Puchar Klubu Sportowego „ZATOKA” Puck 2018 – Rafał bezkonkurencyjny, rewelacyjny Patryk, a w grupie B świetni iławianie

Fot. wilku (ilustracja)

Zakończone w niedzielę (6 maja) Regaty o Puchar Klubu Sportowego „ZATOKA” Puck rozgrywane od 12 lat są dla grupy A optimistkarzy jedną z trzech eliminacji do Mistrzostw Świata i Europy, a więc mimo, że to praktycznie otwarcie sezonu ranga imprezy jest bardzo wysoka. Frekwencja doskonała , pogoda też, uczestnicy kwalifikacji rozegrali aż 13 wyścigów, a więc o przypadku nie ma mowy. Wygrał najlepszy.

A został nim olsztynianin pływający jednak od tego roku w barwach CHKŻ Chojnice Rafał Pogorzelski, który zdeklasował rywali, W pierwszej piątce było aż pięciu żeglarzy z Chojnic, a przedzielił ich 12-latek z MBSW/UKŻR Giżycko Patryk Chełkowski, który zajął doskonałe drugie miejsce. Z dziewcząt sekcji warmińsko-mazurskich najwyżej – na siódmej pozycji uplasowała się Joanna Fabisiak też z Giżycka.

W grupie B rewelacyjnie pływali iławianie. Jan Klinicki był drugi w open i pierwszy w klasyfikacji chłopców. Tuż za nim (piąty w open) znalazł się Oskar Wielczyk. Jan Fuk z Giżycka zajął dziewiąte miejsce w open i piąte w męskiej punktacji. Świetnie radziła sobie Alicja Michalewska (SSW MOS Iława) – czwarta w klasyfikacji generalnej i druga wśród dziewcząt.

Optimist A

1 Rafał Pogorzelski 15 CHKŻ Chojnice 53,0 12 1 8 3 (17) 1 1 3 3 3 1 5 12

2 Patryk Chełkowski 12 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 90,0 7 2 6 1 5 5 (dsq) 2 13 2 12 25 10

3 Jacek Kalinowski 12 CHKŻ Chojnice 103,0 (24) 8 4 12 14 16 5 4 5 24 5 3 3

4 Jeremi Szczukowski 12 CHKŻ Chojnice 121,0 8 9 1 1 3 (30) 14 1 11 27 13 7 26

5 Agnieszka Pawłowska 15 CHKŻ Chojnice 1 131,0 1 27 1 5 6 28 3 11 (33) 7 20 4 18

6 Jan Witkowiak 13 YKP Gdynia 146,0 10 4 22 19 1 1 32 22 (60) 9 3 2 21

.....................................

27 Wiktor Robaczewski 15 SSW MOS Iława 297,0 25 29 13 11 42 21 12 17 8 25 25 (ufd) 69

28 Joanna Fabisiak 15 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 7 306,0 26 16 18 27 9 33 19 12 44 34 33 (60) 35

31 Jakub Kluk 12 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 316,0 26 30 2 9 25 8 21 29 9 (ufd) 56 53 48

33 MATEUSZ GIGIELEWICZ 13 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 323,0 2 10 (bfd) 16 2 25 57 9 dne 54 36 27 7

57 Patryk Furmanek 13 SSW MOS Iława 455,0 39 50 35 39 39 27 35 44 64 19 (65) 47 17

60 Jakub Dąbek 14 SSW MOS Iława 462,0 29 14 15 7 (ufd) ufd 17 32 ret 42 45 69 36

62 Amelia Potejko 12 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 15 464,0 42 43 34 26 27 31 (bfd) 45 45 36 55 24 56

66 Iga Wielczyk 13 SSW MOS Iława 18 486,0 24 25 34 21 40 37 43 59 62 (63) 39 63 39

77 Jakub Kamiński 15 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 592,0 41 26 30 44 45 31 41 77 66 61 63 (ufd) 67

87 Magdalena Skórnóg 12 MBSW/UKŻR NIEGOCIN Giżycko 27 357,0 18 46 35 48 (54) 42 37 40 4 11 31 10 35

94 Szymon Szczech 15 SSW MOS Iława 418,0 59 41 (bfd) ufd 33 51 15 8 19 36 57 15 6

101 DOMINIKA GRALA 12 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 32 460,0 53 19 (bfd) 51 41 44 51 52 64 31 19 4 31

110 Kamil Stemplewski 13 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 484,0 (75) 45 38 59 66 49 53 42 22 17 26 42 25

125 Julian Podwalski 13 SSW MOS Iława 571,0 65 71 (bfd) 29 58 65 bfd 1 34 50 45 16 59

Fot. mod ilawa facebook

Optimist B

1 Aleksandra Bobrowska K 11 UKS Barnim Goleniów 1 13,0 3 1 3 1 1 4 (11)

2 Jan Klinicki M 11 SSW MOS Iława   14,0 2 1 3 1 3 (13) 4

3 Natalia Kilar K 13 YKl Stal Gdynia 2 15,0 2 3 2 5 2 1 (20)

4 Alicja Michalewska K 11 SSW MOS Iława 3 16,0 1 7 3 (ufd) 2 2 1

5 Oskar Wielczyk M 11 SSW MOS Iława 30,0 1 (17) 4 4 8 8 5

6 August Sobczak M 10 CHKŻ Chojnice 40,0 4 8 9 4 (18) 6 9

.....................................

9 Jan Fuk M 12 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 51,0 17 5 1 7 4 (32) 17

18 Kinga Furmanek K 11 SSW MOS Iława 6 70,0 5 21 5 21 (26) 12 6

26 Maciek Dudek M 10 Nauticus Yacht Club Olsztyn 98,0 44 12 10 6 12 (ufd) 14

27 Hanna Borkowska K 10 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 12 99,0 23 14 21 12 10 19 (40)

32 Lena Cituk K 11 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 16 112,0 9 2 (ufd) 3 2 59 37

39 Natalia Chojnowska K 11 SSW MOS Iława 18 116,0 8 20 32 10 20 26 (47)

43 Marta Chomik K 13 Nauticus Yacht Club Olsztyn 21 122,0 8 18 10 23 25 (65) 38

55 Michał Karnacewicz M 11 Nauticus Yacht Club Olsztyn 140,0 20 20 26 16 21 37 (ufd)

58 Mikołaj Głąb M 10 Nauticus Yacht Club Olsztyn 145,0 16 23 (50) 12 27 24 43

63 Filip Rostek M 12 Nauticus Yacht Club Olsztyn 158,0 23 14 30 (ufd) 17 33 41

67 Kacper Karbownik M 12 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 165,0 33 9 20 26 19 58 (ufd)

72 Aniela Graczyk K 12 Olsztyński Klub Żeglarski 31 183,0 6 6 27 34 33 (ufd) ufd

78 Eliza Kołtak K 13 Nauticus Yacht Club Olsztyn 34 109,0 42 (46) 18 26 14 5 4

83 Jakub Rusiniak M 11 Nauticus Yacht Club Olsztyn 140,0 (38) 28 24 31 9 19 29

85 Aleksandra Zybert K 11 Olsztyński Klub Żeglarski 36 142,0 30 38 26 28 14 6 (ufd)

88 Liwia Liszkiewicz K 11 Olsztyński Klub Żeglarski 38 152,0 (50) 28 42 27 9 8 38

93 Michał Ciechanowicz M 10 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 163,0 13 26 24 (ufd) 65 32 3

95 Roch Dmuchowski M 12 SSW MOS Iława 165,0 19 35 26 34 20 31 (56)

98 Masymilian Rybicki M 12 Olsztyński Klub Żeglarski 173,0 21 45 34 (48) 22 36 15

102 Maksymilian Luto M 10 Nauticus Yacht Club Olsztyn 183,0 (51) 35 38 37 34 12 27

104 Maja Szwejk K 11 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 41 185,0 (ufd) 68 15 24 12 21 45

106 Michał Kluchciński M 12 Olsztyński Klub Żeglarski 193,0 29 29 (64) 42 60 23 10

107 Mikołaj Bujalski M 12 Nauticus Yacht Club Olsztyn 194,0 53 15 17 24 40 45 (59)

114 Antonina Kiełbik K 11 Olsztyński Klub Żeglarski 43 202,0 34 51 (52) 41 48 20 8

115 Aleksandra Wrońska K 11 Olsztyński Klub Żeglarski 44 202,0 23 31 42 53 44 (ufd) 9

117 Kacper Warywoda M 13 Nauticus Yacht Club Olsztyn 207,0 37 37 43 33 (ufd) 40 17

121 Maciej Kasprzak M 10 SSW MOs Iława   214,0 (42) 30 39 40 36 33 36

125 Jakub Częczek M 12 Nauticus Yacht Club Olsztyn 225,0 35 46 37 33 37 37 (55)

131 Dominika Godlewska K 11 Olsztyński Klub Żeglarski 48 241,0 56 10 25 37 37 (ufd) ufd

141 Bartosz Bilicki M 11 SSW MOS Iława 270,0 43 47 43 47 38 52 (60)

143 Amelia Wydra K 11 Olsztyński Klub Żeglarski 54 274,0 44 26 56 (ufd) 49 ufd 23

149 Kacper Wojczulanis M 10 Olsztyński Klub Żeglarski 298,0 60 32 60 41 29 (ufd) ufd

151 Wit Dmuchowski M 9 SSW MOS Iława 14 311,0 56 58 47 39 35 (dnc) dnc

161 Jan Rohde M 10 SSW MOS Iława 218,0 (55) 47 54 47 52 6 12

162 Hubert Szulczewski M 10 SSW MOS Iława 227,0 51 53 (55) 48 48 9 18

164 Weronika Grala K 8 MBSW/UKŻR Niegocin GIŻYCKO 57 16 232,0 39 48 55 (dns) dns 5 9

178 Jakub Darkowski M 10 SSW MOS Iława 278,0 52 59 (60) 52 42 26 47

198 Nikodem Różański M 10 SSW MOS Iława 335,0 71 50 68 61 (ret) 30 55

218 Zuzanna Liedtke K 10 SSW MOS Iława 73 392,0 (72) 69 69 63 66 66 59

pogo77

JSAIL Optimist Meeting,

Eliminacje do MŚ i ME poprzedziły regaty JSAIL Optimist Meeting, w których też zwyciężył Rafał Pogorzelski. Trzeci był Mateusz Gigielewicz (MBSW UKŻR Gizycko)

Klasyfikacja

Grupa złota

1 Rafał POGORZELSKI (ChKŻ Chojnice)   30.00

2 Agnieszka PAWŁOWSKA (ChKŻ Chojnice)   30.00

3 Mateusz Gigielewicz (MBSW/UKŻR Gizycko) 41.00

4 Joanna Cymerman UKS Barnim Goleniów) 43.00

5 Oskar Ponto (YKP Gdynia) 43.00

6 Jacek KALINOWSKI (ChKŻ Chojnice)  49.00

......................

9 Patryk Chełkowski (MBSW/UKŻR Giżycko) 64.0

16 Jakub Kluk (MBSW/UKŻR Giżycko) 93.0

21 Wiktor Robaczewski (SSW MOS Iława) 114.0

26 Jan Klinicki (SSW MOS Iława) 134.0

32 Jan Fuk (MBSW/UKŻR Giżycko) 154.0

41 Alicja Michalewska (SSW MOS Iława) 180.0

47 Lena Cituk (MBSW/UKŻR Giżycko) 208.0

50 Dominika Grala (MBSW/UKŻR Giżycko) 215.0

54 Jakub Kamiński (MBSW/UKŻR Giżycko) 255.0

Grupa srebrna

5 Oskar Wielczyk (SSW MOS Iława) 64.0

10 Joanna Fabisiak (MBSW/UKŻR Gizycko)77.0

13 Magdalena Skórnóg (MBSW/UKŻR Gizycko) 87.0

15 Jakub Dąbek (SSW MOS Iława) 93.0

19 Amelia Potejko (MBSW/UKŻR Gizycko) 105.0

21 Iga Wielczyk (SSW MOS Iława) 109.0

26 Kacper Karbownik (MBSW/UKŻR Gizycko) 118.0

29 Patryk Furmanej (SSW MOS Iława) 141.0

41 Roch Dmuchowski (SSW MOS Iława) 187.0

43 Natalia Chojnowska (SSW MOS Iława) 196.0

45 Julek Podwalski (SSW MOS Iława) 206.0

47 Maciej Szawkowski (Baza Mrągowo) 209.0

53 Maciej Kasprzak (SSW MOS Iława) 249.0

54 Kamil Stemplewski (MBSW/UKŻR Giżycko) 250.0

pogo4

Puchar Polski jeszcze na konto Olsztyna

Puchar Klubu Sportowego „Zatoka” Puck tradycyjnie był też okazją do podsumowania ubiegłorocznego Pucharu Polski w klasie Optimist. Nagrodzeni zostali najlepsi chłopcy i dziewczęta z grupy A, B. Tu też zwyciężył Rafał Pogorzelski, który wówczas reprezentował jeszcze Nauticus YC Olsztyn.

Optimist A

1 Rafał Pogorzelski (Nauticus YC Olsztyn) 1392.5

1 Maksymilian Cymerman (UKS Barnim Goleniów) 1375.5

3 Patryk Kosmalski (ChKŻ Chojnice) 1365.5

.....................

14 Adam Sokołowski (Nauticus YC Olsztyn) 1228

21 Mikołaj Merkler (Baza Mrągowo) 1139.5

28 (6) Joanna Fabisiak (MBSW/UKŻR Giżycko) 999

30 Wiktor Robaczewski (SSW MOS Iława) 976.5

31 Mateusz Gigielewicz (Baza Mrągowo) 976

34 Igor Barcikowski (Nauticus YC Olsztyn) 948

36 Bartosz Andrzejak (Nauticus YC Olsztyn) 921.5

38 (9)Amelia Dziąba (MBSW/UKŻR Giżycko) 916

44 Michał Mazurowski (Nauticus YC Olsztyn) 891

46 Konrad Dziąba (MBSW/UKŻR Giżycko) 880.5

49 Jakub Kamiński (MBSW/UKŻR Giżycko) 871.5

Optimist B

1 Paulina Rutkowska (YKP Gdynia) 663

2 Piotr Grabski (YC Zefir Drakkar Poraj) 663

3 Adam Turczynowicz (Spójnia Warszawa) 661

.....................

15 (3)Alicja Michalewka (SSW MOS Iława) 634

24 Jan Klinicki (SSW MOS Iława) 608

28 (9) Magdalena Skórnóg (MBSW.UKŻR Gizycko)608

30(11) Dominika Grala ( (MOS Pisz) 585

31(12) Lena Cituk (MBSW.UKŻR Gizycko) 582

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn