Gołdap

 • W najbliższy weekend spotykamy się w Gołdapi – Jeśli nie wystartujesz, przynajmniej zobacz, naprawdę warto...

  W niedzielę (23 lipca) urokliwa Gołdap stanie się areną triathlonowych zmagań. Zawodnicy będą mogli rywalizować na przepięknych mazurskich terenach i finiszować tuż przy pijalni wód mineralnych i leczniczych oraz tężni. Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe dla dzieci – Gołdap Kids. Do startu w Triathlon Gołdap zgłosiło się łącznie ponad 300 sportowców.

 • HERO RUN Szelment 2017 – Meta znaczy zwycięstwo

  Terenowe biegi z przeszkodami cieszą się niesłabnącą popularnością. W Szelmencie na Podlasiu odbył się w niedzielę (16 lipca) wyścig pod nazwą Hero Run na dystansie około 7 km z 35 przeszkodami. Główna ideą tego pomysłu jest ukończenie konkurencji bo to oznacza zwycięstwo nad swoimi słabościami, ale rywalizacja ma charakter sportowy i są prowadzone klasyfikacje.

 • O Puchar Mera Miasta Czerniachowsk 2017 – Marek Różycki z Gołdapi wysoko w drabince

  W minionym tygodniu w Rosji w Czeniachowsku odbył się międzynarodowy drużynowy turniej tenisa stołowego o Puchar Mera Miasta. Wystąpiło szesnaście drużyn. Gołdapianin Marek Różycki (UKS Jantar) wystąpił wspólnie z zawodnikiem z zaprzyjaźnionego Gusiewa (Rosja) Adrejem Aleksejewem. Polsko-rosyjski duet zawędrował wysoko w drabince turniejowej.

 • Moje Małe Mistrzostwa (U8) Olecko 2017 – Wydminy panowały niepodzielnie

  Kolejna edycja turnieju U-8 pod hasłem Moje Małe Mistrzostwa odbyła się w Olecku (24 czerwca) i zgromadziła 12 drużyn. Impreza rozgrywana w systemie Funino przenosi się z miejsca na miejsce i cieszy się dużym powodzeniem małych klubów z północno-wschodniej Polski. Tym razem niepodzielnie panowali futboliści LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy, którzy odnieśli komplet zwycięstw.

 • Maratony Kresowe Gołdap 2017 – Szymon Gryn, Piotr Chrzanowski i Wiesław Grala wygrali półmaraton w kategoriach

  Kolejnym przystankiem cyklu MTB Maratony Kresowe była Gołdap. W niedzielę (9 lipca) odbyły się wyścigi z licznym udziałem reprezentantów Warmii i Mazur. W maratonie najwyżej na 14 pozycji sklasyfikowano Witolda Mikielskiego (Olsztynek), w półmaratonie drugi był Piotr Chrzanowski Ełk), szósty Szymon Gryn (Prostki), ósmy Paweł Lenkiewicz (Wydminy), a dziewiąty Wiesław Grala (Mrągowo).

 • XXVII Międzynarodowy Bieg Po Plaży Jarosławiec 2017 – Straż Graniczna ma się dobrze

  W Jarosławcuodbył się w niedzielę (2 lipca) 27 Międzynarodowy Bieg po Plaży na dystansie 15 km.Wystartowało około 700 uczestników, w tym niewielka grupa z Warmii i Mazur, głównie osoby związane ze Strażą Graniczną, które znalazły się w ścisłej czołówce. Tomasz Kowalski zajął 11 miejsce i wygrał kat. M40,Andrzej Luśnia był 17, a Roman Liśkiewicz26.

 • XXIII Ogólnopolski Turniej Kinder + Sport Zabrze 2017 – Najwyżej „Dwójka” chłopców z Giżycka, ale wszyscy pod wielkim wrażeniem, spojrzenie z Wilkowa

  W Zabrzu zakończył się w czwartek (29 czerwca) XXIII Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Kinder + Sport.W Krajowym Finale uczestniczyło prawie 200 zespołów w trzech kategoriach dziewcząt i chłopców: „2”, „3” i „4”. W tym mrowiu przyszłych siatkarek i siatkarzy znalazło się 12 drużyn z Warmii i Mazur, reprezentujących: Elbląg (4), Olsztyn (3), Giżycko (2), Wilkowo (1), Dobre Miasto (1) i Gołdap (1).

