ME Juniorów (klasy 420 i 470) Sesimbra 2018 – Kuba Gołębiowski i Filip Szmit wicemistrzami Starego Kontynentu

Fot. powiat giżycki (ilustracja)

W portugalskiej miejscowości Sesimbra zakończyły się11 lipca  lipca Mistrzostwa Europy Juniorów w klasach: 420 i 470. W rywalizacji „420” wśród 17-latków doskonale spisali suę Jakub Gołębiowski (SSW MOS Iława) i Filip Szmit (MBSW/UKŻR Giżycko) zostali wicemistrzami Starego Kontynentu, w klastfikacji open zajeli trzecie miejsce. Mogło być jeszcze lepiej, ale nie udał sie ostatni wyścig (29 miejsce)

W klasie 470 juniorek Antonina Marciniak (Baza Mrągowo) i Hanna Dzik (YKP Gdynia) zajęły siódmą pozycję, w rywalizacji juniorów żeglarze OKŻ Olsztyn Marcin Urbański i Maciej Krusiec zakończyli rehaty na 24 miejscu.

Wyniki

Klasa 420

1 Cole TAPPER/Tyler CREEVY Australia 70.0 2 9 4 2 7 4 4 13 11 1 13 (35)

2 Jacobo GARCÍA GARCÍA/Antoni RIPOLL GONZÁLEZ Hiszpania 82.0 7 1 3 DSQ (45) 2 3 39 9 4 4 7 3

3 Jakub GOŁĘBIOWSKI/Filip SZMIT Polska 87.0 5 RET (45) 6 1 3 1 5 27 1 7 2 29

4 Oliver HURWITZ/Ethan FROELICH USA 99.0 4 5 10 7 13 12 7 2 9 21 (23) 9

5 Ryan LITTLECHILD/Jack FERGUSON Australia 108.0 1 10 9 4 25 2 8 3 10 5 (34) 31

6 Odysseas SPANAKIS/Konstantinos MIXALOPOULOS Grecja 112.0 6 7 8 8 8 BFD (45) 14 10 8 9 4 30

Klasa 470 (Kobiety)

1 Theres DAHNKE/Birte WINKEL Niemcy 48.0 5 (12) 2 3 1 1 6 6 3 2 7 12

2 Yahel WALLACH/Omer BILIA Izrael 63.0 3 10 10 5 6 3 2 11 4 7 (13) 2

3 Paola AMAR/Marine RIOU Francja 63.0 6 1 4 6 5 7 8 UFD (20) 8 9 5 4

4 Marina LEFORT/Lara GRANIER Francja 66.0 10 (14) 8 7 7 5 9 1 1 8 2 8

5 Luise WANSER/Helena WANSER Niemcy 71.0 4 4 6 1 3 4 14 9 (16) 5 3 18

6 Linoy KORN/Shahar TIBI Izrael 78.0 13 2 13 4 2 12 (19) 2 10 6 8 6

............................................

7 Antonina MARCINIAK/Hanna DZIK Polska 78.0 7 (15) 9 11 12 2 1 5 12 3 6 10

Klasa 470 (Mężczyźni)

1 Maor ABU/Yoav ROOZ Izrael 45.0 2 3 1 1 1 6 1 1 8 (10) 1 20

2 Balázs GYAPJAS/Zsombor GYAPJAS Węgry 62.0 5 4 3 2 5 (16) 3 9 1 12 6 12

3 Nitai HASSON/Tal HARARI Izrael 71.0 1 1 2 3 3 8 (21) 2 6 8 19 18

4 Thomas PONTHIEU/Eliott MICHAL Francja 94.0 11 14 5 13 12 2 6 (17) 12 2 11 6

5 Alexandre DEMANGE/Aurélien BARTHELEMY Francja 97.0 10 2 18 6 DSQ (38) 21 7 4 5 9 13 2

6 Jules DUCELIER/Clement MICHEL Francja 108.0 8 6 17 8 19 1 16 5 2 16 UFD (38) 10

.................

24 Marcin URBAŃSKI/Maciej KRUSIEC Polska 208.0 16 28 23 22 6 11 19 23 25 BFD (38) 17 18

.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn