Gołdap

 • III Memoriał Grzegorza Kokochy Węgorzewo 2017 – Przy stołach wszystkie generacje

  W sobotę (8 kwietnia) w Hali Miejskiej w Węgorzewie odbyły Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w Tenisie Stołowym - III Memoriał im. Grzegorza Kokochy. Rywalizowano w wielu kategoriach wiekowych, przy stołach walczyli zawodnicy różnych generacji od dzieci szkół podstawowych po weteranów. W najbardziej prestiżowych kategoriach open zwyciężyli: Alicja Kulinek z Węgorzewa i Robert Karniej z Olecka.

 • Biegamy wszędzie - Dublet Kurzętnika w Koronowie, W Mońkach też nasze akcenty

  Kalendarz biegowy z tygodnia na tydzień jest coraz bardziej napięty. Każda sobota i niedziela obfituje w wiele imprez we wszystkich zakątkach kraju. Polska biega, a z nią Warmia i Mazury.To cieszy najbardziej. Nie zwalniają tempa reprezentanci Kurzętnika. W sobotę (22 kwietnia) w Koronowie wygrał Mariusz Pawłowski przed Pawłem Moskalem. W Mońkach odbył się prawdziwy Fetiwal Biegowy, gdzie też nie zabrakło warmińsko-mazurskich akcentów.

 • Grand Prix Polski Żaków Kwidzyn 2017 – Dzielna Natalia na 16 miejscu

  W weekend (21/23 kwietnia) w Kwidzynie odbywa się Grand Prix Polski Żaków.  Do turnieju przystapili:: Natalia Bogdanowicz i Artur Gromek (Warmia Lidzbark Warmiński), Natalia Brzezińska (Dekorglasds Działdowo) i Dawid Chilicki (Jantar Gołdap).Awans z eliminacji zapewnili sobie Michał Lipowski i Mateusz Marcinkiewicz.Do turnieju głównego awansowała Natalia Bogdanowiczi zajęła 16 miejsce

 • Remanenty III ligi Podlaskiej i Kujawsko-Pomorskiej – MKS MOSiR Kętrzyn i Jeziorak Iława szczebel wyżej

  Prezentujemy oficjalne tabele po zakończeniu rozgrywek III ligi: podlaskiej i kujawsko-pomorskiej.W rywalizacji, gdzie organizatorami były inne okręgowe związki startowały zespoły z Warmii i Mazur, a na Podlasiu było ich znacznie więcej niż gospodarzy. Warto też odnotować, że dwa zespoły zdobyły wicemistrzostwo i wszystko wskazuje na to, że MKS MOSiR Kętrzyn i Jeziorak Iława wystąpią w II lidze (pomorskiej).

 • III WTK w kategorii Żak/Żaczka Lidzbark Warmiński 2017 – Natalia i Artur nie zawiedli

  W Lidzbarku Warmińskim odbył się we wtorek (18 kwietnia) III Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Żaków i Żaczek w tenisie stołowym. Startowało dziesięć zawodniczek i dziewięciu zawodników. Wygrali faworyci: Natalia Bogdanowicz i Artur Gromek (oboje Lidzbark Warmiński) Artur pokonał w finale Dawida Chilickiego (Jantar Gołdap), a Natalia swą imienniczkę – Brzezińską (Dekorglass Działdowo)

 • Północna Liga Regionalna bez wielkich pieniędzy za to z dużą pasją – Lenarty rzutem na taśmę

  Od wielu lat tenisiści stołowi północno-wschodnich rejonów województwa warmińsko-mazurskiego rywalizują w Północnej Lidze Regionalnej. Sami ja założyli, sami realizują bez wielkich pieniędzy, za to z ogromną pasją i zaangażowaniem. Nie ma sztywnych reguł, wytycznych z góry, są natomiast własne pomysły i inicjatywa. I to jest przyszłość dla mniejszych środowisk w dobie globalizacji i narzucania profesjonalnych lig.

 • W Bartoszycach dawnych wspomnień czar – Kwidzyn przed gospodarzami

  W inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Szczypiorniaka w Bartoszycach odbył się w sobotę (8 kwietnia) międzynarodowy towarzyski turniej piłki ręcznej. Wprawdzie największymi sukcesami w ostatnich latach może się pochwalić młodzież z MDK, ale to zasługą starszych graczy, byłych zawodników Victorii, jest tak duża popularność tej dyscypliny w mieście. Amatorzy od czasu do czasu też rozgrywają mecze.

 • X Memoriał I. Jasieluna i F. Pietrołaja Olecko 2017 – Mocni Litwini i Rosjanie postawili warunki

  W miniona niedzielę (9 kwietnia) w hali Lega w Olecku odbył się X Memoriał Ignacego Jasieluna i Franciszka Pietrołaja.W turnieju uczestniczyło 156 zawodniczek i zawodników, w tym Rosjanie i Litwini, którzy nie pierwszy raz rywalizowali w tej imprezie. Turniej jak zwykle miał charakter integracyjny. W najliczniej obsadzonej kat. open dominowali Litwini, którym na podium towarzyszył Jarosław Żołądkowski (Białystok).

 • XIV Wiosenne zawody pływackie O Puchar Burmistrza Miasta Giżycka – Sport to zdrowie, a przy okazji szukamy talentów

  W weekend (8/9 kwietnia) odbywały się XIV Wiosenne Zawody pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka. To impreza, która na stałe weszła do kalendarza, skierowana głównie do najmłodszych. To jedna z okazji konfrontacji talentów z Warmii i Mazur z rówieśnikami z innych województw. W tym roku zawody zbiegły się w czasie z imprezą krajową to w pewnym stopniu ograniczyło udział 14 i 15-latków.

 • II Niebieski Start w Gołdapi 2017 – Gospodarze mieli swoich faworytów, a ci nie zawiedli

  W niedziele (2 kwietnia) w Gołdapi odbył się bieg „NIEBIESKI START”, który miał zwrócić uwagę na problemy osób dotkniętych autyzmem. Wystartowało ponad 70 zawodników, którzy rywalizowali na dystansie 5 km Wygrał Dariusz Jurewicz (Gołdap) przed Marcinem Brynda (Olecko) i Leszkiem Stelwachem (Pisz). Wśród pań najszybciej pobiegła Emilia Wołyniec (Gołdap)

 • Ciekawy turniej w Kaliningradzie – Marek Różycki przeciera szlak

  W Kaliningradzieodbył się nocno obsadzony turniej tenisa stołowego . Zagrało 40 uczestników, w tym kilku z czołowej „10” Obwodu .W imprezie wystartował zawodnik UKS Jantar Gołdap Marek Różycki, który w swojej grupie uplasował się na szóstym miejscu. Młodszą kategorię wygrał reprezentant gospodarzy Nikita Timofeeev, który w tym sezonie występuje w rozgrywkach II ligi w barwach LUKS Warmia Lidzbark Warmiński.

 • Finał Mistrzostw Województwa SZS Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych - W Olecku IV LO Elbląg bezkonkurencyjne

  W Olecku odbył się w środę (29 marca) finałowy turniej Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W rywalizacji uczestniczyło sześć zespołów. Najpierw rywalizowano w grupach, gdzie wyłoniono półfinalistów, a następnie w formule play off rozgorzała walka o medale. Wygrali faworyci – uczniowie IV LO Elbląg.Organizatorem był MOSiR Olecko.

 • 12 PZU Półmaraton Warszawski 2017 – Aż trzynastu w pierwszej setce, na podium: Dariusz Malich i Mariola Sudzińska oraz drużyny

  W stolicy odbył się w niedzielę (26 marca) 12 Półmaraton Warszawski, w którym frekwencja była znakomita. Bieg ukończyło prawie 12 tysięcy osób, a liczna reprezentacja Warmii i Mazur wypadła znakomicie. Aż trzynastu zawodników zmieściło się w czołowej setce. Najwyżej na 24 pozycji, drugiej w kat. M40 uplasował się Dariusz Malich (Olsztyn), 27 a czwarty w kat. M40 Marcin Konieczny (Olsztyn)

 • Młodziczki UKS Absolwent Sport Club mistrzyniami województwa – Skuteczny finisz olsztynianek

  Drugi turniej finałowy mistrzostw województwa wyłonił medalistki tegorocznej ligi oraz zespoły, które reprezentować nas będą w Mistrzostwach Polski. Złoto przypadło zawodniczkom UKS Absolwent Sport Club Olsztyn, które wykorzystały atut własnego boiska i wygrały wszystko. Srebro zdobyły siatkarki SMS Ostróda, a brąz Olimp Bartoszyce, który też zanotował świetny finisz. Te trzy drużyny uzyskały prawo gry w MP.

 • Drużynowe Mistrzostwa Województwa SZS SP Susz 2016/17 - Dziewczęta SP 9 Ełk i chłopcy SP 4 Działdowo

  W Suszu odbyły się w środę (22 marca) Drużynowe Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego Szkół Podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów dziewcząt i 12 chłopców,obowiązywał system do dwóch przegranych. Mecze rozgrywano do trzech zdobytych punktów. Złote medale zdobyły dziewczęta z SP 9 Ełk i chłopcy z SP 4 Działdowo.

 • Puchar Polski WKA w Kickboxingu Swidnica 2017 – Husaria Gołdap - bezapelacyjnie

  W sobotę (18 marca) w Swidnicyodbył się Puchar Polski WKA w Kickboxingu. Startowało 240 zawodniczek i zawodników. Doskonale spisali się wojownicy z Husarii Gołdap, którzy zdobyli dwa tuziny medali i wygrali po raz pierwszy prestiżową klasyfikację klubową, a konkurencja była wyjątkowo mocna. Jest też bonus. Szafran Grzegorz oraz Bogumił Szymczak uzyskali międzynarodowe uprawnienia sędziowskie federacji WKA.

 • Wojewódzkie eliminacje Kinder+Sport Ełk (3) – KurianVolley najbardziej zadowolony

  Trwają eliminacje największego turnieju siatkówki dziecięcej w Polsce Kinder+Sport. Trzecia impreza z udziałem kilkuset uczestników odbyła się w miniony weekend (18/19 marca) w Ełku. Aż trzy zwycięstwa: w dwójkach i czwórkach dziewcząt oraz czwórkach chłopców odnieśli reprezentanci KurianVolley Olsztyn. W trójkach dziewcząt wygrała Omega Mrągowo II, w dwójkach chłopców Lechowo, a w trójkach Kormoran Dobre Miasto. I

 • 41.Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego Jakuszyce 2017 – Ramię w ramię z Justyną Kowalczyk

  W niedzielę (5 marca) zakończył się w Jakuszycach 41 Bieg Piastów. To Festiwal Narciarstwa Biegowego, o ogromnych tradycjach i ciągle dużym zainteresowaniu. Impreza składa się z wielu konkurencji, tak że amatorzy bierą w tym okresie urlop i spędzają go na sportowo. W Jakuszycach nie brakowało reprezentantów Warmii i Mazur. Jak zwykle najwięcej byłoich z Gołdapi, którzy niedawno dołączyli do wcześniejszych uczestników.

 • Zacięty mecz III - ligowców w Kętrzynie – Jaćwingowie stawiali opór, wicelider skuteczny na finiszu

  W rozegranym w sobotę (4 marca) awansem meczu III ligi podlaskiej w piłce ręcznej MKS MOSiR Kętrzyn pokonał we własnej hali Jaćwingów Gołdap 26:20 (9:8). Wicelider tabeli miał tym razem ciężka przeprawę, bowiem goście postawili zacięty opór, as w drugiej części nawet objęli prowadzenie. Dopiero skuteczna końcówka zapewniła kętrzynianom zwycięstwo. MKS MOSiR nadal zachował szanse na mistrzostwo grupy.

 • I Karnawałowy Turniej w Srokowie za nami – Pomysł chwycił, zapraszamy za rok!

  W sobotę (25 lutego) odbył się I Karnawałowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Srokowo. Do rywalizacji przystąpiło grono zawodników znających się już z wielu wspólnych ,,spotkań" przy tenisowych stołach, dlatego też turniej przebiegł w sympatycznej i przyjaznej atmosferze. W kategorii open tryumfował JarosławWikira z Kętrzyna, natomiast w kategorii +50 Zbigniew Ratuszniak z Mrągowa.