Gołdap

 • UKS Jaćwingowie na podium Pucharu Podlasia – Gimnazjaliści i licealiści w akcji

  Piłkarze ręczni UKS Jaćwingowie Gołdap (uczniowie Gimnazjum) zostali wicemistrzami turnieju o Puchar Podlasia. W rywalizacji brali brały udział zespoły klubowe i szkolne rocznika gimnazjalnego. Jedyni reprezentanci Warmii i Mazur w imprezie finałowej w Białymstoku ulegli tylko rywalom z Gimnazjum Nowe Piekuty.

 • Niebawem Finał Krajowy Kinder+Sport Zabrze 2017 – W województwie królował IKS Atak

  W dniach 26/29 czerwca w Zabrzu odbędzie się Finał Krajowy Turnieju Minisiatkówki: Kinder+Sport. Jest to impreza, która funkcjonuje z powodzeniem od wielu lat i jest główną osią rywalizacji w najmłodszych kategoriach wiekowych. Uczestników decydującej batalii w Zabrzu wyłoniły finały wojewódzkie. Podczas imprezy w Olsztynie (3/4 czerwca) spotkało się po osiem najlepszych drużyn w konkurencjach „2”, „3” i „4”. Po dwie najlepsze uzyskały przepustki.

 • Indywidualne MP Żaków Kraków 2017 – Natalia Bogdanowicz grała wspaniale i jest wicemistrzynią Polski

  W Krakowie zakończyły się (18 czerwca) Indywidualne Mistrzostwa Żaczek i Żakóww tenisie stołowym. Do gry przystąpiło 5 reprezentantów Warmii i Mazur: Do turnieju głównego  awansowali: Natalia Bogdanowicz i Artur Gromek (oboje Warmia Lidzbark Warmiński) . Nataliastała sie prawdziwa rewelacją. W sobotę grała jak w transie, a w niedzielę kontynuowała wspaniałą passę. Dotarła do finału i w efekcie została wicemistrzynia Polski.

 • Suwalska Ćwiartka 2017 – Wronowski pierwszy, Wronowski trzeci, a między nimi Litwin

  Ponad 500 osób wzięło udział w suwalskiej imprezie Reso 10.5. Głównym wydarzeniem soboty (17 czerwca) był bieg na dystansie 10.5 km, ale towarzyszyły mu sztafety i rywalizacja na 3,5 km, gdzie reprezentanci Warmii i Mazur (liczna ekipa) odnieśli największe sukcesy. Krótki bieg był popisem braci Wronowskich z Bań Mazurskich. Rafał pierwszy osiągnął celownik, a Albert był trzeci. Między nimi znalazł się Litwin.

 • Garmin Iron Triathlon Elbląg 2017 – Uczestnicy zachwyceni – to znakomite miejsce

  Triathlon dyscyplina, która w ostatnich latach w Polsce jest prawdziwym sportowym hitem, po raz drugi zawitał do Elbląga, gdzie w niedzielę (18 czerwca) odbyła się impreza z cyklu Garmin Iron. Były to trzecie zawody (poprzednie w Piasecznie i Ślesinie). Tym razem na starcie stanęło około pół tysiąca uczestników na dystansach 1/8 i 1/4 Iron. Odbyły się również zawody dzieci pod hasłem Garmin Kids. To sprzyja występom całych rodzin.

 • Mistrzostwa Województwa SZS SP Giżycko 2017 – Dziewczęta z „4” uszczęśliwiły kibiców, chłopcy z SP 3 Gołdap stracili tylko seta

  W Giżycku odbyły się w środę (14 czerwca) Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowegow plażowej piłce siatkowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Trzy nie dojechały na finał. Zastosowano w obu turniejach system każdy z każdym, co jest najbardziej obiektywnym rozstrzygnięciem. W efekcie złote medale zdobyły drużyny SP 4 Giżycko (dziewczęta) i SP 3 Gołdap (chłopcy)

 • XVI Bieg Uliczny Bociana Budry 2017 – Niepowtarzalny klimat przyciąga jak magnes

  W niedzielę (11 czerwca) odbyła się kolejna, szesnasta edycja Ulicznego Biegu Bociana w Budrach,która odbyła się pod Patronatem Związku Gmin Warmińsko- Mazurskich. Na linii startu w tegorocznym biegu stanęło 146 biegaczy. Jak na imprezę lokalna frekwencja znakomita. Sprawia to niepowtarzalna atmosfera, dlatego chętnie tu przyjeżdżają mieszkańcy okolicznych miast i wsi.

