Puchar Polski-GRAND PRIX PZŁS Tomaszów Mazowiecki 2018 – Iga Wojtasik na podium, Paweł Bartczak też szybki

Fot.Andrzej Wdowski

W Tomaszowie Mazowieckim odbył się w miniony weekend (20/21 stycznia) Puchar Polski – Grand Prix w łyżwiarstwie szybkim. Kadra narodowa z Sebastianem Kłosińskim i Adrianem Wielgatem (Orzeł Elbląg) mają zupełnie inny harmonogram startów, w kraju rywalizują pozostali panczeniści. Iga Wojtasik (Viking Elbląg) była dwukrotnie trzecia na 500 metrów, znalazła się też w dziesiątce na pozostałych dystansach.

Startowali tez zawodnicy UKS Giżycko. W klasyfikacjach open Paweł Bartczak plasował się w drugiej dziesiątce, natomiast w rocznikach (2002/04) na dystansie 1000 m był trzeci, w pozostałych konkurencjach zajmował czwarte miejsca. Maciej Tulkiewicz był kilka pozycji niżej.

Wyniki

Kobiety

500 metrów

1 Natalia JABRZYK 01 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 41.72 PR

2 Olga KACZMAREK 99 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 42.20

3 Iga WOJTASIK 00 UKS Viking Elbląg 42.63

500 metrów (2)

1 Natalia JABRZYK 01 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 41.36 PR

2 Karolina GĄSECKA 99 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 41.77

3 Iga WOJTASIK 00 UKS Viking Elbląg 41.94 PR

1000 metrów

1 Karolina GĄSECKA 99 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 1:22.28

2 Natalia JABRZYK 01 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 1:22.69

3 Kaja GAJEWSKA 01 UKS Orlica Duszniki Zdrój 1:25.08

...................................

6 Iga WOJTASIK 00 UKS Viking Elbląg 1:26.22

1500 metrów

1 Natalia JABRZYK 01 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 2:07.75 PR

2 Karolina GĄSECKA 99 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 2:08.59

3 Olga KACZMAREK 99 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 2:10.86

....................................

7 Iga WOJTASIK 00 UKS Viking Elbląg 2:16.83

5a64bb70902d7 o,size,933x0,q,70,h,8ac27a

Mężczyźni

500 metrów

1 Dawid BURZYKOWSKI 97 GKS Stoczniowiec Gdańsk 37.82

2 Mateusz OWCZAREK 97 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 37.96

3 Marcel DRWIĘGA 97 AZS AWF Katowice 38.01

.............................

15 Paweł OSTROWSKI 01 UKS Viking Elbląg 41.80

19 Paweł BARTCZAK 03 UKS Giżycko 42.45 PR

26 Maciej TULKIEWICZ 03 UKS Giżycko 45.68 PR

Klasyfikacja roczników 2002/04

1 Igor MASALSKI 03 UKS 3 Milanówek 41.21

2 Filip HAWRYLAK 03 UKS Orlica Duszniki Zdrój 41.24

3 Michał KOPACZ 04 UKS 3 Milanówek 41.97

........................

4 Paweł BARTCZAK 03 UKS Giżycko 42.45 PR

8 Maciej TULKIEWICZ 03 UKS Giżycko 45.68 PR

500 metrów (2)

1 Dawid BURZYKOWSKI 97 GKS Stoczniowiec Gdańsk 37.82

2 Marcel DRWIĘGA 97 AZS AWF Katowice 38.12

3 Sebastian JANICKI 98 UKS Błyskawica Domaniewice 38.14

.............................................................

14 Paweł BARTCZAK 03 UKS Giżycko 41.82 PR

21 Maciej TULKIEWICZ 03 UKS Giżycko 45.43 PR

Klasyfikacja roczników 2002/04

1 Igor MASALSKI 03 UKS 3 Milanówek 40.39

2 Filip HAWRYLAK 03 UKS Orlica Duszniki Zdrój 40.63

3 Michał KOPACZ 04 UKS 3 Milanówek 41.55

..................................

4 Paweł BARTCZAK 03 UKS Giżycko 41.82 PR

8 Maciej TULKIEWICZ 03 UKS Giżycko 45.43

5a64bb32d71d4 o,size,933x0,q,70,h,af09e4

1000 metrów

1 Mateusz OWCZAREK 97 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 1:12.94

2 Dawid BURZYKOWSKI 97 GKS Stoczniowiec Gdańsk 1:13.75

3 Jakub PIOTROWSKI 00 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 1:14.07

...................................

12 Paweł BARTCZAK 03 UKS Giżycko 1:26.63 PR

20 Maciej TULKIEWICZ 03 UKS Giżycko 1:36.40

Klasyfikacja roczników (2002/04)

1 Igor MASALSKI 03 UKS 3 Milanówek 1:20.64 PR

2 Michał KOPACZ 04 UKS 3 Milanówek 1:24.84

3 Paweł BARTCZAK 03 UKS Giżycko 1:26.63 PR

................................

8 Maciej TULKIEWICZ 03 UKS Giżycko 1:36.40

5a64bb345b8c6 o,size,933x0,q,70,h,82ebd7

1500 metrów

1 Mateusz OWCZAREK 97 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 1:52.34

2 Marcel DRWIĘGA 97 AZS AWF Katowice 1:54.66 PR

3 Jakub PIOTROWSKI 00 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 1:55.12

..................................................

15 Paweł BARTCZAK 03 UKS Giżycko 2:12.50 PR

23 Maciej TULKIEWICZ 03 UKS Giżycko 2:25.79 PR

Klasyfikacja roczników 2002/04

1 Igor MASALSKI 03 UKS 3 Milanówek 2:06.69 PR

2 Filip HAWRYLAK 03 UKS Orlica Duszniki Zdrój 2:08.05

3 Michał KOPACZ 04 UKS 3 Milanówek 2:10.75 PR

................................................

4 Paweł BARTCZAK 03 UKS Giżycko 2:12.50 PR

9 Maciej TULKIEWICZ 03 UKS Giżycko 2:25.79 PR

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn