I Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc 2019 – Gigantyczne ciężary w Kajkowie

Fot. gmina ostróda facebook

W sobotę (31 sierpnia) w Kajkowie odbyły się I Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda. W rywalizacji udział wzięło 50 zawodników i zawodniczek, po ważeniu podzielonych na kategorie wagowe. Oprócz lokalnych siłaczy wystąpili m.in. mieszkańcy Bartoszyc, Węgorzewa, Giżycka, Wydmin, Malborka, Grudziądza, czy Starogardu Gdańskiego.

Rywalizacja była arcyciekawa, toczyła się zarówno w open jak i kategoriach wagowych, wagowych i specjalnych (służby mundurowe). Największy ciężar wycisnął w dodatkowej ptóbie Marek Makarewicz, reprezentujący barwy "Siła" Bartoszyce.242.5 kg.

Ponadto podczas imprezy odbyła się dodatkowa konkurencja - wyciskanie odważników 2x17,5 kg siedząc. Zawodnicy rywalizowali w dwóch przedziałach wagowych: do 75 kg i +75 kg. W niższej kategorii zwyciężył Kamil Szaramowicz, zaś w wyższej swoją dominację potwierdził Artur Wiśniewski.

Open

Junior

1 TARWACKI Szymon J Powerlifterki 2002 180,0 107,0280

2 RATKOWSKI Mateusz J DZIAŁDOWO 2000 147,5 88,2345

3 GROMOWSKI Rafał J KS OLIMP STAROGARD GD. 2004 125,0 75,3500

Masters + 50

1 STAKUN Zbigniew M WKU Olsztyn 1961 157,5 97,7445

2 TAMIŁOWSKI Kazimierz M SŁONECZNIK 1948 140,0 92,0500

3 BOGUS Stanisław M Siłownia Pod Rywalem 1959 100,0 72,6400

4 FIJAS Bogusław M OSTRÓDA 1963 70,0 49,9240

Mundurowi

1 ŚRUTKOWSKI Rafał MUN JW. 2568 Węgorzewo 1982 240,0 138,9600

2 URBANIAK Cezary MUN KPP Działdowo 1982 207,5 122,6118

3 JOKA Grzegorz MUN 15 GBZ Giżycko 1987 187,5 120,6000

Niepełnosprawni

1 BURBA Tomasz N IKS-INTEGRACJA-CONAN Giżycko 1978 107,5 68,6280

Najmłodszy

WIŚNIEWSKI Dominik J GRYZZLI TEAM WIRWAJDY 2007 25,0 32,8500

Najstarszy

TAMIŁOWSKI Kazimierz M SŁONECZNIK 1948  140,0 92,0500

Open Mistrzostw

1 ŚRUTKOWSKI Rafał MUN JW. 2568 Węgorzewo 1982 120 116,6 240,0  138,9600

2 MAKAREWICZ Marek „Siła” Bartoszyce 1979 >120 136,0 242,5  136,1153

3 MANDZIAK Krzysztof „Siła” Bartoszyce 1991 90 85,4 200,0  131,3200

Kobiety Open

1. GROMOWSKA Magdalena OLIMP Starogard Gd. 1996 82,5 82,2360

2. ZĄBEK Justyna „Siła” Bartoszyce 1980 82,5 75,5370

3. STĘPIEŃ Wiktoria GRUDZIĄDZ 2003 45,0 43,3710

Kategoria 75 kg

1. LEŚNIEWSKI Patryk IŁAWA 1995 150,0 106,9800

2. SZARAMOWICZ Kamil MALBORK 1994 145,0 105,3280

3. ŚLAŻYŃSKI Paweł GRYZZLI TEAM WIRWAJDY 1979 115,0 83,9500

4. BOGUS Stanisław M Siłownia Pod Rywalem 1959 100,0 72,6400

5. KUCABA Kamil BRZYDOWO 1995 85,0 62,4325

6 HERCER Kacper J „Siła” Bartoszyce 2004 75,0 53,5425

7. ZALEWSKI Kacper J WIRWAJDY 2003 70,0 50,1130

8. FIJAS Bogusław M OSTRÓDA 1963 70,0 49,9240

9. WIŚNIEWSKI Dominik J GRYZZLI TEAM WIRWAJDY 2007 25,0 32,8500

Kategoria 82.5 kg

1 ŻULCZYK Łukasz PIAST Łasin 1987 160,0 109,4880

2 JONIEC Piotr OSTRÓDA 1972 160,0 107,2640

3. KOŁODZIEJSKI Zbigniew MALBORK 1987 157,5 108,3915

4. KOWALCZYK Karol Siłownia Pod Rywalem 1997 142,5 95,4608

5. JONIEC Damian J OSTRÓDA 2003 100,0 67,1400

Kategoria 90 kg

1 MANDZIAK Krzysztof Bartoszyce 1991 200,0 131,3200

2. JOKA Grzegorz MUN 15 GBZ Giżycko 1987 187,5 120,6000

3. CZARNECKI Wojciech OSTRÓDA 1989 175,0 111,7200

4. SIELSKI Artur Siłownia Pod Rywalem 1986 145,0 92,7710

5. TAMIŁOWSKI Kazimierz M SŁONECZNIK 1948 9 140,0 92,0500

6. PRZYBYLSKI Wiktor MUN ZK-IŁAWA 1995  140,0 90,7620

7. PIĄTEK Marcin MUN KPP OSTRÓDA 1998 130,0 86,2810

8. OLSZEWSKI Marek MUN KPP OSTRÓDA 1982 125,0 80,7375

9. BURBA Tomasz N IKS-INTEGRACJA-CONAN Giżycko 1978 107,5 68,6280

Kategoria 100 kg

1. KALAFARSKI Sebastian Wake Up Club Węgorzewo 1996 200,0 123,2600

2. KUŁAKOWSKI Rafał MUN Siłownia DRAGON Kętrzyn 1984 195,0 118,6770

3. MARKOWSKI Damian MUN ZK-IŁAWA 1990 192,5 117,7715

4 RUTKOWSKI Rafał MUN GRUDZIĄDZ 1980 190,0 117,0590

5 WIŚNIEWSKI Kamil SIŁA Bartoszyce 1991 180,0 112,2300

6 DEMKOWSKI Łukasz SIŁA Bartoszyce 1987 180,0 111,5460

7 SKRZECZ Patryk Wake Up Club Węgorzewo 1987 170,0 107,3550

8 SZCZUCKI Sylwin GRUDZIĄDZ 1993 160,0 99,6160

9 STAKUN Zbigniew M WKU Olsztyn 1961 157,5 97,7445

10 ROZENDALSKI Michał MUN KPP OSTRÓDA 1982 142,5 86,7255

11 KWIATKOWSKI Piotr MUN KPP OSTRÓDA 1987 132,5 82,9848

12 SUROWIEC Paweł MUN KPP OSTRÓDA 1981 127,5 78,3743

13 ŚCISŁOWSKI Łukasz KS OLIMP STAROGARD GD. 1991 112,5 68,5800

Kategoria 110 kg

1 URBANIAK Cezary MUN KPP Działdowo 1982 110 108,6 207,5 122,6118

2 LIEBRECHT Krystian TCZEW 1989 207,5 122,2175

3 ZIÓŁKOWSKI Dawid TYTAN TEAM 1995 200,0 119,5200

4 TARWACKI Szymon J Powerlifterki 2002 180,0 107,0280

5 RATKOWSKI Mateusz J DZIAŁDOWO 2000 147,5 88,2345

6 GROMOWSKI Rafał J KS OLIMP STAROGARD GD. 2004 125,0 75,3500

Kategoria 120 kg

1 ŚRUTKOWSKI Rafał MUN JW. 2568 Węgorzewo 1982 240,0 138,9600

2 WIŚNIEWSKI Artur MUN GRYZZLI TEAM WIRWAJDY 1984 170,0 99,7730

3 OLSZEWSKI Marek MUN KPP OSTRÓDA 1980 125,0 73,3625

Kategoria +120 kg

1 MAKAREWICZ Marek „Siła” Bartoszyce 1979 230,0 129,0990

2 WALERIAŃSKI Marcin WYDMINY 1979 167,5 96,1115

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn