×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but olimpijska17 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Rodzina Olimpijska coraz większa – Ważne w niej miejsce Działdowa

13 stycznia 2014 roku największa sala konferencyjna Centrum Olimpijskiego w Warszawie z trudem pomieściła uczestników Noworocznego Spotkania Rodziny Olimpijskiej. Zebranych powitał Andrzej Kraśnicki.

 

Przypomniał, że za 24 dni rozpoczną się zimowe igrzyska olimpijskie. Oprócz mistrzów i medalistów olimpijskich oraz uczestników kolejnych igrzysk stawili się na nim przedstawiciele władz państwowych ,sportowych a wśród nich: doradca Prezydenta RP Jan Lityński, minister sportu i turystyki Andrzej Biernat, liczni parlamentarzyści, przedstawiciele polskich związków sportowych, pracownicy instytucji pracujących na rzecz sportu, akredytowani w Polsce dyplomaci, przedstawiciele duchowieństwa, świata nauki, biznesu, kultury , mediów, klubów olimpijczyka. Zebranych powitał Andrzej Kraśnicki. Przypomniał, że za 24 dni rozpoczną się zimowe igrzyska olimpijskie. Sukcesy poprzedniego sezonu zimowego zaostrzyły społeczny "apetyt" na dobre wyniki także w sezonie olimpijskim, ale - powtórzenie w Soczi wyniku z Vancouver (6 medali) łatwe nie będzie – powiedział prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

O poparciu władz państwowych dla sportu mówił nowy szef sportowego resortu - Andrzej Biernat. Córka Ś.P. Piotra Nurowskiego Joanna Perłowska wręczyła Wielką Honorową Nagrodę Sportową PKOl im. P. Nurowskiego za rok 2013 Sebastianowi Kawie (wielokrotny szybowcowy mistrz świata) i Pawłowi Fajdkowi (mistrz świata w rzucie młotem) oraz reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet - czwartej drużyny grudniowych mistrzostw świata. Honorowe trofeum MKOl za wielki wkład pracy w popularyzację idei barona de Coubertina w roku jego 150. urodzin z rąk członkini MKOl Ireny Szewińskiej otrzymał doc. dr Kajetan Hądzelek - szef Fundacji "Centrum Edukacji Olimpijskiej", historyk kultury fizycznej, od lat zaangażowany w promocję zasad fair play.

 

Po oficjalnej części programu uczestnicy spotkania długo jeszcze rozmawiali - zarówno o sportowych wydarzeniach sprzed lat jak i o tym co polski sport czeka już za niewiele ponad trzy tygodnie - o igrzyskach w Soczi. Wszyscy życzyli biało-czerwonym udanego startu. Oby takim się on stał…Wracając do spotkań kuluarowych przed i po części oficjalnej miałem okazję jako jeden z zaproszonych działaczy odbyć wiele ciekawych rozmów, spotkań i oczywiście zaprosić do Działdowa znanych olimpijczyków, którzy od roku są patronami Hali Widowiskowo – Sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Działdowie.

 

Spotkania Rodziny Olimpijskiej mają niesamowita atmosferę, życzliwość, sympatię i radość ze sportu. Od pewnego czasu zbieramy autografy naszych olimpijczyków , ludzi kultury, polityki należących do Wielkiej Rodziny Sportu. Mamy już ponad 150 wpisów a na tym spotkaniu wpisali się m.in. minister sportu Andrzej Biernat, prezes PZPN Zbigniew Boniek, jeden z najbardziej popularnych złotych medalistów olimpijskich Władysław Kozakiewicz / wrócił do kraju i po raz pierwszy pokazał się na spotkaniu RO/ i oczywiście przyjął zaproszenie do Działdowa, Lech Piasecki / kolarstwo/, Dariusz Dziekanowski, Czesław Lang, Michał Pol/ red. naczelny „Przeglądu Sportowego”. Wśród ludzi kultury nie zabrakło „starych bywalców” – Andrzeja Rosiewicza, Wojciecha Gąsowskiego, ale po raz pierwszy dotarł także, wzbudzając aplauz, Tadeusz Drozda.

 

W imieniu Firmy Dekorglass Działdowo / Państwo Elżbieta i Gabriel Chojak/ przekazałem szefowi PKOl Panu Andrzejowi Kraśnickiemu i Panu Marianowi Sypniewskiemu / medalista olimpijski i przyjaciel Działdowa/wspaniałe firmowe upominki , które zrobiły niemałe wrażenie na obdarowanych.

Zdzisław Ziółkowski

{AdmirorGallery}olimpijska17{/AdmirorGallery}

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn