Grand Prix Mrągowa 2018 Arkodach Cup – Wiatr trochę namieszał, ale nie zepsuł zabawy

Fot. Maciej Rudziński

W sobotę (30 czerwca) zakończyły się trzecie, przedostatnie regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2018 – Arkodach Cup / Festiwal Żagli ISSA. Impreza po raz kolejny wpisała się w Dni Mrągowa, podczas których mogliśmy za darmo usłyszeć m.in. Krzysztofa Zalewskiego czy zespół Kult.

Na start zgłosiło się 16 załóg: 4 w grupie jachtów kabinowych i 12 w otwarto pokładowych. Regaty rozpoczęło przywitanie żeglarzy i gości przez komandora regat Karola Góralczyka, gospodarza Mrągowa burmistrz Otolię Siemieniec, przewodniczącego rady miejskiej Tadeusza Orzoła oraz przedstawiciela sponsora tytularnego Arkadiusza Cagarę, który po raz kolejny zdecydował się na wsparcie mrągowskich regat.

Zgodnie z obowiązującą formułą zostały rozegrane 3 wyścigi krótkodystansowe. Tym razem decyzją sędziego Izabeli Świąć, z powodu trudnych warunków wietrznych (wiało momentami nawet 7 w skali Beauforta), nie rozegrano wyścigu długodystansowego wokół wyspy.

Ostatecznie w klasyfikacji jachtów kabinowych zwyciężył Jakub Malicki wraz Tomaszem Wingrowiczem, Kacprem Malickim i Karolem Kubawą. Drugie miejsce zajęła ekipa pływająca na „Wirze” w składzie: Dariusz Bałdyga, Sławomir Kalinowski, Nina Kalinowska, Marysia Kalinowska, Maciek Kalinowski i Krystyna Kalinowska. Tuż za nią uplasowała się dzielna ekipa „Pozytywki”: Dariusz Roszkowski i Mariusz Pieczko.

W grupie łodzi otwarto pokładowych niepodzielny prym wiodły ekipy startujące na katamaranach. Pierwsze miejsce zajął Marek Karawajczyk oraz Justyna Olczak. Na drugim stopniu podium uplasowali się Sebastian Jurkiewicz i Jakub Jurkiewicz, a najniższy stopień podium wywalczył Tadeusz Kozakiewicz.

Z powodu dominacji jachtów otwartopokładowych decyzją Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos” do finału cyklu awansuje dodatkowy sternik z tej klasyfikacji – tym samym w ostatnich, finałowych regatach zmierzy się ze sobą 9 najlepszych sterników!

3 eliminacja ŻGP Mrągowa organizowana była przy współpracy z Międzynarodową Federacją Szkól Żeglarskich ISSA, która wpiera MTR „Czos” od początku istnienia cyklu. Z tego powodu rozegrany został również wyścig rodzinny. Tym razem zdecydowano się jednak odrobinę zmienić formułę z lat ubiegłych. O klasyfikacji końcowej nie decydowała wyłącznie liczba członków jednej rodziny na danej łódce, ale również ostateczne miejsce na mecie (iloczyn członków rodziny na łódce oraz punktów za zdobyte miejsce). Tym samym puchar za pierwsze miejsce trafił do rodziny Kalinowskich, a tuż za nimi zlazły się rodziny: Bokota i Stefańskich.

Zakończenie odbyło się w restauracji Estrada pod amfiteatrem. Zabawa trwała jak zawsze do późnych godzin nocnych, tym bardziej, że jeden z założycieli stowarzyszenia obchodził swój huczny jubileusz. Zapraszamy wszystkich kibiców na ostatnią imprezę eliminacyjną, która odbędzie się 4 sierpnia 2018 roku, po której poznamy ostatecznych finalistów cyklu.

Mateusz Kossakowski

Wyniki

Otwarto pokładowe

1 Extreme 7 Karawajczyk Marek Justyna Olczak 1 1 1 3.0

2 Nakra 18 Jurkiewicz Sebastian Jurkiewicz Jakub 4 3 2 9.0

3   EX Kozakiewicz Tadeusz 2 2 9 13.0

4 Susz Bokota Piotr Bokota Paweł Bokota Konrad 5 4 4 13.0

5 Kat. A-class Własiuk Marcin 3 9 3 15.0

6 470 Marcinkjan Paweł Werno Rafał 7 5 5 17.0

7 Dobrosielski Marcin Roszkowski Paweł 8 6 6 20.0

8 Na fali Stefański   Tomasz Stefańska Agnieszka   Stefański Maksymilian Knorps Damian 9 8 7 24.0

9   Kielzugvogel-   la Paloma Majak Maciej Tomasz Kodź 10 7 8 25.0

10 Uć Krzywosz Tomasz Mateusz Kozłowski 6 DNF 10 29.0

11 420 Niewadomska Ilona Kopciwski Tomasz 11 10 11 32.0

12   Mati Żebrowski Mirosław Adam Kalinowski 12 DNF DNF 38.0

Kabinowe

1 Delphia Malicki Jakub Wingrowicz Tomasz   Malicki Kacper Kubawa Karol 1 1 1 3.0

2 Wir Bałdyga Dariusz Kalinowski Sławomir Kalinowska Nina Kalinowska Marysia Kalinowski Maciek Kalinowska Krystyna 2 2 2 6.0

3 Pozytywka Roszkowski Dariusz Pieczko Mariusz 3 3 3 9.0

4 Nesta Góralczyk Karol Paweł Pawlicki, Rafał Dudziński , Tomasz Zawalski, Wojciech Kukulski, Jerzy Kalwarczyk 4 4 4 12,0

Super Open

1 Wir Bałdyga Dariusz Kalinowski Sławomir Kalinowska Nina Kalinowska Marysia Kalinowski Maciek Kalinowska Krystyna 5x29(7)=145

2 Susz Bokota Piotr Bokota Paweł Bokota Konrad 3x30(6)=90

3 Na fali Stefański   Tomasz Stefańska Agnieszka   Stefański Maksymilian Knorps Damian 3x25(11)=75

4 Delphia Malicki Jakub Wingrowicz Tomasz   Maliocki Kacper Kubawa karol 2x36(3)=72

5 Nakra 18 Jurkiewicz Sebastian Jurkiewicz Jakub 2x32(5)=64

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn