Żeglarskie Grand Prix Mrągowa Hotel Anek Cup (2) 2018 – Drugiej podejście...

Fot. nadesłane

Przed nami drugie eliminacje Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2018 – Hotel Anek Cup rozgrywane na malowniczo położonym jeziorze Czos. Kto tym razem podniesie ręce w geście zwycięstwa? Dowiemy się już w najbliższą sobotę (9 czerwca) Zawody zostaną rozegrane w dwóch klasyfikacjach ŻGP Mrągowa: jachtów otwarto pokładowych i kabinowych.

Tradycyjnie planowane są trzy wyścigi krótkodystansowe oraz jeden długodystansowy na ożaglowaniu podstawowym. Ostateczne zapisy do regat będą przyjmowane w restauracji Estrada Cafe Bar od godziny 9.00. Wpisowe do zawodów wynosi tradycyjnie 35 zł od osoby dorosłej i 25 zł od dzieci i młodzieży szkolnej. Każda startująca ekipa będzie musiała mieć wykupione OC jachtu lub sternika. Organizator zapewni w czasie przeznaczonym na zgłoszenia możliwość dokonania ubezpieczeń na czas regat. Rozpoczęcie pierwszego wyścigu krótkodystansowego zaplanowane jest na godzinę 12.30, a wyścig długodystansowy powinien rozpocząć się ok. godziny 15. Zakończenie regat, rozlosowanie nagród i after party odbędzie się około godziny 19.00 w zaprzyjaźnionym Hotelu Anek, który po raz kolejny jest sponsorem tytularnym ŻGPM.

DSC 0177

W regatach Hotel Anek Cup akwen wyścigów będzie znajdować się po północnej stronie jeziora. Zmagania będą widoczne z pomostów plaży Hotelu Mercure Mrągowo Resort Spa, plaży miejskiej i nabrzeża przy amfiteatrze. Do dyspozycji kibiców będą również czekały rowery wodne, łodzie i pontony, które będzie można wypożyczyć. Oprócz tego, firma Krasnobrodzka Racing udostępni swój tramwaj wodny, który będzie robił bezpłatne wycieczki po trasie regat.

W tym roku Żeglarskie Grand Prix Mrągowa będą składać się z cyklu 4 regat eliminacyjnych, które wyłonią finalistów, walczących o końcowy trumf w zawodach rozgrywanych 25 sierpnia 2018. Zwycięzca tegorocznych zmagań nie tylko zapisze się w annałach historii, lecz również zyska możliwość reprezentowania Mrągowa na arenie ogólnopolskiej w po raz pierwszy organizowanym przez Polski Związek Żeglarski Regatach Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ.

DSC 0187

Plan regat

Sobota 9.06.2018

9.00 – 11.00 Zapisy do regat – Cafe Estrada

11.00 Uroczyste otwarcie regat

11.10 Odprawa sterników

12.30 Start do regat

19.00 Ogłoszenie wyników, rozlosowanie nagród, after party w Hotel Anek

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn