Puchar PŻŻ (1) Krynica Morska 2018 – Panie żeglowały z wyczuciem

Fot. Jacek Kwiatkowski/ PZŻ

W Krynicy Morskiej zakończyła się w niedzielę (13 maja) pierwsza część regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Rywalizowano w klasach: 470, RSX (juniorzy), 29 er. i OK- Dinghy.Antonina Marciniak (Baza Mrągowo) i Hanna Dzik (YKP Gdynia) zajęły drugie miejsce w 470 i pierwsze jako załoga młodzieżowa kobiet. Paweł Grabowski i Eryk Martynko (Baza) w open zajęli 7 miejsce wśród mężczyzn – czwarte.

W klasie RSX jumiorów tuż za podium znalazł się Dawid Litwinek (Baza). W klasie 29 er

Magdalena Chyla i Natalia Zdanowicz (Nauticus"YC Olsztyn) okazały się najlepszą załogą kobiet. W klasie OK-Dinghy trzeci był Marek Bernat z Warmii Olsztyn.

Klasa 470 (open)

1   Agnieszka Skrzypulec 1989 Jolanta Ogar 1982 F SEJK"Pogoń"Szczecin (4.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 3.0 9.0

2 Mł.K Antonina Marciniak 1995 Hanna Dzik 2000 F KS"Baza"Mrągowo/YKP Gdynia (6.0) 4.0 2.0 3.0 2.0 3.0 3.0 2.0 19.0

3 Mł.M Seweryn Wysokiński 1999 Rafał Radecki 2000 M CSW"Opty"Ustka/MKS 2 Warszawa 3.0 3.0 4.0 4.0 (5.0) 2.0 2.0 4.0 22.0

...................

7 Mł.M Paweł Grabowski 2001 Eryk Martynko 2000 M MBSW/ UKŻR "Niegocin"Giżycko 5.0 6.0 7.0 (8.0) 8.0 7.0 5.0 8.0 46.0

Klasa RS:X Juniorów

1 Mikołaj Michalski 2000   2.0 1.0 2.0 1.0 3.0 1.0 5.0 5.0 (7.0) 20.0

2 Aleksander Przychodzeń 2000 SKŻ"Ergo Hestia"Sopot (19.0 UFD) 2.0 4.0 9.0 1.0 4.0 1.0 2.0 1.0 24.0

3 Dominik Lewinski 2002 GKŻ Gdańsk 15.0 (17.0) 8.0 2.0 2.0 2.0 3.0 1.0 4.0 37.0

........................................

4 Dawid Litwinek 2001 KS"Baza"Mrągowo 6.0 7.0 (9.0) 3.0 6.0 3.0 2.0 4.0 6.0 37.0

12 Jędrzej Cituk 2001 KS"Baza"Mrągowo 9.0 6.0 14.0 14.0 10.0 12.0 11.0 (15.0) 11.0 87.0

16 Jakub Pyrek 2003 KS"Baza"Mrągowo 14.0 15.0 16.0 15.0 13.0 14.0 (19.0 UFD) 14.0 13.0 114.0

18 Jan Pasiuk 2002 KS"Baza"Mrągowo 16.0 (18.0) 17.0 17.0 15.0 18.0 15.0 18.0 18.0 134.0

Klasa 29er

1 Mikołaj Chłopek 2000 Mateusz Kruczyński 2000 M YKP Gdynia 1.0 1.0 (9.0 UFD) 1.0 1.0 1.0 2.0 1.0 7.0 15.0

2 Paweł Jakubowski 2001 Bartosz Łowicki 2001 M "Nauticus"YC Olsztyn 3.0 2.0 1.0 5.0 2.0 3.0 1.0 (6.0) 2.0 19.0

3 Mateusz Ksobich 2000 Aleksander Wiszniowski 2000 M AZS Poznań/JKW Poznań 2.0 3.0 3.0 4.0 3.0 (6.0) 4.0 5.0 3.0 27.0

.........................................................................

4 Magdalena Chyla 2003 Natalia Zdanowicz 2004 F "Nauticus"YC Olsztyn (9.0 RET) 5.0 7.0 2.0 4.0 4.0 5.0 4.0 1.0 32.0

8 Ola Wirzinkiewicz 2004 Zuzanna Mróz 2002 F "Nauticus"YC Olsztyn 5.0 7.0 6.0 7.0 5.0 7.0 8.0 (9.0 UFD) 5.0 50.0

OK-Dinghy

1 Tomasz Gaj 1967 M   (1.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 7.0

2 Radosław Droździk 1967 M   (6.0) 3.0 2.0 2.0 2.0 2.0 2.0 2.0 15.0

3 Marek Bernat 1962 M   (7.0) 2.0 3.0 3.0 5.0 4.0 3.0 4.0 24.0

.....................................

6 Jarosław Radzki 1969 M   2.0 6.0 (9.0 DSQ) 6.0 7.0 6.0 4.0 9.0 DNF 40.0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn