Regaty Hotel Anek Cup zakończone - Błękitna Wstęga Jeziora Czos nadal czeka na właściciela

W sobotę (18 lipca) odbyły się przedostatnie regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2015, Hotel Anek Cup – Błękitna Wstęga Jeziora Czos. Zgłosiło się 19 jachtów. Imprezę rozpoczęło przywitanie żeglarzy i gości przez komandora regat Karola Góralczyka, gospodarza Mrągowa Panią Burmistrz Otolię Siemieniec i przedstawiciela sponsora tytularnego Filipa Klecana.

Z powodu braku odpowiednich warunków atmosferycznych wyścig długodystansowy nie został rozegrany, a tym samym decyzją organizatorów Błękitna Wstęga Jeziora Czos nie została przyznana. Wyścig, który ma wyłonić najszybszą łódkę w Mrągowie został przeniesiony na następne regaty, które odbędą się już 1 sierpnia.

Przy bardzo zmiennej pogodzie rozegrano trzy wyścigi ze wspólnego startu. W pierwszym wyścigu wiatr 3-4 w skali Beauforta pozwolił na bardzo sprawne i efektowne żeglowanie. Prognozy przewidywały jednak osłabnięcie wiatru. Niestety sprawdziło się to co do joty po drugim wyścigu. Sędzia co prawda puścił trzeci , ale zmuszony był go przerwać. Po kwadransie wiatr znowu się pojawił, ale jego kierunek diametralnie się zmienił. Służby odpowiedzialne za organizację trasy musiały na nowo skonfigurować trasę. Niestety wiatr nie wiał już z taką siłą i dystans skrócono. Na starcie ostatniego wyścigu 4 łódki miały falstart. Omega Diana zawróciła, lecz pozostałe jachty: Czosia, katamaran Stomasz i Delphia 24 One Design już tego nie uczyniły, przez co ich załogi zostały ukarane dodatkową liczbą punktów. Decyzja o pozostaniu na trasie była brzemienna w skutkach zwłaszcza dla Grzegorza Pieczki, sternika Delphi 24 OD – pomimo wygranych dwóch wyścigów kara punktowa za falstart była tak dotkliwa, że po podsumowaniu wyników spadł z załogą na czwarte miejsce.

Ostatecznie w klasyfikacji jachtów otwarto pokładowych zwyciężyła po raz kolejny ekipa pływająca na Dianie: Aleksander Fereniec, Diana Siwik-Fereniec i Karol Rutkowski. Drugie miejsce na wywalczył ubiegłoroczny finalista Łukasz Cagara, a na trzecim miejscu uplasowali się Sebastian i Jakub Jurkiewicz. Klasę jachtów kabinowych wygrała z kolei załoga Anioła: Dariusz Bałdyga, Dariusz Lubak i Julia Bałdyga. Rywalizacja o drugie miejsce była niezwykle zacięta, ale ostatecznie wyszli z niej zwycięsko: Karol Góralczyk, Maciej Majak i Paweł Pawlicki. Trzecie miejsce wywalczyli: Wojciech Frąckiewicz, Marcin Kwaśnik oraz Grzegorz Rosiński. Puchary wręczono zwycięzcom obu klasyfikacji, najlepszych załóg El Bimbo i najstarszemu zawodnikowi regat Panu Janowi Cieślikowi.

Uroczystość zakończenia regat odbyła się w Hotelu Anek – siedzibie sponsora tytularnego. Wszyscy żeglarze zostali bardzo serdecznie przyjęci. Po raz kolejny poświadczamy, że Hotel Anek to prawdziwa przystań, gdzie można znaleźć wytchnienie i odpoczynek w doskonałych warunkach. Podczas after party odbyło się również losowanie nagród, które zostały zasponsorowane przez Hotel Anek, Serwispak, Lanex, Pandę i miasto Mrągowo. Nagroda główna, czyli dwuosobowy wstęp na sylwestra 2015 w Hotelu Anek ufundowany przez Państwa Klecan, trafiła do rąk Andrzeja Bronickiego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom regat. To za waszą sprawą panowała tak serdeczna, radosna i przyjacielska atmosfera. Rywalizacja sportowa trwa dalej w najlepsze. Przed nami już tylko ostanie regaty eliminacyjne, które wyłonią tegorocznych finalistów cyklu.

Mateusz Kossakowski

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn