Mistrzostwa Polski Masters Tomaszów Mazowiecki 2017 – Ostatni Mohikanie na torze

Fot. gsł czarne pantery giżycko facebook (ilustracja)

W Tomaszowie Mazowieckim odbyły się w weekend (16/17 grudnia) Mistrzostwa Polski Mastersów w jeździe szybkiej na lodzie. Większość uczestników rywalizacji stanowili panczeniści z województwa warmińsko-mazurskiego z sekcji: GSŁ Czarne Pantery Giżycko i UKS Viking Elbląg. Oni tez seryjnie stawali na podium. I właśnie to, że u nas tak pięknie rozwija się ruch Mastersów w tej dyscyplinie jest chyba ważniejszy od zdobytych medali.

Łyżwiarze z Giżycka i Elbląga jako jedyni startowali też w biegu drużynowym, gdzie oczywiście w komplecie stanęli na podium. Mastersi rywalizowali obok wyczynowców, którzy w tym samym czasie rozgrywali Mistrzostwa Polski w wieloboju sprinterskim.

Wyniki

Kobiety

1000 metrów

Kategoria K50

1 Beata(K50) ZAJĄCZKOWSKA 63 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 1:50.30

2 17 Anna(K50) GADOMSKA 65 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 1:52.32

Kategoria K55

2 Anna(K55) STANKIEWICZ 60 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 1:54.01

4 Helena(K55) POWIERŻA 61 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:06.29

1500 metrów

Kategoria K50

1 Beata(K50) ZAJĄCZKOWSKA 63 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:48.05

2 Anna(K50) GADOMSKA 65 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:51.21

Kategoria K55

2 Anna(K55) STANKIEWICZ 60 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:54.28

3 Helena(K55) POWIERŻA 61 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 3:10.19

Mężczyźni

500 metrów

Kategoria M35

1 Bogdan(M35) GŁODOWSKI 79 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 53.32

Kategoria M40

1 Robert(M40) ŚWIATKOWSKI 74 UKS Viking Elbląg 44.30

2 Radosław(M40) RADOMSKI 74 UKS Viking Elbląg 56.57

Kategoria M45

1 Arkadiusz(M45) RUCZYŃSKI 72 UKS Viking Elbląg 45.49

4 Grzegorz(M45) KORECKI 69 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 56.10

5 Sergiusz(M45) RICHTER 71 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 58.96

Kategoria M50

2 Marek(M50) GABRYSZAK 66 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 50.30

4 Zbigniew(M50) BARTOŃ 63 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 56.97

Kategoria M55

1 Leszek(M55) CYWIŃSKI 61 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 50.25

2 Leszek(M55) LACHOWICZ 58 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 51.75

4 Andrzej(M55) BARTŁOCZUK 62 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 54.77

1 Zdzisław(M60) MALISZEWSKI 54 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 47.28

2 Stanisław(M60) GARBACIK 56 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 52.29

3 Andrzej(M60) PIKCIUN 57 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 4/W 52.98 52.980 8.68

3000 metrów

Kategoria M35

1 Bogdan(M35) GŁODOWSKI 79 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 6:12.99

Kategoria M40

1 Robert(M40) ŚWIATKOWSKI 74 UKS Viking Elbląg 4:44.95

2 Radosław(M40) RADOMSKI 74 UKS Viking Elbląg 5:53.41

Kategoria M45

3 Arkadiusz(M45) RUCZYŃSKI 72 UKS Viking Elbląg 5:19.14

4 Sergiusz(M45) RICHTER 71 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 6:32.04

Kategoria M50

2 Marek(M50) GABRYSZAK 66 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 5:14.52

4 Zbigniew(M50) BARTOŃ 63 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 5:33.54

Kategoria M55

1 Leszek(M55) CYWIŃSKI 61 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 5:51.37

2 Andrzej(M55) BARTŁOCZUK 62 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 5:57.61

3 Leszek(M55) LACHOWICZ 58 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 6:37.26

Kategoria M60

1 Zdzisław(M60) MALISZEWSKI 54 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 4:56.46

4 25 Stanisław(M60) GARBACIK 56 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 5:45.34 60.39

1500 metrów

Kategoria M35

1 Bogdan(M35) GŁODOWSKI 79 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:50.04

Kategoria M40

1 Robert(M40) ŚWIATKOWSKI 74 UKS Viking Elbląg 2:14.80

2 Radosław(M40) RADOMSKI 74 UKS Viking Elbląg 2:43.02

Kategoria M45

1 Ireneusz(M45) KUBIN 72 KS SNPTT 1907 Zakopane 2:15.78

3 Arkadiusz(M45) RUCZYŃSKI 72 UKS Viking Elbląg 2:21.59

5 Grzegorz(M45) KORECKI 69 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:47.88

6 Sergiusz(M45) RICHTER 71 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 3:03.38

Kategoria M50

1 Marek(M50) GABRYSZAK 66 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:28.16

2 Zbigniew(M50) BARTOŃ 63 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:36.31

Kategoria M55

1 Leszek(M55) CYWIŃSKI 61 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:41.71

2 Krzysztof(M55) ADAMOWICZ 59 MKS Korona Wilanów 2:50.18

3 Leszek(M55) LACHOWICZ 58 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:56.38

Kategoria M60

1 Zdzisław(M60) MALISZEWSKI 54 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:20.95

4 Andrzej(M60) PIKCIUN 57 GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:45.51

Bieg drużynowy (8 okrążeń)

1 Team GSŁ Czarne Pantery Giżycko (Zbigniew BARTOŃ,Marek GABRYSZAK, Zdzisław MALISZEWSKI) 5:34.62

2 Team Elbląg Elbląg (Radosław RADOMSKI , Arkadiusz RUCZYŃSKI , Robert ŚWIATKOWSKI) 5:35.49

3 Team GSŁ Czarne Pantery Giżycko II (Andrzej BARTŁOCZUK, Leszek CYWIŃSKI, Andrzej PIKCIUN) 6:05.84

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn