OOM (MP U17/18) Drzonków 2019 – Wiktor Grzegorczyk z szansami na drugi krążek, w sobotę trzy finały A

OOM (MP U17/18) Drzonków 2019 – Wiktor Grzegorczyk z szansami na drugi krążek, w sobotę trzy finały A
Kategoria: Pływanie
W czwartek (18 lipca) w Drzonkowie rozpoczęła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w pływaniu. Startują zawodnicy 17 i 18-letni. W sumie 361 pływaków z 87 klubów. Warmię i Mazury reprezentują: MTP Kormoran Olsztyn, UKS MOS Ełk i SSP Orka Iława. W pierwszym dniu doskonale spisał się Wiktor Grzegorczyk (MOS Ełk), zdobywając srebrny medal na 800 metrów stylem dowolnym. W sobotę w finałach A popłynie trzech zawodników z Warmii i Mazur.

OOM w wioślarstwie - Jedynaczka z Iławy

Tor regatowy Malta w Poznaniu gościł przez kilka dni uczestników Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w wioślarstwie. Po znakomitym starcie reprezentantów Warmii i Mazur, głównie MOS-u Ełk, w Mistrzostwach Polski juniorów apetyty wzrosły, choć przedstartowe prognozy nie były aż tak optymistyczne. W tej grupie wiekowej nie dysponujemy podobnym potencjałem. Mimo wszystko spodziewaliśmy się udziału w kilku finałach A i…medali. Medal był, ale tylko jeden. Srebro wywalczyła w jedynkach Joanna Janikowska z Wiru Iława.

W tej samej konkurencji prawie pewną kandydatka do miejsca na podium była Patrycja Supińska. Zawodniczka MOS-u Ełk w sobotnim półfinale popłynęła poniżej możliwości. Fatalna pogoda: wiatr i deszcz, powodowała ciągłe przekładanie wyścigu. Nasza zawodniczka za długo była w wodzie, wystartowała zziębnięta i zdołała zakwalifikować się jedynie do finału B, który w niedzielę zdecydowania wygrała, zajmując w ogólnej klasyfikacji siódmą lokatę.
W jedynkach chłopców w finale B wystąpił Przemysław Cyrta (Wir Iława). Był czwarty, czyli dziesiąty w klasyfikacji generalnej.
W finałach B pływały jeszcze dwie dwójki podwójne MOS-u Ełk. Kinga Korzun i Patrycja Supińska oraz Jakub Balcerek i Mateusz Maciak zajęli trzecie miejsca.
Fatalna aura sprawiła, że było wiele niespodzianek, ale w ogólnej klasyfikacji dominowali faworyci czyli wioślarze Poznania, Bydgoszczy i Grudziądza. Nasze kluby daleko…

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Publicystyka

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn