Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Giżycko 2019 – Przewaga Warmii i Mazur miażdżąca

Fot. Gizycka Grupa Regatowa

W miniony weekend (7/8 września) odbyły się w Giżycku Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w żeglarstwie. W klasie Optimist rywalizowali ze sobą reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich i podlaskich. Przewaga żeglarzy z klubów Warmii i Mazur okazała się miażdżąca: ilościowo i jakościowo. Na dobrą sprawę regaty stały się wewnętrzną sprawą wodniaków z Giżycka, Olsztyna, Mrągowa i Iławy.

Wśród dziewcząt zwyciężyła Weronika Grala (Giżycka Grupa Regatowa), która wygrał również wygrała klasyfikację U9. Srebrny medal wywalczyła Alicja Żuber (Nauticus Yacht Club Olsztyn), a brąz Dominika Godlewska (Olsztyński Klub Żeglarski). Najlepsza zawodniczka z Podlasia zajęła 13 miejsce na 21 startujące.

W rywalizacji chłopców triumfował Maciej Szawkowski (Baza Mrągowo). Na podium znaleźli się też Jan Rohde (SSW MOS Iława) i Mikołaj Głąb (Nauticus Yacht Club Olsztyn ). Najlepszy żeglarz z Podlasia zajął 17 lokatę, a sklasyfikowano 45 zawodników.

W klasyfikacji do lat 9 wygrała Weronika Grala przed koleżankami klubowymi Antonina Dziekońską i Zofią Kuszewską, a wśród chłopców Szymon Budzisz (Nauticus Yacht Club Olsztyn), drugi był Miłosz Ciechanowicz (Giżycka Grupa Regatowa), a trzeci Adam Pakulski (Olsztyński Klub Żeglarski)

Wyniki

Dziewczęta

1(1) Weronika Grala 2010 K Giżycka Grupa Regatowa UFD* 1 1 1 3.00

2 Alicja Żuber 2006 K Nauticus Yacht Club Olsztyn 4 8* 3 2 9.00

3 Dominika Godlewska 2007 K OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 2 5 6* 4 11.00

4 Ewa Fabisiak 2007 K Giżycka Grupa Regatowa UFD* 4 2 6 12.00

5 Daria Pedowska 2009 K OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 5 7* 4 3 12.00

6 Amelia Wydra 2006 K OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI UFD* 2 5 9 16.00

7 Łucja Gorzoch 2007 K UKS MOS EŁK 7 10* 7 5 19.00

8 Aleksandra Wrońska 2007 K OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI UFD* 6 8 8 22.00

9 Zuzanna Liedtke 2008 K MOS SSW Iława UFD* 3 10 11 24.00

10(2) Antonina Dziekańska 2011 K Giżycka Grupa Regatowa 3 13* 12 10 25.00

….........................................................

11 Hanna Borkowska 2008 K Giżycka Grupa Regatowa 8 9 9 17* 26.00

12(3) Zofia Kuszewska 2010 K Giżycka Grupa Regatowa 1 18* 11 15 27.00

13 Michalina Poskrobko 2007 K UKŻ 7 Białystok 6 16 DNF* 12 34.00

14 Oliwia Kaczyńska 2008 K Klub Sportowy „BAZA Mrągowo” 11 12 BFD* 13 36.00

15 Maja Szwejk 2007 K Giżycka Grupa Regatowa 10 BFD* BFD 7 39.00

16 Julia Płocharczyk 2009 K Klub Sportowy „BAZA Mrągowo” DNS* 11 15 14 40.00

17 Maja Horoszkewicz 2008 K Giżycka Grupa Regatowa UFD* 14 13 16 43.00

18(4) Kornelia Urzędowska 2010 K UKŻ 7 Białystok 9 17 DNF* 18 44.00

19 Milena Górna 2008 K UKŻ 7 Białystok 12 19 14 20* 45.00

20 Weronika Piotrowicz 2008 K Giżycka Grupa Regatowa 14 15 DNF* 19 48.00

21 Kalina Święcicka 2009 K UKŻ 7 Białystok 13 DNF* DNF 21 56.00

70121949 3468094879871180 6276298712520065024 n

Chłopcy

1 Maciej Szawkowski 2008 M Klub Sportowy „BAZA Mrągowo” 2 2 1 17* 5.00

2 Jan Rohde 2008 M MOS SSW Iława 3* 1 2 3 6.00

3 Mikołaj Głąb 2008 M Nauticus Yacht Club Olsztyn 1 3 25* 5 9.00

4 Wit Dmuchowski 2009 M MOS SSW Iława 4 7 3 12* 14.00

5 Mikołaj Bujalski 2006 M Nauticus Yacht Club Olsztyn 7 8* 5 7 19.00

6 Eryk Majewski 2008 M Klub Sportowy „BAZA Mrągowo” 11* 6 7 6 19.00

7 Tomasz Pakulski 2008 M OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 20* 4 16 1 21.00

8 Jakub Darkowski 2008 M MOS SSW Iława 6 12 4 16* 22.00

9 Maksymilian Luto 2008 M Nauticus Yacht Club Olsztyn 10 21* 8 4 22.00

10 Mateusz Kozłowski 2008 M OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 18* 14 14 2 30.00

11 Szymon Kroczek 2007 M Nauticus Yacht Club Olsztyn 5 17 19* 8 30.00

12 Aleksander Kolman 2008 M Nauticus Yacht Club Olsztyn 9 13 27* 11 33.00

13 Mikołaj Czałbowski 2008 M Nauticus Yacht Club Olsztyn 16 5 DNF* 13 34.00

14 Piotr Kostrzewa 2008 M Giżycka Grupa Regatowa 12 16* 13 10 35.00

15 Hubert Szulczewski 2008 M MOS SSW Iława 13 15 9 25* 37.00

16 (1) Szymon Budzisz 2010 M Nauticus Yacht Club Olsztyn 14 26* 6 22 42.00

17 Konstanty Kosiński 2009 M UKŻ 7 Białystok BFD* 18 15 9 42.00

18 Daniel Łachacz 2008 M Klub Sportowy „BAZA Mrągowo” 22 9 33* 14 45.00

19 Bartosz Bilicki 2007 M MOS SSW Iława BFD* 10 20 15 45.00

20 Miłosz Wyszyński 2006 M Giżycka Grupa Regatowa 15 25* 10 20 45.00

21 Michał Ciechanowicz 2008 M Giżycka Grupa Regatowa 8 22 17 24* 47.00

22(2) Miłosz Ciechanowicz 2010 M Giżycka Grupa Regatowa 19 11 32* 19 49.00

23 Igor Góralczuk 2007 M UKŻ 7 Białystok 17 24 12 33* 53.00

24 Marcin Krawczyk 2007 M Nauticus Yacht Club Olsztyn 23 41* 11 28 62.00

25(3) Adam Pakulski 2010 M OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 28 27 29* 18 73.00

26 Jakub Borkowski 2007 M UKS MOS EŁK 34 19 21 36* 74.00

27 Jakub Kleban 2006 M UKS MOS EŁK 21 36 18 38* 75.00

28 Karol Kostrzewa 2008 M Giżycka Grupa Regatowa 29 20 31* 27 76.00

29 Antoni Muszyński 2006 M Nauticus Yacht Club Olsztyn 30 31* 24 23 77.00

30 Mateusz Walczak 2009 M OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 25 33* 23 32 80.00

31 Szymon Warecha 2009 M UKS MOS EŁK 31* 23 28 30 81.00

32 Adam Warno 2009 M Nauticus Yacht Club Olsztyn 39 43* 22 21 82.00

33 Adam Szalewicz 2008 M Giżycka Grupa Regatowa 24 34 DNF* 26 84.00

34 Mateusz Niebrzydowski 2006 M UKS MOS EŁK 33 28 26 40* 87.00

35 Jakub Jabłoński 2008 M Klub Sportowy „BAZA Mrągowo” 26 35 36* 29 90.00

36 Wojtek Markwart 2008 M Nauticus Yacht Club Olsztyn 32 29 30 34* 91.00

37 Igor Murach 2009 M Klub Sportowy „BAZA Mrągowo” 27 32 DNF* 35 94.00

38 Jakub Dębiński 2009 M Nauticus Yacht Club Olsztyn 37 30 34 41* 101.00

39 Aleksander Zajączkowski 2009 M Giżycka Grupa Regatowa 36 38 DNF* 31 105.00

40 Hubert Brozio 2008 M UKS MOS EŁK 38 39 35 42* 112.00

41 Nikodem Górski 2006 M Giżycka Grupa Regatowa 35 42 DNF* 37 114.00

42(4) Michał Krasowski 2010 M UKŻ 7 Białystok 41 37 DNF* 39 117.00

43 Jakub Ćwikła 2009 M Nauticus Yacht Club Olsztyn 40 40 DNF* 43 123.00

44 Jakub Podziewski 2009 M UKŻ 7 Białystok 42 44 DNF* 44 130.00

45(5) Krzysztof Szkudlarek 2010 M Giżycka Grupa Regatowa DNF* DNF DNF 45 137.00

Fot. Giżycka Grupa Regatowa/OKŻ facebook

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn