Puchar Trzech Marszałków i Mistrzostwa PSKC Krynica Morska 2018 – Cztery załogi na szerokie wody

W Krynicy Morskiej odbyły się Regaty Trzech Marszałków. W programie imprezy znalazła się rywalizacja cadeciarzy, która miała potrójny wymiar. Rozgrywano bowiem Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet, stanowiące ostatnią eliminację do wyłonienia reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Bodstedt (Niemcy). Wszystko wskazuje na to, że światowej imprezie wystartują cztery załogi z Warmii i Mazur.

Trzy wywodzą się z PMOS Pisz i są to duety dziewcząt Magdalena Leymańczyk/Zuzanna Grusznis, Patrycja Raszczyk/Zuzanna Zachłowska i Wiktoria Ryzińska/Julia Mielewczyk Przepustkę wywalczyła także załoga chłopców MBSW/UKŻR Bartosz Ligęza/Jan Dobosz

W Pucharze Trzech Marszałków wśród dziewcząt wszystkie miejsce na podium zajęły zawodniczki z Pisza. Wygrały Magdalena Lejmańczyk i Zuzanna Grusznic przed Patrycją Raszczyk i Zuzanną Zachłowską z oraz Wiktorią Ryzińską i Julia Mielewczyk.

W Mistrzostwach PSKC w klasyfikacji ogólnej drugie miejsce zajęły Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis piąte miejsce wywalczyły Patrycja Raszczyk i Zuzanna Zachłowska, a ósme Wiktoria Ryzińska i Julia Mielewczyk. W punktacji dziewcząt trzy załogi zdobyły z Pisza zajęły całe podium

W regatach dobrze pływali zawodnicy z Giżycka. W Pucharze Trzech Marszałków w klasie Cadet chłopców na drugim miejscu uplasowali się Bartosz Ligęza i Jan Dobosz, a w klasyfikacji Mix Stanisław Dann i Amelia Siemaszkiewicz zajęli trzecią lokatę. W mistrzostwach PSKC zawodnicy z Giżycka osiągnęli następujące wyniki: 6 miejsce OPEN - Bartosz Ligęza/Jan Dobosz, 10 miejsce OPEN (1 miejsce do lat 14) - Paweł Kuszewski/Kamil Endler-Kozłowski, 21 miejsce OPEN (4 miejsce MIX) - Stanisław Dann/Amelia Siemaszkiewicz .

Najlepsza załoga z MKŻ Mikołajki Laura Banach i Anna Tymińska zajęła drugie miejsce w Cadet Młodzik i trzynaste w Open