Było 9:6 dla Yankeesów i mecz przerwano – Deszcz rozdawał karty...

Działdowscy baseballiści występujący w 1 lidze w sobotę (17 maja) zmierzyli się na „Demonowych Polach” z zawodnikami Miejskiej Górki. „DEMONY” to drużyna, która występowała w Extra lidze do 2012 roku i po przejściowych kłopotach / wycofała się z rozgrywek/ będzie walczyć o awans. Pierwszy mecz przerwano przy stanie 9:6 dla działdowian.

Trudny przeciwnik ale Yankeesi wiedzieli, że zespoły północy to kandydaci do zwycięstwa w 1 lidze. Pierwsze spotkanie działdowianie rozpoczęli od mocnego uderzenia zdobywającej 4 obiegi ale Demony odpowiedziały tym samym i po I zmianie remis 4:4. II zmiana bez punktów 0:0 i mocno padający deszcz dający się we znaki baseballistom. W trzeciej zmianie wygranej 4:0 przy „ścianie wody” spadającej z nieba przez Yankeesów zanosiło się na wygraną w Miejskiej Górce. Niestety warunki pogodowe zmusiły sędziów do przerwania zawodów przy stanie 9:6 dla drużyny działdowskiej.

Mocno podtopione boisko, deszcz, chłód nie pozwoliły dokończyć meczu i rozegrać kolejnego. Mecze będą powtórzone co zwiększa koszty udziału w rozgrywkach, bo Yankeesów czeka kolejna daleka wyprawa. Kolejny mecz za tydzień w Kutnie z Feniksami Warszawa liderem „północy”. Może tym razem aura okaże się łaskawsza.

Skład Yankees Działdowo: Paweł Karbowski /P- miotacz, SS-łącznik/, Radosław Myśliński /1B- pierwszo-bazowy/, Dawid Jurkowski /C – łapacz/, Marcin Morawski /LF- lewo-zapolowy/, Ricardo Santos /CF- środek zapola/, Jakub Rydel /RF- prawo-zapolowy/, Reluga Radosław /3B- trzecio-bazowy/, Bartosz Gajtkowski /2B- drugo-bazowy/, Eliasz Draszkiewicz /P- miotacz, SS- łącznik/, Łukasz Przybułek /P-miotacz/, Mateusz Przybułek /P- miotacz/, Karol Gulczyński /3B- trzecio-bazowy/, Damian Zaczkowski /1B – pierwszo-bazowy/ Kamil Olichwier/ RF/, Daniel Gruszczyński / CF/ – Coach Maciej Lipiński.

Zdzisław Ziółkowski

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn