Puchar Jeziora Niegocin w klasie 420 Giżycko 2019 – W sprintach i flotowo, a przede wszystkim ciekawie

Fot. Mariusz Kluk/Giżycka Grupa Regatowa facebook

W weekend (10/12 sierpnia) w Giżycku odbyły się regaty w klasie 420 o Puchar Jeziora Niegocin, które zawierały w sobie trzy imprezy: Mistrzostwa Polski w sprincie U17 i U19 oraz otwarty Puchar Polski. Emocji na wodzie nie brakowało, bo było o co walczyć. W czasie wolnym od pływania uczestnicy mieli doskonałe warunki do regeneracji sił, jak zwykle gospodarze zadbali by wszyscy czuli się doskonale.

W sprincie U17 najlepsza okazała się kobieca załoga Bazy Mrągowo: Amelia Linowska/Julia Chmiel, brązowy medal zdobyli Ludwik Grzelak/ i Marcel Montrymowicz OKŻ Olsztyn. W sprincie U19 zwyciężyli faworyci Patryk Kosmalski (ChKŻ Chojnice) i Tomasz Lewandowski (OKŻ Olsztyn). W Pucharze Polski triumfowały Zofia Korsak i Karolina Cendrowska MKS "Dwójka" Warszawa przed wspomnianymi już Patrykiem Kosmalskim i Tomaszem Lewandowskim, zwycięzcami kategorii UM19. Wśród 17-latków na czele znalazły się załogi z Warmii i Mazur: wśród chłopców Ludwik Grzelak/ i Marcel Montrymowicz OKŻ Olsztyn, a wśród dziewcząt Amelia Linowska i Julia Chmiel z Bazy Mrągowo.

Wyniki

MP w sprincie w klasie 420 U17

1 Amelia Linowska/Julia Chmiel Klub Sportowy „BAZA Mrągowo” 4* 1 1 2 1 3 1 3 12.00

2 Agnieszka PAWŁOWSKA/Dominika OŁOWIAK CHKŻ Chojnice/YKP Gdynia 1 2 4 5 2 10* 4 1 19.00

3 Ludwik Grzelak/Marcel Montrymowicz OKŻ Olsztyn 2 3 3 4 3 7 2 9* 24.00

4 Mikołaj Merkler /Jakub Kamiński Giżycka Grupa Regatowa 3 6 2 1 7* 1 6 6 25.00

5 JULIA SCHMIDT/Zuzanna Figel YKP Gdynia 8 4 6 7 6 2 10* 4 37.00

6 POLA DZIK /Iga Wielczyk YKP Gdynia SSW MOS Iława 5 5 7 3 4 5 8* 8 37.00

7 Mateusz Buło/Kamil Jankowski KS "Baza" Mrągowo 10* 8 5 6 9 8 7 2 45.00

8 Korneliusz Dębiak/Filip Kurczewski OKŻ Olsztyn 7 10* 8 10 5 9 3 5 47.00

9 Marta Chomik/Joanna Fabisiak Giżycka Grupa Regatowa 6 9 10* 8 8 6 5 7 49.00

10 Jan Gierzyński/Paweł Kuszewski Giżycka Grupa Regatowa 9 7 9 9 10* 4 9 10 57.00

68491003 10212621357243976 1062764583376125952 n

MP w sprincie w klasie 420 U19

1 Patryk Kosmalski/Tomasz Lewandowski CHKŻ Chojnice/OKŻ Olsztyn 2 1 1 7 2 2 7 8* 22.00

2 Zofia Korsak/Karolina Cendrowska MKS "Dwójka" Warszawa OCS* 3 2 4 4 1 5 7 26.00

3 GABRIELA CZAPSKA/HANIA RAJCHERT K.S. Spójnia Warszawa 3 6* 6 6 3 6 2 3 29.00

4 EMILIA ROSZKOWSKA/TOMASZ SANTOROWSKI K.S. Spójnia Warszawa OCS* 8 5 1 5 3 3 6 31.00

5 Magdalena Jagiełło/Nina Machowicz MKS "Dwójka" Warszawa OCS* 7 4 8 1 10 4 1 35.00

6 HANNA JARZABEK/MAKSYM RICHTER K.S. Spójnia Warszawa OCS* 4 3 3 10 4 1 OCS 36.00

7 MATEUSZ SZWEDA/JACEK MUSZYNSKI K.S. Spójnia Warszawa OCS* 2 7 9 7 5 8 4 42.00

8 Rafał Pogorzelski /Filip Fajfer Giżycka Grupa Regatowa/MKS "Dwójka" Warszawa OCS* 5 8 5 8 9 6 2 43.00

9 JAN TURCZYNOWICZ /ANTONI SAPIJASZKO K.S. Spójnia Warszawa 1 9 10 2 6 8 DNF* DNF 47.00

10 Zuzanna Ołowiak /Zofia Kucharska YKP Gdynia OCS* 10 9 10 9 7 DNF 5 61.00

67889747 2468165166574856 7147198280626077696 n

Puchar Polski w klasie 420

1 Zofia Korsak/Karolina Cendrowska MKS "Dwójka" Warszawa 1 1 5* 1 3.00 (U19D-1)

2 Patryk Kosmalski/Tomasza Lewandowski CHKŻ Chojnice OKŻ Olsztyn 3 3 2 5* 8.00 (U19M-1)

3 Gabriela Czapska/Hanna Rajchert K.S Spójnia - Warszawa 7* 2 4 3 9.00 (U19D-2)

4 Ludwik Grzelak/Marcel Montrymowicz OKŻ Olsztyn 2 9* 3 4 9.00 (U17M-1) (U19M-2)

5 Mateusz Szweda/Jacek Muszyński K.S Spójnia - Warszawa 17* 7 1 6 14.00 (U19M-3)

6 MIKOŁAJ MERKLER/Jakub Kamińki Giżycka Grupa Regatowa 9 4 10* 2 15.00 (U17M-2) U19M-4)

….........................................................................

9 Amelia Linowska/Julia Chmiel Klub Sportowy „BAZA Mrągowo” 12 5 7 15* 24.00 U17D-1) (U19D-4)

11 Mateusz Buło/Kamil Jankowski KS "Baza" Mrągowo 11 10 14* 10 31.00 (U17M-3) (U19M-7)

13 POLA DZIK/Iga Wielczyk YKP Gdynia SSW MOS Iława 10 15 9 18* 34.00 (U17D-3) (U19D-6 )

14 Rafał Pogorzelski/Filip Fajfer Giżycka Grupa Regatowa MKS "Dwójka" Warszawa 14* 13 13 9 35.00 (U17M-4) (U19M- 8)

15 Jan Gierzyński /Paweł Kuszewski Giżycka Grupa Regatowa 15 17* 15 11 41.00 (U17M-5) (U19M- 9)

16 Korneliusz Dębiak/Filip Kurczewski OKŻ Olsztyn 13 18* 16 13 42.00 (U17M-6) (U19M-10)

17 Marta Chomik /Joanna Fabisiak Giżycka Grupa Regatowa 18 11 19* 17 46.00 U17D-4) U19D-7)

20 Amelia Rasz/Maria Konarzewska Giżycka Grupa Regatowa 20 19 20 21* 59.00 (U17D-7) U19D-10)

22 RADOSŁAW PARZYCH/GRZEGORZ SITAREK KS "Baza" Mrągowo 19 21 OCS* 22 62.00 (U17M-8 (U19M-12)

Medaliści w rozbiciu na kategorie wiekowe

U17 - dziewczyny

1. Amelia Linowska & Julia Chmiel (KS BAZA Mrągowo)

2. Agnieszka Pawłowska & Dominika Ołowiak (CHKŻ Chojnice & YKP Gdynia)

3. Pola Dzik & Iga Wielczyk ( YKP Gdynia & SSW MOS Iława)

U17 - chłopcy

1. Ludwik Grzelak & Marcel Montrymowicz (OKŻ Olsztyn)

2. Mikołaj Merkler & Jakub Kamiński (Giżycka Grupa Regatowa)

3. Mateusz Buło & Kamil Jankowski (KS Baza Mrągowo)

U19 - dziewczyny

1. Zofia Korsak & Karolina Cendrowska (MKS Dwójka Warszawa)

2. Gabriela Czapska & Hanna Rajchert (KS Spójnia Warszawa)

3. Magdalena Jagiełło & Nina Machowicz (MKS Dwójka-Warszawa)

U19 - Chłopcy

1. Patryk Kosmalski & Tomasz Lewandowski ( CHKŻ Chojnice & OKŻ Olsztyn)

2. Ludwik Grzelak & Marcel Montrymowicz (OKŻ Olsztyn)

3. Mateusz Szweda & Jacek Muszyński ( KS Spójnia -Warszawa)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn