MP Juniorów i OOM sportach zimowych Sanok 2018 – Pięć medali Igi Wojtasik, Paweł Ostrowski też na podium

Fot. archiwum sportowca

Na torze lodowym w Sanoku odbywały się w  weekend (2/4 lutego): Mistrzostwa Polski Juniorów i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w łyżwiarstwie szybkim. Pięć medal (1 srebrny i 4 brązowe) zdobyła  juniorka Vikinga Elbląg Iga Wojtasik:  Jej kolega klubowy Paweł Ostrowski też zdobył jeden brązowy krążek w ostatniej konkurencji - wyścigu masowym juniorów młodszych.

Plon startu dwójki zawodników jest doskonały. Iga Wojtasik potwierdziła, że jest czolową i bardzo wszechstronna juniorką, która dobrze sobie radzi w każdej konkurencji. Paweł  Ostrowski w wyścigach klasycznych zajmował miejsca pod koniec dziesiątki, ale w biegu masowym pojechał bardzo dobrze taktycznie i pomieszał szyki faworytom Mimo tak skromnego udziału klub UKS Viking Elbląg zaistniał w rywalizacji klubowej i godnie reprezentował województwo warmińsko-mazurskie.

Wyniki

Juniorki

500 metrów

1 Olga KACZMAREK 99 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 43.32

2 Karolina GĄSECKA 99 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 43.65

3 Iga WOJTASIK 00 UKS Viking Elbląg 43.89

1000 metrów

1 Olga KACZMAREK 99 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 1:29.74

2 Karolina GĄSECKA 99 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 1:30.82

3 Iga WOJTASIK 00 UKS Viking Elbląg 1:31.08

1500 metrów

1 Karolina GĄSECKA 99 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 2:22.35

2 Iga WOJTASIK 00 UKS Viking Elbląg 2:27.26

3 Olga KACZMAREK 99 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 2:27.87

3000 metrów

1 Karolina GĄSECKA 99 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 4:38.77

2 Olga KACZMAREK 99 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 4:50.54

3 Joanna HAJDUK 99 UKS 3 Milanówek 4:56.68

.............................................

4 Iga WOJTASIK 00 UKS Viking Elbląg 5:01.27

Klasyfikacja końcowa wieloboju (500m, 1500 m 1000 m 3000 m)

1 GĄSECKA Karolina 99 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 43.65(2) 2:22.35(1) 1:30.82(2) 4:38.77(1) 182.971

2 KACZMAREK Olga 99 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 43.32(1) 2:27.87(3) 1:29.74(1) 4:50.54(2) 185.903

3 WOJTASIK Iga 00 UKS Viking Elbląg 43.89(3) 2:27.26(2) 1:31.08(3) 5:01.27(4) 188.727

Bieg masowy

1 Karolina GĄSECKA 99 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 6:19.02 35

2 Olga KACZMAREK 99 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 6:35.35 23

3 Iga WOJTASIK 00 UKS Viking Elbląg 6:43.70 11

Juniorzy młodsi

500 metrów

1 Wiktor GRZYBEK 00 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 39.15

2 Raman MIAHCHYLAU 00 WTŁ Stegny Warszawa 39.75

3 Piotr NAŁĘCKI 00 SKŁ Górnik Sanok 40.04

...............................................

8 Paweł OSTROWSKI 01 UKS Viking Elbląg 42.61

1000 metrów

1 Piotr NAŁĘCKI 00 SKŁ Górnik Sanok 1:18.46

2 Wiktor GRZYBEK 00 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 1:19.54

3 Raman MIAHCHYLAU 00 WTŁ Stegny Warszawa 1:20.58

.....................................................

9 Paweł OSTROWSKI 01 UKS Viking Elbląg 1:25.64

1500 metrów

1 Piotr NAŁĘCKI 00 SKŁ Górnik Sanok 2:06.89

2 Wiktor GRZYBEK 00 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 2:09.79

3 Maciej DULEWICZ 02 MKS Cuprum Lubin 2:11.57

.............................

7 Paweł OSTROWSKI 01 UKS Viking Elbląg 2:16.59

3000 metrów

1 Piotr NAŁĘCKI 00 SKŁ Górnik Sanok 4:32.06

2 Maciej DULEWICZ 02 MKS Cuprum Lubin 4:33.91

3 Mikołaj JABŁOŃSKI 00 MKS Korona Wilanów 4:38.51

....................................................

15 Paweł OSTROWSKI 01 UKS Viking Elbląg 7/Z 5:52.17 58.695 80.11

5000 metrów

1 Piotr NAŁĘCKI 00 SKŁ Górnik Sanok 7:36.59

2 Maciej DULEWICZ 02 MKS Cuprum Lubin 7:39.92

3 Mikołaj JABŁOŃSKI 00 MKS Korona Wilanów 7:54.59

.........................................

8 Paweł OSTROWSKI 01 UKS Viking Elbląg 8:23.79

Klasyfikacja końcowa wieloboju (500 m 3000 m 1500 m 5000 m)

1 NAŁĘCKI Piotr 00 SKŁ Górnik Sanok 40.04(3) 4:32.06(1) 2:06.89(1) 7:36.59(1) 173.338

2 GRZYBEK Wiktor 00 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 39.15(1) 4:42.65(4) 2:09.79(2) 7:57.85(4) 177.306

3 JABŁOŃSKI Mikołaj 00 MKS Korona Wilanów 41.34(5) 4:38.51(3) 2:11.79(3) 7:54.59(3) 179.147

................................

10 OSTROWSKI Paweł 01 UKS Viking Elbląg 42.61(8) 5:52.17(15) 2:16.59(7) 8:23.79(8) 197.214

Bieg masowy

1 Piotr NAŁĘCKI 00 SKŁ Górnik Sanok 6:08.40 30

2 Maciej DULEWICZ 02 MKS Cuprum Lubin 6:08.54 20

3 Paweł OSTROWSKI 01 UKS Viking Elbląg 6:08.69 13

Klasyfikacja klubowa

Juniorzy

1 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 203.00

2 Fundacja ŁiSW Legia Warszawa 54.00

3 UKS 3 Milanówek 51.00

4 MKS Korona Wilanów 42.00

5 WTŁ Stegny Warszawa 39.00

6 UKS Viking Elbląg 32.00

Juniorzy młodsi

1 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 72.66

2 SKŁ Górnik Sanok 60.00

3 MKS Cuprum Lubin 51.99

4 WTŁ Stegny Warszawa 50.00

5 UKS Orlica Duszniki Zdrój 23.00

6 MKS Korona Wilanów 21.00

....................

9 UKS Viking Elbląg 11.00

Klasyfikacja województwa

Juniorzy

1 ŁÓDZKIE 203.00

2 MAZOWIECKIE 186.00

3 WARMIŃSKO-MAZURSKIE 32.00

4 PODKARPACKIE 24.00

5 DOLNOŚLĄSKIE 20.00

6 MAŁOPOLSKIE 5.00

Juniorzy młodsi

1 MAZOWIECKIE 109.66

2 DOLNOŚLĄSKIE 74.99

3 ŁÓDZKIE 72.66

4 PODKARPACKIE 60.00

5 WARMIŃSKO-MAZURSKIE 11.00

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn