III eliminacja do kadry na MŚ i ME w klasie Optimist Dziwnów 2018 – Rafał nie musiał już nic udowadniać, za to Patryk znów zaimponował

Najlepsi polscy żeglarze Optimista zakończyli w niedzielę (3 czerwca) w Dziwnowie tegoroczny cykl eliminacji zapewniający miejsca w kadrze narodowej na Mistrzostwa Europy i Świata w tej klasie żeglarskiej. Kwalifikacje krajowe wygrał olsztynianin, Rafał Pogorzelski (z klubu ChKŻ Chojnice). Bardzo dobre trzecie miejsce zajął jeden z najmłodszych Patryk Chełkowski (MBSW/UKŻR Giżycko), który też wywalczył przepustkę do kadry.

W Dziwnowie był piąty potwierdzając równą formę i przynależność do czołówki. Co do Rafała. Mógł sobie pozwolić na lżejsze potraktowanie ostatniej imprezy, bowiem zwyciężył w dwóch wcześniejszych regatach w Pucku oraz Gdyni osiągając przy tym zdecydowaną przewagę punktową nad rywalami . Przypomnijmy, ze wcześniej zawodnik ten podkreślił swój prymat zdobywając Puchar Polski 2017, a także stając dwukrotnie na podium Mistrzostw Polski (2 i 3 miejsce. odpowiednio w 2016 i 2017). Uczestniczył w ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy w Burgas w Bułgarii jeszcze jako zawodnik Nauticusa Olsztyn, a w tym roku był jedynym reprezentantem kraju w mających charakter turnieju olimpijskiego regatach Country Cup w Riva del Garda we Włoszech, gdzie zajął wysokie 6 miejsce.

W tegorocznych ogólnopolskich zmaganiach o prestiż znalezienia się w kadrze narodowej, region Warmii i Mazur reprezentowały jedynie dwa kluby, SSW-MOS z Iławy oraz MBSW/UKŻR Niegocin z Giżycka. Patryk Chełkowski żeglował doskonale, inni nierówno i zajęli dalsze miejsca w punktacji.