OOM i MP Juniorów Zakopane 2017 – Aniela Dymiszkiewicz trzy razy na podium

Fot.http://www.imgrum.net/user/dymeek/- ilustracja

W Zakopanem w weekend (3/5 lutego) odbywają się: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Startuje trójka panczenistów z Elbląga. W MP  juniorek trzy medale zdobyła Aniela Dymiszkiewicz (UKS Prolube): złoto na 3000 m oraz dwa brązowe  na 500 m i 1000 m.Na 1500 m została zdyskwalifikowana, a tu też była kandydatką do podium. To przekreślilo jej szanse w wieloboju.

W OOM Iga Wojtasik (Viking) o jej kolega klubowy Paweł Ostrowski nie stanęli wprawdzie na podium , ale plasowali sie w czołówce poszczególnych konkurencji i wieloboju.

Wyniki

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Juniorka B

500 metrów

1 BOSIEK Karolina KS Pilica Tomaszów B-2 Mazowie 41.44

2 GĄSECKA Karolina B-2 KS Pilica Tomaszów Mazowie 41.81

3 JABRZYK Natalia B-1 KS Pilica Tomaszów Mazowie 42.47

.....................................................................

6 WOJTASIK Iga B-2 UKS Viking Elbląg 43.46

1500 metrów

1 BOSIEK Karolina KS Pilica Tomaszów B-2 Mazowie 2:08.43

2 GĄSECKA Karolina B-2 KS Pilica Tomaszów Mazowie 2:11.77

3 JABRZYK Natalia B-1 KS Pilica Tomaszów Mazowie 2:14.74

.............................................................

5 WOJTASIK Iga B-2 UKS Viking Elbląg 2:18.86 46,287 3,477

1000 metrów

1 GĄSECKA Karolina KS Pilica Tomaszów B-2 Mazowiecki 1:23.39

2 JABRZYK Natalia B-1 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 1:23.41 PR

3 KACZMAREK Olga B-2 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 1:25.09 PR

......................................................

4 WOJTASIK Iga B-2 UKS Viking Elbląg 1:25.98

3000 metrów

1 GĄSECKA Karolina KS Pilica Tomaszów B-2 Mazowiecki 4:30.91

2 JABRZYK Natalia B-1 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 4:41.42

3 KACZMAREK Olga B-2 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 4:48.25

.................................

4 WOJTASIK Iga B-2 UKS Viking Elbląg 4:55.59

Wielobój (500 m 1500 m 1000 m 3000 m)

1 GĄSECKA Karolina B-2 KS Pilica Tomaszów Mazo 41.81 (2) 2:11.77 (2) 1:23.39 (1) 4:30.91 (1) 172,580

2 JABRZYK Natalia B-1 KS Pilica Tomaszów Mazo 42.47 (3) 2:14.74 (3) 1:23.41 (2) 4:41.42 (2) 175,992

3 KACZMAREK Olga B-2 KS Pilica Tomaszów Mazo 43.36 (5) 2:17.30 (4) 1:25.09 (3) 4:48.25 (3) 179,713

............................................................................

4 WOJTASIK Iga B-2 UKS Viking Elbląg 43.46 (6) 2:18.86 (5) 1:25.98 (4) 4:55.59 (4) 182,002

Junior B

500 metrów

1 ŻUREK Damian KS Pilica Tomaszów B-2 Mazowie 37.30

2 GRZYBEK Wiktor B-2 KS Pilica Tomaszów Mazowie 38.13 PR

3 PIOTROWSKI Jakub B-2 KS Pilica Tomaszów Mazowie 38.71

..................................................................

12 OSTROWSKI Paweł B-1 UKS Viking Elbląg 43.08

3000 metrów

1 PIOTROWSKI Jakub KS Pilica Tomaszów B-2 Mazowie 4:17.38

2 NAŁĘCKI Piotr B-1 SKŁ Górnik Sanok 4:21.53

3 ŻUREK Damian B-2 KS Pilica Tomaszów Mazowie 4:22.54

..........................................................

6 OSTROWSKI Paweł B-1 UKS Viking Elbląg 4:43.89 PR

1500 metrów

1 ŻUREK Damian KS Pilica Tomaszów B-2 Mazowiecki 1:55.12 PR

2 NAŁĘCKI Piotr B-1 SKŁ Górnik Sanok 1:56.07 PR

3 PIOTROWSKI Jakub B-2 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 1:57.43

....................................

8 OSTROWSKI Paweł B-1 UKS Viking Elbląg 2:09.80 PR

5000 metrów

1 PIOTROWSKI Jakub KS Pilica Tomaszów B-2 Mazowiecki 7:29.76

2 NAŁĘCKI Piotr B-1 SKŁ Górnik Sanok 7:47.28 PR

3 PODSIADŁO Krzysztof B-2 Fundacja ŁiSW Legia Warszawa 8:02.58 PR

..................................................

5 OSTROWSKI Paweł B-1 UKS Viking Elbląg 8:09.44 PR

Wielobój (500 m, 3000 m 1500m 5000 m)

1 PIOTROWSKI Jakub B-2 KS Pilica Tomaszów Mazo 38.71 (3) 4:17.38 (1) 1:57.43 (3) 7:29.76 (1) 165,726

2 NAŁĘCKI Piotr B-1 SKŁ Górnik Sanok 38.82 (4) 4:21.53 (2) 1:56.07 (2) 7:47.28 (2) 167,826

3 PODSIADŁO Krzysztof B-2 Fundacja ŁiSW Legia War 39.95 (5) 4:42.71 (5) 2:02.54 (5) 8:02.58 (3) 176,173

......................................................................

5 OSTROWSKI Paweł B-1 UKS Viking Elbląg 43.08 (12) 4:43.89 (6) 2:09.80 (8) 8:09.44 (5) 182,606

1000 metrów
1 ŻUREK Damian KS Pilica Tomaszów B-2 Mazowie 1:13.34 PR
2 NAŁĘCKI Piotr B-1 SKŁ Górnik Sanok 1:15.50 PR
3 GRZYBEK Wiktor B-2 KS Pilica Tomaszów Mazowie 1:16.32 PR
.......................................
11 OSTROWSKI Paweł B-1 UKS Viking Elbląg 1:24.93 PR

1000 metrów

1 ŻUREK Damian KS Pilica Tomaszów B-2 Mazowie 1:13.34 PR

2 NAŁĘCKI Piotr B-1 SKŁ Górnik Sanok 1:15.50 PR

3 GRZYBEK Wiktor B-2 KS Pilica Tomaszów Mazowie 1:16.32 PR

.......................................

11 OSTROWSKI Paweł B-1 UKS Viking Elbląg 1:24.93 PR

MP juniorów

Juniorki A

500 metrów

1 ZIOMEK Kaja A-2 MKS Cuprum Lubin 40.21

2 HAJDUK Joanna A-1 UKS 3 Milanówek 43.79

3 DYMISZKIEWICZ Aniela A-2 UKS Prolube Elbląg 45.32 PR

1500 metrów

1 ZIOMEK Kaja A-2 MKS Cuprum Lubin 2:15.69

2 HAJDUK Joanna A-1 UKS 3 Milanówek 2:16.79

3 SCECHURA Monika A-1 KS SNPTT 1907 Zakopane 2:27.91

............................................

DYMISZKIEWICZ Aniela A-2 UKS Prolube Elbląg DSQ

1000 m

1 ZIOMEK Kaja A-2 MKS Cuprum Lubin 1:21.44

2 HAJDUK Joanna A-1 UKS 3 Milanówek 1:26.25 PR

3 DYMISZKIEWICZ Aniela A-2 UKS Prolube Elbląg 1:29.21 PR

3000 metrów

1 DYMISZKIEWICZ Aniela A-2 UKS Prolube Elbląg 4:43.25 PR

2 HAJDUK Joanna A-1 UKS 3 Milanówek 4:48.11 PR

3 ZIOMEK Kaja A-2 MKS Cuprum Lubin 4:56.33 PR

Wielobój (500 m 1500 m 1000 m 3000 m)

1 ZIOMEK Kaja A-2 MKS Cuprum Lubin 40.21 (1) 2:15.69 (1) 1:21.44 (1) 4:56.33 (3) 175,548

2 HAJDUK Joanna A-1 UKS 3 Milanówek 43.79 (2) 2:16.79 (2) 1:26.25 (2) 4:48.11 (2) 180,530

3 SCECHURA Monika A-1 KS SNPTT 1907 Zakopane 47.82 (6) 2:27.91 (3) 1:33.51 (5) 5:04.83 (4) 194,683

.........................................................................

DYMISZKIEWICZ Aniela A-2 UKS Prolube Elbląg 45.32 (3) DSQ 1:29.21 (3) 4:43.25 (1) 137,133 – dyskwalifikacja na 1500 m (nie sklasyfikowana)

Punktacja klubowa

1 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 170,34

2 MKS Cuprum Lubin 86,32

3 KS SNPTT 1907 Zakopane 85

4 UKS Błyskawica Domaniewice 64

5 Fundacja ŁiSW Legia Warszawa 49

6 WTŁ Stegny Warszawa 47

.......................................

9 UKS Prolube Elbląg 35

11 UKS Viking Elbląg 18

Punktacja województw

1 łódzkie 234,34

2 mazowieckie 147,33

3 dolnośląskie 103,65

4 małopolskie 85

5 pomorskie 36

6 warmińsko-mazurskie 35

7 podkarpackie 33

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn