Gala Sportów Motorowych na Warmii i Mazurach 2018 – Tu zawsze się coś dzieje

Fot. wama-sport.pl

W hotelu Park w Olsztynie odbyła się w piątek (18 stycznia) Gala Sportów Motorowych na Warmii i Mazurach, podsumowująca miniony 2018 rok. Jak zwykle uhonorowano najlepszych zawodników i kluby w imprezach samochodowych i motocyklowych o zasięgu międzynarodowym, krajowym i regionalnym. Laureaci (cała listę niebawem zaprezentujemy) otrzymali piękne statuetki, niektórzy nagrody od szczodrych sponsorów.

Gala miała inny charakter niż poprzednie. Odbywała się w szczególnych okolicznościach w czasie żałoby narodowej po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Uczczono to chwilą ciszy, spotkanie pozbawione były elementów artystycznych, ograniczono się do przedstawienia rezultatów i statystyk oraz ceremonii wręczenia stosownych nagród.

Wszystkich uczestników spotkania powitał wiceprzewodniczący Zarządu Okręgu Polskiego Związku Motorowego Robert Zalewski. Byli wśród nich m. posłowie na Sejm Anna Wasilewska i Paweł Papke, i wicemarszałek Województwa warmińsko-Mazurskiego Marcin Kuchciński, wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma, wiceprzewodniczący PZMot. Arkadiusz Sąsara, wicedyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Beata Bublewicz, dyrektor Biura Sportu Urzędu Miejskiego w Olsztynie Alicja Dzietowiecka, zastępca dyrektora WORD w Olsztynie Marek Bojarski, członek Zarządu firmy Remondis Andrzej Ryński, redaktor naczelny X-Cross Krzysztof Hipsz,

promotor sportu kartingowego w Olsztynie, Maciej Marcinkiewicz, dyrektor firmy Bizol Polska Bartłomiej Nakwaski, dyrektor Trade Marketingu i Rozwoju Sprzedaży w firnie Polska Woda Piotr Michalik, właściciel firmy MSP w Świdnicy Maciej Mielniczyn.

Okręg Warmińsko-Mazurski zrzesza 27 klubów i 1649 członów. W minionym roku zorganizowano w regionie 91 imprez. co świadczy o dużej aktywności środowiska. To tendencja utrzymująca się od lat. Nie od dziś wiadomo, że sporty motorowe w województwie cieszą się ogromną popularnością i dotyczy to wielu specjalności zarówno samochodowych jak i motocyklowych. Podkreślali to m. in. goście z zewnątrz: wiceprzewodniczący Polskiego Związku Motorowego Arkadiusz Sąsara, jak i redaktor naczelny bardzo popularnego w środowisku magazynu X-Cross Krzysztof Kipsz, który stwierdził, że we wszystkich do tej pory numerach pisma zawsze było coś o Warmii i Mazurach w większym lub mniejszym stopniu. Tu zawsze się coś dzieje, są wspaniali zawodnicy, trenerzy, działacze-społecznicy, którzy nie boją się dużych wyzwań.

Dlatego między innymi sporty motorowe w regionie warmińsko-mazurskim znalazły wielu przyjaciół. Wśród nich są: osoby pełniące odpowiedzialne funkcje w administracji i samorządach, a także liczne grono sponsorów związanych z branżą, ale też sympatyków. tych dyscyplin. Podczas Gali otrzymali statuetki jako gest podziękowania za wsparcie. Nagrodzeni samych superlatywach wyrażali się o ludziach sportu na Warmii i Mazurach, deklarując nadal daleko idąca współpracę.

Prowadzący spotkania Marcin Szanter przedstawił wszystkich laureatów Gali, w tym „medalistów” sztandarowych imprez międzynarodowych, krajowych i warmińsko mazurskich takich jak Mistrzostwa Strefy Polski Północnej i mistrzostw okręgu w motocrossie, Szuter Cup i Super Sprint w sportach samochodowych.

Uczestników spotkania w ostatniej chwili odwiedził też Krzysztof Hołowczyc – ikona automobilizmu na Warmii i Mazurach, który jak zwykle ze swada opowiedział o swoich planach, także podzielił się wrażeniach z obserwacji tegorocznego Rajdu Dakar.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn