Pantaenius Nord CUP Gdańsk 2018 - Żeglarze Giżycka i Iławy na topie

Fot. SSW MOS Iława facebook

W Górkach Zachodnich zakończyły się regaty Pantaenius Nord CUP Gdańsk 2018. Rywalizacja obejmowała wyścigi w wielu klasach. W sumie wystartowało ponad 250 zawodniczek i zawodników, także z innych krajów. Najliczniej obsadzonymi regatami podczas 10-dniowego święta żeglarskiego w Gdańsku okazał się Vector Sail Optimist Cup (około 170 żeglarzy). Tu dużą rolę odegrali reprezentanci Warmii i Mazur.

W najmłodszej grupie (Optimist B) triumfowała Alicja Michalewska (SSW MOS Iława), a wśród chłopców drugi w tej klasie był jej kolega klubowy Oskar Wielczyk. W innych klasach znakomicie zaprezentowali się żeglarze MBSW/UKŻR Giżycko W Laser Standard triumfował Stanisław Klimaszewski, w klasie Laser 4.7 dziewcząt Alicja Dziąba, a wśród chłopców drugie miejsce zajął Tomasz Trajnowicz.

Wyniki

Laser Standard

1 Stanisław Klimaszewski 1992 MBSW/UKŻR "Niegocin" Giżycko 1 1 1 1 1 RET* 1 6.00

2 Michał Maciaszczyk 1997 Centrum Żeglarskie Szczecin 2 2 2 2 2 RET* 2 12.00

3 Przemysław Pietruszewski 2000 KS AZS AWFiS Gdańsk 3 3 3 3 3 RET* 4 19.00

Laser 4.7 Chłopcy)

1 Maksymilian Cymerman UKS Barnim Goleniów 3 9* 7 2 2 4 18.00

2 Tomasz Trajnowicz MBSW/IKŻR Giżycko 1 3 16* 9 5 1 19.00

3 Stanisław Konarzewski AZS AWFiS Gdańsk 9 5 6 5 9 14* 34.00

.................................

21 Konrad Dziąba (MBSW/UKŻR Giżycko)   38 30 DNF* 24 12 31 135.0 (U15-10)

26 Szymon Maruszczak Olsztyński Klub Żeglarski 35 37* 37 34 32 26 164.00 (U15-16)

28 Hubert Maczyszyn MBSW UKŻR Giżycko 21 39 BFD* 48 46 21 175.00

33 FRANCISZEK Niesiobędzki Olsztyńska Grupa Regatowa 32 DSQ* BFD 49 33 39 212.00 (U15-21)

Laser 4.7 Dziewczęta

1 Amelia Dziąba MBSW/UKŻR Giżycko 16 13 2 11 3 20* 45.00

2 Magdalena Czerniewska UKS 7 Białystok 10 21* 1 3 21 15 50.00

3 Lilly May Niezabitowska Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg) 4 24* 15 15 8 12 54.00

..........................

5 Karina Jasiewicz AZS UWM Olsztyn 25 15 26* 25 10 5 80.00

8 NATALIA Burczyńska Olsztyńska Grupa Regatowa 17 33* 5 23 31 32 108.00 (U15-4)

10 Weronika Martynowska (Olsztyński Klub Żeglarski) 31 35 13 8 38* 28 115.00

11 Karolina Skwarek AZS UWM Olsztyn   37 14 BFD* 26 24 44 145.00 (U15-5)

Laser Radial Kobiety

1 Oliwia Laskowka (ChKŻ Chojnice) 4 13 11 5 9 4 18* 46.00

2 Nethra Kumanan Indie 9 DSQ* 7 13 14 1 8 52.00

3 Weronika Folmer KST Elektryk Grudziądz 23* 7 10 3 8 8 21 57.00

.....................

5 Magdalena Daniszewska MBSW/UKŻR Giżycko 27 10 BFD* 10 11 5 27 90.00

Laser Radial Mężczyźni

1 Tytus Butowski AZS AWFiS Gdańsk 1 2 1 1 1 3* 3 9.00

2 Łukasz Machowski MKS Dwójka Warszawa 2 1 3 2 3 6* 2 13.00

3 Piotr Masztalerz TKŻ Toruń 7 4 9 7 UFD* 7 1 35.00

..............................

4 Kostanty Sawicki MBSW/UKŻR Giżycko 5 RDG 6 22* 6 11 4 37.50 (U18-4)

9 Mateusz Siedlecki MBSW/UKŻR Giżycko 8 17* 4 4 15 14 7 52.00 (U18-8)

13 Daniil Fenko MBSW/UKŻR Gizycko   13 11 14 15* 7 12 10 67.00 (U18-10)

28 Bartosz Guz MBSW/UKŻR Giżycko   DNF* DNF DNF 17 25 26 22 156.00 (U18-18)

31 Filip Zajączkowski MBSW/UKŻR Giżycko RET DNF DNF 29 UFD* 29 29 186.00 (U18-21)

Optimist A Dziewczęta

1 Ewa Lewandowska AZS AWFiS Gdańsk 2006 KS AZS AWFiS Gdańsk 1 7 4 1 6 24* 7 26.00

2 Joanna Cymerman 2004 UKS Barnim Goleniów 2 2 UFD* 27 18 16 1 66.00

3 Dominika Ołowiak 2004 YKP Gdynia 25 3 11 3 31 38* 4 77.00

...........................................

11 Iga Wielczyk 2005 SSW MOS Iława 28 29 27 15 36* 31 26 156.00

Optimist A Chłopcy

1 Oskar Ponto 2004 YKP Gdynia 3 8* 2 RDG 3 3 5 24.00

2 Mateusz Gwóźdź 2005 YKP Gdynia 18* 14 1 13 2 9 3 42.00

3 Szczepan Damasiewicz 2003 YKP Gdynia 7 10 5 7 11 8 12* 48.00

.........................................

19 Jakub Dąbek 2004 SSW MOS Iława 32 33* 26 10 32 27 28 155.00

26 Julek Podwalski 2005 SSW MOS Iława 37* 32 31 29 34 28 23 177.00

27 Szymon Szczech 2003 SSW MOS Iława 21 36 UFD* 34 29 30 36 186.00

29 Patryk Furmanek 2005 SSW MOS Iława 45* 40 29 24 40 45 33 211.00

Optimist B Dziewczęta

1 Alicja Michalewska SSW MOS Iława   1 3 3 2 36* 9 6 24.00

2 Maja Kwiek WTW Warszawa 2 1 2 1 21 BFD* 2 29.00

3 Lila Sochaj (AZS AWFiS Gdańsk) 3 2 16 4 26* 5 11 41.00

..................................

9 Natalia Chojnowska SSW MOS Iława 6 11 11 4 32* 17 32 81.00

Optimist B Chłopcy

1 Jan Karnowski Spójnia Warszawa 1 3 2 10 5 14* 1 22.00

2 Oskar Wielczyk SSW MOS Iława 3 2 8 2 13 BFD* 5 33.00

3 Piotr Trella MKŻ Arka Gdynia 10* 8 6 3 2 4 10 33.00

......................................

4 Jan Klinicki SSW MOS Iława 5 5 1 BFD* 4 8 19 42.00

37 Roch Dmuchowski 33 40 15 BFD* 1 6 1 96.00

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn