Red Bull Regaty Optymistów Giżycko 2018 – Tylko z pozoru zabawa, sportowa ambicja dała znać o sobie

Fot. Hubert padalak/żeglarskie info

W weekend (21/22 lipca) w Giżycku odbyła się druga edycja Red Bull Regaty Optymistów. Kilkudziesięciu dorosłych żeglarzy przez dwa dni rywalizowało w jachtach klasy Optimist. Małe łódki przeznaczone są dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia. Rywalizacja pełnoletnich żeglarzy może na pierwszy rzut oka wyglądać groteskowo, ale wszyscy uczestnicy (zgłosiła się ich prawie setka) potraktowała regaty bardzo serio.

W sobotę odbyły się trzy fazy eliminacji Dziesięciu najlepszych żeglarzy z każdej grupy przeszło do decydującej rozgrywki. Finał składał się z czterech wyścigów z jedna odrzutką.

Początkowo zanosiło się na końcowy triumf Julii Stefaniak, która wygrała dwa pierwsze biegi, ale to nie wystarczyło, bowiem znakomitym finiszem popisał się Piotr Staszewski, który zwyciężył w trzeciej i czwartej próbie i minimalnie wyprzedził w punktacji rywalkę. Trzecie miejsce zajął Grigorii Mikhalev. Warto podkreślić wysokie umiejętności pań. Tuż za podium uplasowały się: Katarzyna Ostrowska i Ariadna Pękalska.

Ambicje sportowe uczestników nie przesłoniły prawdziwej idei, bo miała to być przede wszystkim znakomita zabawa

Finaliści

Ariadna Pękalska, Jacek Kamiński, Grzegorz Litwiński, Szymon Kuczyński, Mateusz Andrzejewski, Bartosz Kowalski, Karina Górka, Szymon Ignaciuk, Julia Stefaniak, Adam Łożyński, Tomasz Szawkowski, Alicja Rucka, Agnieszka Piekiełko Jan Jakub Frybes, Marcin Gontarz, Michał Staszewski, Ryszard Bojarski, Krzysztof Małecki, Karolina Sołtaniuk, Paweł Kalota, Piotr Staszewski, Marcin Panaś, Maciej Bienas, Katarzyna Ostrowska, Grigorii Mikhalev, Grzegorz Kaczmarski, Karina Jasiewicz, Bartosz Szarek, Rafał Błażejczyk, Marcin Romaniuk.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn