6. Lake Garda Meeting Optimist 2018 – Lena Cituk z Giżycka w ścisłej czołówce katedów

Fot. Giżycka Grupa Regatowa

W niedziele (1 kwietnia) zakończyła się impreza 36. Lake Garda Meeting Optimist. Od 6 kwietnia 2012 roku jest wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako największe na świecie regaty jednej klasy. W tym roku rywalizowało prawie 1400 zawodników z 33 krajów – ponad 1000 w grupie juniorów (od 12 do 15 lat) i 323 w kadetach (od 9 do 11 lat). Wystartowało ponad 80 Polaków, w tym także zawodnicy z Warmii i Mazur.

W ubiegłym roku Patryk Chełkowski z MBSW/UKŻR Giżycko zajął trzecie miejsce wśród kadetów, teraz pływał w starszej grupie wiekowej i zajął w open 42 miejsce jako trzeci z Polaków. Wyżej uplasowali się tylko Jacek Kalinowski z Wrocławia – 23 miejsce i olsztynianin Rafał Pogorzelski reprezentujący od miesiąca CHKŻ Chojnice – 48 miejsce.

W kadetach najwyżej sklasyfikowanym polskim żeglarzem okazała się Lena Cituk (MBSW UKŻR Niegocin Gizycko). Zajęła 15 miejsce w open i czwarte w rywalizacji dziewcząt.

Wyniki

Juniorzy Open

1 Gradoni Marco Włochy Maschio, Tognazzi Marine Village 5,0 1 (10) 1 1 1 1

2 Nuccorini DavideWłochy Maschio, circolo della vela di roma 10,0 5 1 1 2 (8) 1

3 Atilla Martins Łotwa Maschio, Topper Club 16,0 1 3 2 9 1 (21)

4 Snyder Cort USA Maschio, Coral Reef Yacht Club 22,0 6 1 4 9 2 (41)

5 Schlüter Cosima Niemcy Femmina, Berliner Yacht Club 23,0 2 (22) 6 2 8 5

6 Zou SCHEMMEL Francja Maschio, SR ANTIBES 25,0 7 2 2 1 (32) 13

.............................

23 KALINOWSKI Jacek Polska Maschio, Wroclaw 45,0 (48) 6 10 5 16 8

48 POGORZELSKI Rafal Polska Maschio, ChKZ Chojnice 80,0 6 43 21 3 (44) 7

52 CHELKOWSKI PATRYK Polska Maschio, MBSW/UKZR Niegocin" GIZYCKO" 86,0 32 2 18 8 26 (64)

55 Grzelak Ludwik Polska Maschio, Spójnia Warszawa 89,0 10 15 16 (ufd) 25 23

72 SZCZUKOWSKI Jeremi Polska Maschio, ChKZ Chojnice 107,0 30 62 8 4 3 (80)

74 Gwozdz Mateusz Polska Maschio, YKP Gdynia 107,0 12 (74) 7 12 56 20

92 PAWLOWSKA Agnieszka Polska Femmina, ChKZ Chojnice 120,0 24 (66) 27 18 29 22

112 GIGIELEWICZ MATEUSZ Polska Maschio, MBSW/UKZR Niegocin" GIZYCKO" 138,0 56 33 17 14 18 (102)

234 KLUK JAKUB Polska Maschio, MBSW/UKZR Niegocin" GIZYCKO" 217,0 17 32 61 (118) 34 73

311 KAMINSKI JAKUB Polska Maschio, MBSW/UKZR Niegocin" GIZYCKO" 263,0 81 47 (97) 21 57 57

368 POTEJKO AMELIA Polska Femmina, MBSW/UKZR Niegocin" GIZYCKO" 298,0 81 21 (133) 36 47 113

391 FABISIAK JOANNA, Femmina, MBSW/UKZR Niegocin" GIZYCKO" 308,0 73 80 62 62 31 (129)

413 Furmanek Patryk Polska Maschio, SSW MOS Ilawa 319,0 32 86 88 86 (136) 27

457 Grala Dominika, Polska Femmina, PMOS Pisz 344,0 (121) 77 113 55 58 41

494 Wysocki Tymoteusz, Polska Maschio, Olsztyn 366,0 73 18 131 (165) 20 124

499 Dabek Jakub Polska Maschio, SSW MOS Ilawa 367,0 45 56 49 86 (133) 131

515 Robaczewski Wiktor Polska Maschio, SSW MOS Ilawa 373,0 101 (139) 71 99 62 40

598 Wielczyk Iga Polska Femmina, SSW MOS Ilawa 433,0 83 64 96 (141) 108 82

663 SKORNOG MAGDALENA Polska Femmina, MBSW/UKZR Niegocin" GIZYCKO" 472,0 69 (126) 67 119 124 93

725 Karbownik Kacper Polska Maschio, MBSW/UKZR NIEGOCIN GIZYCKO 509,0 (163) 32 106 138 76 157

751 Podwalski Julek Polska Maschio, SSW MOS Ilawa 527,0 102 122 (133) 101 117 85

757 STEMPLEWSKI KAMIL Polska Maschio, MBSW/UKZR Niegocin" GIZYCKO" 532,0 92 46 153 158 (ufd) 83

941 Fuk Jan Polska Maschio, MBSW/UKZR NIEGOCIN GIZYCKO 670,0 134 75 101 (dns) dns dns

Fot. giżycka grupa regatowa facebook

Kadeci

Złota flota (153 łódki)

1 BELLOMI MOSE' Włochy Maschio, FRAGLIA DELLA VELA RIVA DEL GA 8,0 1 1 (13) 2 3 1

2 DE ASMUNDIS MANUELWłochy Maschio, FRAGLIA DELLA VELA RIVA DEL GA 10,0 1 4 1 (8) 2 2

3 Lorenzi Clara, Femmina Włochy CNB 12,0 3 2 2 (12) 2 3

4 Ghirotti Lorenzo Włochy Maschio, Fraglia Vela Malcesine 24,0 2 5 (31) 1 7 9

5 Kis-Szölgyémi Soma Węgry Maschio, Kereked Vitorlas Klub 35,0 7 1 19 (47) 4 4

6 Pettener Grigor Chorwacja Maschio, Uljanik 37,0 8 (39) 16 4 1 8

.......................

15 Cituk Lena Polska Femmina, MBSW/UKZR NIEGOCIN GIZYCKO 68,0 3 4 (52) 29 6 26

52 Nosol Filip Polska Maschio, UKS Zeglarz Wroclaw 153,0 (85) 28 66 40 4 15

75 Kwiek Maja Polska Femmina, WTW Warszawa 208,0 28 36 75 23 46 (80)

77 Grzelak Igor Polska Maschio, Wtw Warszawa 214,0 8 24 59 69 54 (107)

82 SOBCZAK August Polska Maschio, ChKZ Chojnice 220,0 31 (ufd) 68 28 39 54

97 Ciborowski Krzysztof Polska Maschio, WTW Warszawa 250,0 69 32 34 81 34 (93)

118 Strupinski Mikolaj Polska Maschio, MBSW/UKZR NIEGOCIN GIZYCKO 312,0 83 84 29 50 66 (134)

Srebrna flota

35 Borkowska Hanna Polska Femmina, MBSW/UKZR NIEGOCIN GIZYCKO 371,0 94 60 78 98 (101) 41

66 Szwejk Maja Polska Femmina, MBSW/UKZR NIEGOCIN GIZYCKO 453,0 89 96 106 (dns) 117 45

75 Ciechanowicz Michal Polska Maschio, MBSW/UKZR NIEGOCIN GIZYCKO 474,0 97 86 (117) 102 110 79

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn