OOM Śląskie Goczałkowice 2018 – złoto dla Julii Rogalskiej i załogi Nauticusa, srebro zdobył Konstanty Sawicki, a brąz dziewczęta a Bazy

Fot. giżycka grupa regatowa facebook

Na jeziorze Goczałkowickim zakończyła się w niedzielę (5 sierpnia) pierwsza część Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w żeglarstwie. Wracamy z czterena medalami złoto w klasie Laser 4.7 zdobyła Julia Rogalska (MBSW Gizycko), srebro w tej klasie jej kolega klubowy Konstanty Sawicki. W L'Equipe zwyciężyli  Aleksander Hlebowicz/ Amelia Kwiatkowski (Nauticus YC Olsztyn) W klasie 420 na brąz zdobyły  mrągowianki Amelia Linowska/Julia Chmiel.

W pierwszej części Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży żeglarze Warmii i Mazur potwierdzili swe umiejętności. Julia Rogalska (UKŻR Niegocin Giżycko) walczyła do końca o złoto i zakończyła rywalizację w klasie Laser Radial z jednakowym dorobkiem punktowym co Natalia Kuczys (Arka Gdynia). Zadecydowało zwycięstwo w ostatnim wyścigu. Wśród chłopców takich emocji nie było Konstanty Sawicki tez z Giżycka sporo stracił do lidera Mateusza Grzempy z Chojnic, ale uzyskał bardzo dużą przewagę nad brązowym medalistą.

W klasie Laser 4.7 musieliśmy zadowolić się miejscami w dziesiątce. Szósty był Adam Sokołowski, a dziesiąty Bartosz Andrzejak (obaj Nauticus YC Olsztyn). W śród dziewcząt dziewiate miejsce zajęła Natalia Burczyńska (OGR Olsztyn).

W klasach dwuosobowych wracamy z dwoma krążkami. Znakomicie zaprezentowali się w L’Equipe Aleksander Hlebowicz i Amelia Kwiatkowska. Załoga Nauticusa YC znokautowała rywali. Piąte miejsce wywalczyli ich koledzy klubowi Jakub Częczek i Aleksander Warno, a tuż za nimi uplasowały się: Malwina Podsiad i Hanna Kuliś (Baza Mrągowo) W klasie 420 wystąpiło dziewięć załóg. Trzecie miejsce zajęły Amelia Linowska iJulia Chmiel (Baza Mrągowo), a piąte Mateusz Buło/Kamil Jankowski też z Mrągowa.

Druga część OOM w żeglarstwie odbędzie się w dniach 15/19 sierpnia i tu też mamy sporo atutów, bowiem wyłonieni zostaną medaliści w klasach: Optimist dziewcząt i chłopców, Cadet dziewcząt i chłopców oraz Bic Techno dziewcząt i chłopców.

Wyniki

Klasa Laser Radial dziewcząt

1 Julia Rogalska, 2002, UKŻR Niegocin Giżycko 11,0 2 (3 ) 3 1 1 3 1

2 Natalia Kuczys, 2002, MKŻ "ARKA" Gdynia 11,0 (3 ) 1 1 3 2 1 3

3 Kinga Brzóska, 2002, MKŻ "ARKA" Gdynia 13,0 (4 ) 2 2 2 3 2 2

4 Dominika Kęska, 2002, UKŻ Wiking Toruń 30,0 1 7 (10 ) 6 5 5 6

5 Amelia Buska, 2003, MKS Dwójka 30,0 5 6 4 4 7 (8 ) 4

6 Natalia Borusińka, 2002, UKS Zalew Kielce 32,0 6 4 (8 ) 5 6 6 5

Klasa Laser Radial chłopców

1 Mateusz Grzempa, 2002, CHKŻ Chojnice 11,0 1 (4 ) 1 1 3 4 1

2 Konstanty Sawicki, 2002, UKŻR "Niegocin" Giżycko 21,0 (9 ) 1 6 3 1 3 7

3 Jakub Ławicki, 2002, MKŻ "ARKA" Gdynia 41,0 3 7 4 12 5 10 (19)

4 Maksymilian Cymerman, 2002, UKS Barnim Goleniów 46,0 7 2 2 (13 ) 13 13 9

5 Maciej Jarosz, 2002, YC Zefir Drakkar Poraj 52,0 4 14 15 4 10 (17 ) 5

6 Wojciech Antoniak, 2002, UKS Barnim Goleniów 56,0 (15 ) 12 12 11 9 2 10

.............................................................................

19 Mateusz Siedlecki, 2002, UKŻR Niegocin Giżycko 91,0 18 (27 ) 13 5 15 25 15

29 Filip Zajączkowski, 2003, UKŻR Niegocin Gizycko 154,0 29 26 19 26 27 27 (30)

31 Grzegorz Macoch, 2002, Olsztyński Klub Żeglarski 171,0 28 31 31 (dnf ) 25 28 28

Klasa Laser 4.7 dziewczęta

1 Klara Sobczak, 2004, CHKŻ Chojnice 26,0 6 5 (10 ) 1 5 6 3

2 Natalia Nadrzewia, 2005, UKS Zalew Kielce 28,0 2 4 3 9 7 3 (18)

3 Lilly May-Niezabitowska, 2004, Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg 30,0 (16 ) 10 2 4 4 4 6

4 Olga Hanslik, 2003, KW LOK Garland 31,0 11 3 6 7 3 1 (ufd)

5 Dominika Raszka, 2004, MKS Dwójka Warszawa 35,0 3 6 (20 ) 3 6 2 15

6 Hanna Koczar, 2003, TS Kuźnia Rybnik 38,0 8 2 7 10 2 9 (ufd)

................................

9 Natalia Burczyńska, 2005, OGR Olsztyn 51,0 5 8 5 15 (22 ) 14 4

12 Amelia Dziąba, 2003, UKŻR "Niegocin" Giżycko 72,0 1 20 18 (ufd ) 12 11 10

30 Gabriela Jakołczuk, 2004, UKŻR Niegocin Giżycko 154,0 (30 ) 24 28 25 29 23 25

Klasa Laser 4.7 chłopcy

1 Filip Miłoszewski, 2003, UKS Barnim Goleniów 28,0 1 5 (13 ) 5 3 8 6

2 Przemysław Machowski, 2003, MKS Dwójka Warszawa 31,0 (14 ) 3 6 6 2 6 8

3 Igor Kuczys, 2003, MKŻ "ARKA" Gdynia 47,0 25 (bfd ) 1 4 1 13 3

4 Jan Krawczyk, 2004, CHKŻ Chojnice 60,0 8 (33 ) 4 19 8 9 12

5 Gerard Polaczyk, 2003, KŻ Mewa Poznań 64,0 10 1 28 2 4 19 (bfd)

6 Adam Sokołowski, 2003, Nautcius YC Olsztyn 72,0 5 (29 ) 3 1 17 26 20

..........................................

10 Bartosz Andrzejak, 2004, Nautcius YC Olsztyn 96,0 3 15 (27 ) 13 25 23 17

11 Tomasz Trojanowicz, 2003, UKŻR "Niegocin" Giżycko 97,0 33 (41 ) 12 15 13 10 14

14 Michał Mazurowski, 2004, Nautcius YC Olsztyn 110,0 7 (bfd ) 5 dsq 20 4 1

18 Wiktor Robaczewski, 2003 MOS SSW Iława 120,0 23 20 20 26 10 21 (46)

19 Szymon Maruszczak, 2005, Olsztyński Klub Żeglarski 127,0 15 2 (41 ) 29 21 33 27

22 Igor Barcikowski, 2004, Nautcius YC Olsztyn 134,0 38 (bfd ) 26 7 24 17 22

53 Konrad Dziąba, 2004, UKŻR "Niegocin" Giżycko 258,0 53 51 45 (57 ) 48 12 49

56 Hubert Maczyszyn, 2003, UKŻR Niegocin Giżycko 275,0 52 53 (67 ) 59 57 22 32

61 Franek Niesiobłozki, 2005, OGR Olsztyn 305,0 57 50 58 (dns ) 34 52 54

Klasa 420

1 Patryk Kosmalski/Tomasz Lewandowski CHKŻ Chojnice (2) 1 1 1 1 2 1 1 8.0

2 Zofia Korsak/Karolina Cendrowska MOS Dwójka Warszawa 3 2 2 2 2 1 2 (5) 14.0

3 Amelia Linowska/Julia Chmiel Baza Mrągowo 1 3 3 3 (4) 4 3 2 19.0

4 Weronika Jaroszek/Sara Florczyńska MKS Dwójka Warszawa (5) 4 4 4 3 3 4 3 25.0

5 Mateusz Buło/Kamil Jankowski Baza Mrągowo 4 (10UFD) 5 6 5 5 6 4 35.0

6 Lena Sobiech/Agnieszka Zadola Żegluj Lublin 6 5 6 5 6 (7) 5 6 39.0

.................

Mateusz Białek/Jakub Michałowski Baza Mrągowo (7) 6 7 7 7 6 7 7 47.0

Klasa L’Equipe

1 Aleksander Hlebowicz/Amelia Kwiatkowska Nauticus YC Olsztyn 1 (2) 2 2 1 1 2 1 10.0

2 Jakub Miszczak/Tomasz Santorowski KS Spójnia Warszawa 2 (14) 6 4 3 2 7 4 28.0

3 Anna Żynda/Jacek Argulewicz AZS AWFiS Gdańsk 10 3 3 3 4 (11) 3 7 33.0

4 Hanna Słyk/Adam Strelau KS Spójnia Warszawa 3 1 10 6 5 3 (12) 6 34.0

5 Jakub Częczek/Aleksander Warno Nauticus YC Olsztyn 4 9 (11) 10 8 5 5 2 43.0

6 Malwina Podsiad/Hanna Kuliś Baza Mrągowo 9 4 5 1 (12) 6 11 8 44.0

..........................

8 Mikołaj Wojciechowski/Aleksandra Kot OKŻ Olsztyn 12 6 1 13 2 (16) 6 11 51.0

9 Hubert Bałdyga/Julianna Wypych Baza Mrągowo 7 5 9 7 7 (10) 8 10 53.0

10 Marcel Wolętek/Kosma Krecz Nauticus YC Olsztyn 13 (16) 12 9 6 9 9 3 61.0

11 Rasoław Parzych/Grzegorz Sitarek Baza Mrągowo 6 7 15 (16) 11 8 1 14 62.0

12 Adrian Manista/Szymon Kluchciński OKŻ Olsztyn 8 12 7 8 9 12 (13) 9 65.0

16 Maciej Pryk/Jakub Daniluk Nauticus YC Olsztyn 15 15 13 12 (16) 15 16 15 101.0

17 Szymon Puchalski/Alicja Miecińska OKŻ Olsztyn 17 10 8 15 13 (21DNF) 21DNF 21DNC 105.0

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn