Srebrny Żagiel Optimista Kiekrz 2018 – Młodzież z Warmii i Mazur widoczna, ale miejsc na podium zabrakło

Fot. Mariusz Kluk /giżycka grupa regatowa facebook

W Kiekrzu odbyły się w miniony weekend (3/5 sierpnia) regaty o Srebrny Żagiel Optimista jedna z najstarszych imprez dla młodych wodniaków. Jak zwykle cieszyła się dużym powodzenie. W sumie w grupach A i B wystartowało prawie 340 zawodniczek zawodników, w tym także żeglarze z Warmii i Mazur z Olsztyna, Giżycka i Iławy. W grupie A w dziesiątce, na dziewiątej pozycji, zmieścił się Mateusz Gigielewicz (MBSW/UKŻR Giżycko).

Najlepsza z dziewcząt Iga Wielczyk (SSW MOS Iława) była 13. W grupę B na czwartym miejscu sklasyfikowano reprezentującego klubu z Giżycka Ivana Mikkhaleva, dziewiąta lokatę wywalczył Jan Klinicki z Iławy. Z dziewcząt najlepiej pływała Marta Chomik (Nauticus YC Olsztyn) – 6 miejsce i Alicja Michalewska z Iławy – 8 lokata.

Optimist A

1 Jacek Kalinowski 12 CHKŻ Chojnice 17,0 3 3 2 7 2 (9)

2 Agnieszka Pawłowska 15 CHKŻ Chojnice 1 28,0 7 9 7 4 1 (18)

3 Paulina Rutkowska 13 YKP Gdynia 2 32,0 1 2 (47) 9 5 15

4 Jeremi Szczukowski 12 CHKŻ Chojnice 38,0 (25) 1 1 5 9 22

5 Jan Witkowiak 13 YKP Gdynia 46,0 16 14 8 (54) 3 5

6 Jeremi Dąbrowski 13 UKS Barnim Goleniów 50,0 (18) 16 14 1 18 1

........................................

9 MATEUSZ GIGIELEWICZ 13 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 78,0 6 (ret) 6 3 4 59

34 Patryk Furmanek 13 SSW MOS Iława 165,0 29 30 (dnf) 46 40 20

35 Jakub Kluk 12 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 166,0 13 45 (bfd) 23 56 29

36 Szymon Szczech 15 SSW MOS Iława 167,0 35 (49) 34 47 14 37

40 Patryk Chełkowski 12 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 186,0 8 21 68 76 (bfd) 13

46 Jakub Dąbek 14 SSW MOS Iława 200,0 27 59 62 (70) 11 41

47 Iga Wielczyk 13 SSW MOS Iława 13 201,0 67 34 21 57 22 (72)

49 Amelia Potejko 12 MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO 15 205,0 (63) 46 22 44 49 44

51 Julian Podwalski 13 SSW MOS Iława 207,0 59 55 20 35 (72) 38

52 DOMINIKA GRALA 12 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 17 214,0 34 56 24 (81) 53 47

57 Joanna Fabisiak 15 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 19 233,0 51 76 44 16 (bfd) 46

67 Magdalena Skórnóg 12 MBSW/UKŻR NIEGOCIN Giżycko 24 249,0 28 54 57 56 (63) 54

69 Jakub Kamiński 15 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 257,0 56 35 66 58 (67) 42

Optimist B

1 Aleksandra Bobrowska 11 UKS Barnim Goleniów 1 13,0 8 1 (ufd) 1 1 2

2 Natasha Anolik 12 OPTI CWM GDYNIA 2 16,0 1 3 (43) 5 4 3

3 Natalia Kilar 13 YK Stal Gdynia 3 25,0 7 4 2 5 (71) 7

4 Ivan Mikhalev 11 MBSW/UKŻR Niegocin GIŻYCKO   25,0 6 (11) 4 2 7 6

5 Jakub Wegiera 12 UKS FIR WARSZAWA   26,0 9 4 6 5 2 (35)

6 Filip Nosol 11 UKS Żeglarz Wrocław   27,0 11 3 2 1 10 (dsq)

...........................

9 Jan Klinicki 11 SSW MOS Iława   32,0 12 (19) 5 4 6 5

16 Oskar Wielczyk 11 SSW MOS Iława   44,0 15 15 5 (24) 3 6

17 Michał Karnacewicz 11 Nauticus Yacht Club Olsztyn   47,0 14 7 (26) 16 9 1

18 Maciek Dudek 10 Nauticus Yacht Club Olsztyn   48,0 16 5 4 (21) 12 11

19 Marta Chomik 13 Nauticus Yacht Club Olsztyn 6 49,0 3 6 (40) 3 9 28

23 Alicja Michalewska 11 SSW MOS Iława 8 54,0 1 8 (48) 26 5 14

31 Eliza Kołtak 13 Nauticus Yacht Club Olsztyn 12 65,0 23 8 20 11 (26) 3

39 Filip Rostek 12 Nauticus Yacht Club Olsztyn   74,0 24 13 9 19 9 (27)

54 Kacper Warywoda 13 Nauticus Yacht Club Olsztyn   86,0 (29) 24 10 18 10 24

55 Jakub Rusiniak 11 Nauticus Yacht Club Olsztyn   87,0 10 25 14 18 (30) 20

56 Natalia Chojnowska 11 SSW MOS Iława 19 90,0 (32) 18 18 28 8 18

71 Jan Rohde 10 SSW MOS Iława   113,0 (59) 5 19 22 51 16

72 Maksymilian Luto 10 Nauticus Yacht Club Olsztyn   113,0 13 9 29 26 (55) 36

76 Roch Dmuchowski 12 SSW MOS Iława   121,0 11 40 (59) 15 38 17

79 Hubert Szulczewski 10 SSW MOS Iława   126,0 20 24 (54) 27 11 44

80 Mikołaj Głąb 10 Nauticus Yacht Club Olsztyn   126,0 27 31 (49) 12 31 25

97 Mikołaj Bujalski 12 Nauticus Yacht Club Olsztyn   145,0 20 34 (45) 43 18 30

118 Bartosz Bilicki 11 SSW MOS Iława   173,0 53 (57) 32 8 25 55

132 Wit Dmuchowski 9 SSW MOS Iława 10 196,0 72 29 12 39 (dsq) 44

147 Jakub Darkowski 10 SSW MOS Iława   215,0 46 (54) 48 32 40 49

242 Zuzanna Liedtke 10 SSW MOS Iława 80 378,0 (dnf) dnf 71 65 70 dnf

250 Nikodem Różański 10 SSW MOS Iława   410,0 74 78 (dnf) dnf dnf dnf

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn