Olecka Gala Sportu 2017 – Sukces to nie przypadek

Fot. Zbigniew Malinowski/oleckowm.pl

W piątek (23 marca) w hali „Lega” odbyła się Olecka Gala Sportu, w której uczestniczyło prawie tysiąc zawodników z prawie 50 klubów i sekcji sportowych, ponad 100 trenerów oraz goście specjalni – paraolimpijczycy medaliści Igrzysk: pływaczka Joanna Mendak oraz Kazimierz Suchocki (pływanie, lekkoatletyka). Mottem uroczystości była maksyma ‘Sukces to nie przypadek”

Rangę imprezy podniosła obecność władz samorządowych z burmistrzem Wacławem Olszewskim- gospodarzem gali i przewodniczącym Rady Miejskiej w Olecku Wojciechem Rejteradą, a także z wicestarostą Kazimierzem Iwanowskim. Przybyli też sponsorzy , rodzice, kibice, sympatycy i przyjaciele oleckiego sportu.

Gala Oleckiego Sportu była okazją do zaprezentowania dokonań sportowych: dzieci, młodzieży i dorosłych. W trakcie gali podziękowano kilkudziesięciu sponsorom, którzy od lat wspierają w wymierny sposób oleckich sportowców. Za tę pomoc otrzymali symboliczne i pamiątkowe statuetki wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Olecku .Doceniono również trenerów. Kilkudziesięciu otrzymało za swoją pracę i zaangażowanie po pamiątkowym medalu. Wyróżniono oczywiście głównych bohaterów Gali - sportowców, którzy reprezentowali gminę na szczeblu wojewódzkim (statuetki) i tych, którzy promowali Olecko w imprezach krajowych i międzynarodowych (pamiątkowe medale)

Oddzielnie uhonorowano Olecką Szkołę Sztuk Walki, która zajęła 1. miejsce wśród klubów karate kyokushin w Polsce w sporcie młodzieżowym w 2017 roku w rankingu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wręczono również puchary i podziękowania szkołom za osiągnięcia w 2017 r. w rywalizacji sportowej w województwie. Serdecznie podziękowano rodzicom.

Akcenty artystyczne zapewniły występy Mażoretek i tancerzy ze Sportowego Klubu Tańca Towarzyskiego Promenada

Źródło olecko.pl

Lista wyróżnionych i nagrodzonych

Sportowcy którzy osiągnęli sukces w rywalizacji sportowej na szczeblu międzynarodowym:

1) Maurycy Miszczak – 9. miejsce w Pucharze Świata w Słowenii;

2) Sztafeta pływaków OSN Amfiprion - brązowy medal w sztafecie 4x100m w Pucharze Świata w Eger na Węgrzech;

3) Błażej Gałkowski UKS Tryton - 15. junior w klasyfikacji generalnej Pucharu; Świata, finalista Mistrzostw Europy Seniorów Wrocław 2017, uczestnik igrzysk dyscyplin nieolimpijskich - The World Games Wrocław 2017 oraz 5. na świecie na Mistrzostwach Świata Juniorów Rosja, Tomsk 2017;

4) Kinga Kuklińska – Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin - III miejsce - w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w Lyonie;

5) Martyna Grygo - OSSWKK - III miejsce na Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin w Lyonie;

6) Jakub Skowroński OSSWKK III miejsce na Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w Lyonie.

Sportowcy, którzy zajęli znaczące miejsca w rywalizacji sportowej na szczeblu ogólnopolskim:

Jakub Bąkowski, Gabriela Biszewska, Jakub Borowski, Julia Butkiewicz, Natalia Cebeterewicz, Aleksandra Chmielewska, Kinga Chodyna, Julia Cimochowska, Olga Czeszkiewicz, Andżelika Dobrzyń, Marcin Domel, Michał Dramiński, Wiktoria Duchnowska, Michał Dunaj, Maja Fiedorowicz, Ida Fiodorow, Piotr Gibowicz, Marcin Gibowicz, Lena Grześ, Lidia Grześ, Michał Gudanowski, Natalia Hatalska, Paulina Jankowska, Daniel Kamiński, Maciej Kamiński, Rebeka Kasprzak, Aleksandra Kaszkiel, Tomasz Kaszkiel, Piotr Kaszuba, Mateusz Klekotko, Erwin Korotko, Dominika Kosakowska, Wiktor Kowalewski, Anna Kramarewicz, Dominika Krupińska, Zuzanna Kruszniewska, Weronika Kulig, Paweł Kuszewski, Amelia Maksimowicz, Filip Maksymowicz, Paulina Marcinkiewicz, Adrian Marcinkiewicz, Rozalia Mikielska, Sebastian Milcarz, Marek Milewski, Antoni Miszczak, Dawid Mitin, Hubert Modzelewski, Izabela Ostrowska, Oliwier Piętko, Wiktoria Płazińska, Julia Puchalska, Michał Putra, Kalina Rękawek, Zuzanna Ropel, Filip Rubin, Izabela Stefanowska, Liliana Strękowska, Robert Strękowski, Maja Sztelmach, Lena Szyłkiewicz, Gena Szyłkiewicz, Szymon Świątkowski, Wojciech Tomczyk, Gabriela Topolska, Patryk Walendy, Magdalena Witkowska, Antoni Witkowski,Dominika Wojciechowska, Zosia Zaborowska, Bartosz Zimnicki, Wiktor Żenda, Zuzanna Żukowska, Rafał Życzkowski.

Sportowcy, którzy brali udział w zmaganiach sportowych na poziomie województwa otrzymali pamiątkowe statuetki:

Michał Brynda, Tymon Ciechanowski, Martyna Dzierżyk, Aleksandra Dźwilewska, Arkadiusz Gościewski, Konrad Jachimczuk, Mateusz Janiszewski, Marcin Jurski,

Eryk Karaś, Maciej Karniej, Kacper Kłoczko, Konrad Konewko, Ryszard Kozielski, Alan Łapiński, Kacper Łapiński, Mateusz Łazarski, Joanna Łuszczyńska, Dominika Miezianko, Konrad Mikielski, Wiktoria Mokicka, Patrycja Motulewicz, Kacper Murawski, Szymon Muszyński, Filip Nowel, Jakub Orchowski, Wiktor Paszkowski, Alicja Pietruczuk, Kornel Romotowski, Michał Rożenko, Olaf Rynkiewicz, Sylwia Sadkowska, Hubert Seredziński, Michał Siemaszko, Bartosz Stachelek, Kacper Szydłowski, Gabriela Świtaj, Dominik Tylman, Kacper Tylman, Maciej Waluśkieiwcz, Bartosz Wołyniec, Ryszard Zabolewicz, Jarosław Zgiet, Paweł Żukowski, Ada Adamska,Franciszek Antkiewicz, Olaf Antkiewicz, Maja Bagieńska, Inez Baranowska, Aleksandra Bartkowiak, Anna Chmielewska, Aleksandra Chojnacka, Marta Chołod, Natalia Chołod, Kinga Czerwińska, Damian Danilewicz, Martyna Dębowska, Aleksandra Domelewska, Nikola Drobiszewska, Daria Dźwilewska, Błażej Gabruś,Emanuel Gajda, Bartosz Gdak, Gabriel Gdak, Piotr Golubiewski, Kamil Gryko, Konrad Jachimiuk, Klaudia Jackiewicz, Wiktoria Jackiewicz, Karolina Jasińska, Marta Jasiukiewicz, Maja Jeglińska, Damian Juchniewicz, Nikola Jurek, Wiktoria Jurewicz, Maja Karbasz, Franciszek Karpowicz, Dawid Kosiński, Aleksandra Kozłowska, Jakub Kozłowski, Zuzanna Krakowska, Aleksandra Kuczyńska, Maksymilian Lemański, Hubert Modzelewska, Katarzyna Mrozowska, Marek Nowakowski, Weronika Olszewska, Kacper Pietrzyk, Zofia Prusko, Bartosz Prusko, Roksana Retel, Sebastian Sawicki, Julia Siemiaszko, Oliwia Sobczak, Oliwia Sulima, Tadeusz Szarnecki, Brajan Szczecina, Filip Szmyt, Nina Szyłkiewicz, Jakub Terlecki, Michał Trocki, Michał Tyczkowski, Daniel Walendzewicz, Jan Warywodzki, Maciej Wądołowski, Natasza Wiszniewska, Igor Woroniecki, Miłosz Zackiewicz, Wiktor Zamojski, Dominik Zawistowski, Wiktoria Zyskowska, Jan Bagiński, Hania Chodnicka, Łukasz Chojnacki, Konrad Dobrzyń, Joanna Domelewska, Władysław Domelewski, Maksymilian Gałkowski, Piotr Gaworski, Jakub Gościewski, Wojciech Jegliński, Rafał Jopczyński, Izabela Kalinowska, Paweł Kamiński, Tomasz Kiczka, Patryk Klimowicz, Karolina Kopycka, Maja Kowalewska, Olga Kowalewska,Rafał Baran, Daria Machnacz, Szymon Machnikowski, Adam Machnikowski, Robert Markowski, Agnieszka Milewska, Ewa Muster-Drażba, Marcin Paweł Piotrowski, Karol Racis, Justyn Racis, Klaudia Romotowska, Gerard Rożek, Szymon Rutkowski, Sławomir Sienkiewicz, Patryk Stelmachowski, Igor Max Szejnoga, Zuzanna Śnieżyńska, Kacper Truchel, Stanisław Warykowski, Igor Wieloch, Karol Zaniewski, Seweryn Zaniewski, Anna Zielińska, Mateusz Żukowski.

Trenerzy, których zawodnicy zdobyli medalowe miejsca w zawodach szczebla międzynarodowego:

Regina Jakubowska – lekka atletyka – Szkolny Klub Niesłyszących Olimpijczyk, koordynator kadry Polski niesłyszących; Organizator Spartakiady Sportowej dla Młodzieży Niesłyszącej; Jej największe sukcesy w 2017 r to udział jako Trenera Koordynatora Kadry Polski Niesłyszących w Igrzyskach Olimpijskich Głuchych w Turcji; Po raz kolejny w reprezentacji Polski znalazł się także olimpijczyk z oleckiego OLIMPIJCZYKA.

Dorota Miszczak i Tomasz Miszczakowie UKS Hidori - ich wychowankowie odnoszą sukcesy w mistrzostwach Polski oraz na arenie międzynarodowej – w 2017r. - IX miejsce w Pucharze Świata w Słowenii

Paweł Zdanio i Piotr Fidler OSN Ampfiprion w swoim dorobku mają wielu utytułowanych zawodników na arenie Polski. W lutym tego roku 4 wychowanków stowarzyszenia zajęło trzecie miejsce – brązowy medal – w sztafecie 4x100m I rundzie Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach w Eger (Węgry); Aktualnie stowarzyszenie ma 3 zawodników w kadrze narodowej (Paweł Masalski, Piotrek Modzelewski i Kuba Milewski) a kolejny zawodnik ( Filip Drażba) zakwalifikował się do kadry narodowej na przyszły rok.

Paweł Gałkowski UKS Tryton Olecko - w swoim dorobku ma zawodnika - Błażeja Gałkowskiego z wieloma tytułami mistrza; ostatnie sukcesy zawodnika to srebrny i brązowy medal w Pucharze Świata w Pływaniu w Płetwach w Eger (Węgry) osiągnięcia te umożliwiły zakwalifikowanie się na Mistrzostwa Europy Juniorów w Stambule.

Wojciech Rejterada - trener zawodników Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin, którzy w roku 2017 zdobyli 78 medali m.in. na: mistrzostwach Europy.

Trenerzy, których podopieczni byli finalistami lub zdobyli medale w zawodach na szczeblu wojewódzkim i krajowym w konkurencjach indywidualnych i zespołowych: :

Marzena Jasińska, Andrzej Bomber, Bolesław Kanafa, Adam Wyszyński, Kamil Szarnecki, Krzysztof Zaniewski, Krzysztof Dawidziuk, Danuta Kisielewska, Dariusz Dźwilewski, Zbyszek Polakowski, Artur Szarnecki, Marcin Brynda, Robert Smyk, Wojciech Pilichowski, Marcin Putra, Karol Sobczak, Mariusz Niewiarowski, Martyna Gajewska, Katarzyna Kułak, Edward Dec, Tomasz Jaworski, Leopold Dudanowicz, Krzysztof Konewko, Justyna Klekotko, Grzegorz Klekotko.

Trenerzy, którzy zaszczepili wśród dzieci i młodzieży oraz starszych zamiłowanie do sportu, zachęcają do podejmowania aktywności ruchowej:

Jerzy Olszewski, Beata Kozłowska, Alina Kalinowska, Maciej Mularczyk, Tomasz Borowski, Jarosław Bagieński, Krystyna Matwiejczyk, Małgorzata Michałowska, Adam Stefan Dziubiński, Aneta Drażba-Puchalska, Eliza Marta Mrzilek-Święcka, Dariusz Gałaszewski, Marek Strzyżewski, Marta Romotowska, Halina Jaroc, Andrzej Karniej, Robert Karniej, Tomasz Karniej, Kondrad Topolski, Paweł Maksimowicz, Jerzy Wrzyszcz, Joanna Drężek-Klimaszyńska, Paweł Klimaszyński, Dominik Gałązka, Marek Daniłowicz, Dorota Tomczyk, Jolanta Jarosz,Krystyna Stasiak, Tomasz Zubkowicz, Ewa Omilian, Daria Maciejewska, Katarzyna Gajdemska, Anna Duchnowska, Michał Życzkowski, Jarosław Olechna, Wojciech Krygier, Michał Bućwiński, Bartosz Laskowski, Małgorzata Grzymkowska, Barbara Kujałowicz, Katarzyna Fiećko, Aneta Skrzypiec, Wioleta Chmielewska, Sylwia Wysocka, Anna Stasiak, Agnieszka Krassowska, Zofia Sadłowska, Anna Dębowska, Krystyna Wawrzyn, Bożena Pławska, Karolina Wójcik, Katarzyna Luto, Karol Szymański, Renata Januszczyk, Wiesław Zalewski, Michała Smokowski, Tomasz Łaskowski, Janusz Romańczuk, Marek Wójcik, Iza Osiecka-Żukowska, Robert Markowski, Michał Wiszniewski, Małgorzata Siennicka, Zbigniew Borzeński, Marek Chomontowski, Michał Dunaj, Tomasz Dunaj, Maciej Kosiński..

.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn