MŚ Juniorów (Radial i 420) Corpus Christi 2018 – Kacper Paszek i Bartek Reiter wracają z brązem, Wiktoria szósta

W amerykańskiej miejscowości Corpus Christi zakończyły  (20 lipca) Mistrzostwa Świata Juniorów w żeglarstwie w  klasach: Laser Radial  i 420. W tej drugiej piękny sukces odnieśli Kacper Paszek i Bartek Reiter (Olsztyński Klub Żeglarski), którzy zdobyli brązowy medal, bedąc najlepszymi Europejczykami. Nie udało sie stanąć na podium w Radialu Wiktorii Gołębiowskiej (SSW MOS Iława), zajęła osoatecznie szóste miejsce

Olsztynianie od początku usadowili się w ścisłej czołówce regat. Pływali bardzo równo i w pełni zasłużenie siegnęli po brąz. Wiktoria Gołębiowska dobrze rozpoczęła wyścigi i dłuzszy czas utrzymywała się w czołowej trojce. Na finiszu bylo jednak troche gorzej i ostatecznie spadła na szóste miejsce. Reprezentanci Warmii i Mazur należeli do najmocniejszych punktów polskiej ekipy (rozgrywano mistrzostwa w kilku klasach). W klasyfikacji Narodów biało-czerwoni zajęli szóste miejsce na 66 państw. Wygrały Stany Zjednoczone.