 • Od Karpacza do Tczewa – Górskie przymiarki i „Piątka” z atestem

  Biegaczy z Warmii i Mazur można spotkać wszędzie. Klikuosobowa grupa wybrała się do Karpacza na imprezę „Ultramaraton 3 razy Śnieżka”, gdzie uczestnicy mieli do wyboru trzy dystanse. W średnim (36 km) trzynasty przybiegł Rafał Kot ze Szczytna – trzeci w kat. M30. Większa liczba wystartowała na atestowanej trasie 5 km. Najszybiej pokonał ją Maciej Kalinowski (Gołdap), w pierwsza w kat. K50/59 była Elżbieta Bendyk (Elbląg).

 • Maratony Kresowe Drohiczyn 2017 – W Dolinie Zamkowej Góry: Gryń i Chrzanowski wygrali kategorie

  W sobotę (24 czerwca) uczestnicy Maratonów Krasowych startowali w Drohiczynie w wyścigu pod nazwą „W Dolinie Zamkowej Góry”. W półmaratonie bardzo dobrze pojechali Piotr Chrzanowski (Ełk) - trzeci w open i Szymon Gryń (Prostki) – szósty. Obaj wygrali swoje kategorie odpowiednio: M2 i junior młodszy. Janusz Supiński (Prostki) zajął trzecią pozycje w M5, a Wiesław Grela (Ełk) druga w M6.

 • MP Służb Mundurowych Nisko 2017 – Elbląg i Gołdap w pierwszym szeregu, Adrian Durma 2-krotnym mistrzem

  W Nisku odbyły się w miniony weekend (16/18 czerwca) V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu.Rywalizowało 133 zawodników i zawodniczek z różnych formacji. Świetnie spisali się reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego wywodzący się z Elbląga, Gołdapi i Węgorzewa. Łącznie zdobyli 8 medali w tym 5 złotych.

 • I Spartakiada 7 Powiatów Węgorzewo 2017 – Nowe przyjaźnie pod siatką

  W hali miejskiej w Węgorzewie odbył turniej siatkówki - I Spartakiada "7" Powiatów z udziałem dziesięciu drużyn (po pięć dziewcząt oraz chłopców). Do rywalizacji zaproszono zawodników Powiatów: Łobeskiego (zachodniopomorskie), Brzezińskiego(Łódzkie), Sztumskiego (Pomorskie) i Gołdapskiego Rywalizowano systemem każdy z każdym. Gospodarze wygrali turniej męski i zajęli drugie miejsce wśród dziewcząt.

 • UKS Jaćwingowie na podium Pucharu Podlasia – Gimnazjaliści i licealiści w akcji

  Piłkarze ręczni UKS Jaćwingowie Gołdap (uczniowie Gimnazjum) zostali wicemistrzami turnieju o Puchar Podlasia. W rywalizacji brali brały udział zespoły klubowe i szkolne rocznika gimnazjalnego. Jedyni reprezentanci Warmii i Mazur w imprezie finałowej w Białymstoku ulegli tylko rywalom z Gimnazjum Nowe Piekuty.

 • Niebawem Finał Krajowy Kinder+Sport Zabrze 2017 – W województwie królował IKS Atak

  W dniach 26/29 czerwca w Zabrzu odbędzie się Finał Krajowy Turnieju Minisiatkówki: Kinder+Sport. Jest to impreza, która funkcjonuje z powodzeniem od wielu lat i jest główną osią rywalizacji w najmłodszych kategoriach wiekowych. Uczestników decydującej batalii w Zabrzu wyłoniły finały wojewódzkie. Podczas imprezy w Olsztynie (3/4 czerwca) spotkało się po osiem najlepszych drużyn w konkurencjach „2”, „3” i „4”. Po dwie najlepsze uzyskały przepustki.

 • Indywidualne MP Żaków Kraków 2017 – Natalia Bogdanowicz grała wspaniale i jest wicemistrzynią Polski

  W Krakowie zakończyły się (18 czerwca) Indywidualne Mistrzostwa Żaczek i Żakóww tenisie stołowym. Do gry przystąpiło 5 reprezentantów Warmii i Mazur: Do turnieju głównego  awansowali: Natalia Bogdanowicz i Artur Gromek (oboje Warmia Lidzbark Warmiński) . Nataliastała sie prawdziwa rewelacją. W sobotę grała jak w transie, a w niedzielę kontynuowała wspaniałą passę. Dotarła do finału i w efekcie została wicemistrzynia Polski.

 • Suwalska Ćwiartka 2017 – Wronowski pierwszy, Wronowski trzeci, a między nimi Litwin

  Ponad 500 osób wzięło udział w suwalskiej imprezie Reso 10.5. Głównym wydarzeniem soboty (17 czerwca) był bieg na dystansie 10.5 km, ale towarzyszyły mu sztafety i rywalizacja na 3,5 km, gdzie reprezentanci Warmii i Mazur (liczna ekipa) odnieśli największe sukcesy. Krótki bieg był popisem braci Wronowskich z Bań Mazurskich. Rafał pierwszy osiągnął celownik, a Albert był trzeci. Między nimi znalazł się Litwin.

 • Garmin Iron Triathlon Elbląg 2017 – Uczestnicy zachwyceni – to znakomite miejsce

  Triathlon dyscyplina, która w ostatnich latach w Polsce jest prawdziwym sportowym hitem, po raz drugi zawitał do Elbląga, gdzie w niedzielę (18 czerwca) odbyła się impreza z cyklu Garmin Iron. Były to trzecie zawody (poprzednie w Piasecznie i Ślesinie). Tym razem na starcie stanęło około pół tysiąca uczestników na dystansach 1/8 i 1/4 Iron. Odbyły się również zawody dzieci pod hasłem Garmin Kids. To sprzyja występom całych rodzin.

 • Mistrzostwa Województwa SZS SP Giżycko 2017 – Dziewczęta z „4” uszczęśliwiły kibiców, chłopcy z SP 3 Gołdap stracili tylko seta

  W Giżycku odbyły się w środę (14 czerwca) Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowegow plażowej piłce siatkowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Trzy nie dojechały na finał. Zastosowano w obu turniejach system każdy z każdym, co jest najbardziej obiektywnym rozstrzygnięciem. W efekcie złote medale zdobyły drużyny SP 4 Giżycko (dziewczęta) i SP 3 Gołdap (chłopcy)

 • XVI Bieg Uliczny Bociana Budry 2017 – Niepowtarzalny klimat przyciąga jak magnes

  W niedzielę (11 czerwca) odbyła się kolejna, szesnasta edycja Ulicznego Biegu Bociana w Budrach,która odbyła się pod Patronatem Związku Gmin Warmińsko- Mazurskich. Na linii startu w tegorocznym biegu stanęło 146 biegaczy. Jak na imprezę lokalna frekwencja znakomita. Sprawia to niepowtarzalna atmosfera, dlatego chętnie tu przyjeżdżają mieszkańcy okolicznych miast i wsi.

 • Mistrzostwa Województwa SZS „3” w Minisiatkówce Chłopców – SP 19 Elbląg sięgnęła po złoto

  W Elblągu dobył się w czwartek (1 czerwca) finałowy turniej Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Minisiatkówce „Trójek” Chłopców Szkół Podstawowych. Faworytem byli gospodarze z SP 19 i nie zawiedli. Elblążanie odnieśli komplet zwycięstw w grupie i play off, sięgając po złote medale. Srebro wywalczyli uczniowie SP 3 Bartoszyce, a brąz siatkarze SP 3 Gołdap.

 • Mistrzostwa Województwa SZS „2” w Minisiatkówce Dziewcząt i Chłopców SP – W Giżycku SP 4 zatrzymała oba trofea

  W Giżyckuodbyły się w środę (31 maja) Mistrzostwa Województwa SzkolnegoZwiązku Sportowego „Dwójek” w Misiatkówce Dziewcząt i Chłopców szkół Podstawowych. Do rywalizacji przystąpiły komplety finalistów (po sześć drużyn), które najpierw rywalizowały w grupach, a następnie w półfinałach i o miejsca.. Sukces odnieśli gospodarze z SP4 Giżycko, którzy zdobyli dwa złote medale