 • Mistrzostwa Województwa SZS „3” w Minisiatkówce Chłopców – SP 19 Elbląg sięgnęła po złoto

  W Elblągu dobył się w czwartek (1 czerwca) finałowy turniej Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Minisiatkówce „Trójek” Chłopców Szkół Podstawowych. Faworytem byli gospodarze z SP 19 i nie zawiedli. Elblążanie odnieśli komplet zwycięstw w grupie i play off, sięgając po złote medale. Srebro wywalczyli uczniowie SP 3 Bartoszyce, a brąz siatkarze SP 3 Gołdap.

 • Mistrzostwa Województwa SZS „2” w Minisiatkówce Dziewcząt i Chłopców SP – W Giżycku SP 4 zatrzymała oba trofea

  W Giżyckuodbyły się w środę (31 maja) Mistrzostwa Województwa SzkolnegoZwiązku Sportowego „Dwójek” w Misiatkówce Dziewcząt i Chłopców szkół Podstawowych. Do rywalizacji przystąpiły komplety finalistów (po sześć drużyn), które najpierw rywalizowały w grupach, a następnie w półfinałach i o miejsca.. Sukces odnieśli gospodarze z SP4 Giżycko, którzy zdobyli dwa złote medale

 • Spotykamy się 23 lipca - Gołdap mazurską stolicą triathlonu!

  Po roku przerwy, triathloniści znów będą rywalizować w Gołdapi. 23 lipca spotkają się u stóp tężni solankowych nad Jeziorem Gołdap, gdzie zlokalizowano centrum zawodów, a to nada imprezie niepowtarzalnego charakteru. Uczestnicy będą mieli trzy dystanse do wyboru: 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu), 1/4 IM (095 km – 45 km – 10,55 km) oraz 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km).

 • II Otwarte Mistrzostwa Gminy Kalinowo Pisanica 2017 – Duża przyjemność pogrania z Tomaszem Kotowskim

  Zawodnicy ze wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, Podlasia (około 130 osób) oraz liczna 36-osobowa reprezentacja Szkoły Sportowej nr 7 z Kaliningradu wystąpili w Pisanicy w II Otwartych Mistrzostwach Gminy Kalinowo w tenisie stołowym. Sobotnie (20 maja) zmagania zdominowali Rosjanie, wygrywając większość kategorii. Jedynie wśród skrzatów (Karol Szeszko) i żaków (Marysia Skarżyńska i Dawid Chilicki) zwyciężali Polacy.

 • Mistrzostwa Województwa SZS „4” Chłopców Gołdap 2017 – Dominacja SP 19 Elbląg, gospodarze też zadowoleni

  W hali OSiR w Gołdapi obył się w piątek (19 maja) finał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Minisiatkówce „4” Chłopców Szkół Podstawowych.W rywalizacji uczestniczyło sześć zespołów podzielonych na dwie grupy. Po dwie najlepsze drużyny przechodziły dalej. Turniej zdominowali siatkarze SP 19 Elbląg, którzy nie stracili seta. Gospodarze cieszyli się ze srebra, a SMS Ostróda z brązu.

 • Mistrzostwa Dowództwa Generalnego RSZ nr 3 w pokonywaniu OSF Braniewo 2017 – Żołnierze z Warmii i Mazur szybcy i...sprawni

  W Braniewie odbył się w miniony weekend (16/17 maja) Mistrzostwa Dowództwa Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnychw pokonywaniu Ośrodka Sprawności Fizycznej. Świetnie spisali się zółnierze z Warmii i Mazur, którzy odnieśli podwójne zwycięstwo. Wygrał szer. Paweł Aleksandrowicz (Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego) przed Łukaszem Jarząbskim (15 Pułk Przeciwlotniczy Gołdap).

 • XXI Biegi Dziecięce "Mazury Cud Natury" – Śladem rodziców, niedługo wystartują w „Węgorzu”

  Półmaraton Węgorza to hasło, które ściąga do miasta na Mazurach setki miłośników sportu. Oczywiście bieg na długim dystansie jest wydarzeniem głównym, ale od dawna towarzyszy temu rywalizacja dzieci i takiej idei przyświecają XXI Biegi Dziecięce "Mazury Cud Natury”. Zainteresowanie w tym roku było ogromne. Z małym opóźnieniem podajemy wyniki za stroną węgorzewskiego OSiR-u.

 • XIX Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka Grajewo 2017 – Łukasz Duchnowski czwarty w open, w kategoriach znakomicie

  W sobotę (13 maja) w Grajewieodbyła się już 19 edycja Międzynarodowego Ulicznego Biegu Wilka. Na mecie sklasyfikowano ponad 60 zawodniczek i zawodników. Na czwartej pozycji w open przybiegł Łukasz Duchnowski (Ełk) - zwycięzca kat. M30/39. Druga dziesiątkę otworzył Roman Groński (Giżycko), który okazał się najszybszym 60-latkiem.

 • V edycja Olecka „13” – Wojciech Kopeć mnkął do mety i...podziwiał widoki

  W sobotę (13 maja) odbyła się piąta edycja imprezy biegowej V edycja Olecka Trzynastka, Trasa przebiegała malowniczymi ścieżkami wzdłuż linii brzegowej Jeziora Oleckie Wielkie. Uczestnikom, a wystartowało około 150 zawodniczek i zawodników, towarzyszyła piękna aura, widoki też były wspaniałe. Najszybciej mknął Wojciech Kopeć (Swaderki) wyprzedzając Henadza Verkhavodkina (Grodno) i Dovydasa Stasysa (Wilno).

 • XLI Bieg Zwycięstwa Gołdap 2017 – Główne nagrody dla gości, ale akcentów warmińsko-mazurskich nie zabrakło

  W niedzielę (7 maja) w Gołdapi odbył się Bieg Zwycięstwa na dystansie 10 km. Wystartowało ponad 50 osób, głównie mieszkańcy miasta, ale nie zabrakło też zawodników z innych miejscowości województwa, także gości z spoza regionu, zjawili się także Rosjanie. I właśnie Aleksandr Radnikov z Kaliningradu został triumfatorem imprezy, wśród pań zwyciężyła Katarzyna Rutkowska z Białegostoku – była mistrzyni Polski.

 • Mistrzostwa Województwa Młodzików i Kadetów 2017 – Każdy wziął coś dla siebie

  W sobotę (29 kwietnia) w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Województwa w tenisie stołowym w kategoriach: młodzi i kadet.Oprócz rywalizacji o medale toczyła się walka o awans do Mistrzostw Polski w obu kategoriach wiekowych. Program imprezy zawierał wszystkie regulaminowe konkurencje. W grach podwójnych i drużynach z frewencją nie było najlepiej, ale do tego zdążyliśmy się przyzwyczaić.

 • W Olecku udana inauguracja na kortach – Preludium do ciekawego sezonu

  Jak co roku 1 maja oleckie korty otwarły swe podwoje turniejem, w którym wzięło udział aż 30 tenisistów. W najbliższym czasie czeka nas kilkanaście imprez zwyczajowo rozpoczynanych w niedzielne poranki. W kategorii open rywalizowały 24 osoby z całego regionu (m.in Augustowa, Ełku, Gołdapi Łomży i Sejn). Mecze toczyły się w przyjacielskiej atmosferze i obfitowały w wiele ciekawych zagrań.

 • Półmaraton Węgorza 2017 – Na trasie bez sentymentów, w mieście sportowy piknik

  We wtorek (2 maja) odbył się XIII Półmaraton Węgorza, jedna z najbardziej popularnych imprez masowych w regionie. Jej renoma zawsze przyciąga miłośników rekreacji, ale także wytrawnych zawodników i ta „mieszanka” uczestników tworzy niepowtarzalną atmosferę. To również okazja do wspólnej zabawy, miłego spędzenia czasy na wolnym powietrzu. Stąd oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy zapewnili wszystkim godziwą rozrywkę.