×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but dz70f is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

I liga zagrała wreszcie w Działdowie - Oklaski za fajerwerki, ale punktów nie ma...

To ważna data. W sobotę (20 czerwca) Yankeesi po raz pierwszy rozegrali mecze 1 ligi baseballu na swoim stadionie przy ulicy Świerkowej w Działdowie. W expressowym tempie podwyższono ogrodzenie, przystosowano jeden box do użytku, zwałowano „murawę”, wysprzątano boisko ze szkła, kamieni (usunięto wystający głaz), umocowano bazy profesjonalne. Szkoda tylko, że Yankeesi zeszli z boiska pokonani.

Dopisała pogoda. Deszcz , który spadł późnym popołudniem nie zepsuł atmosfery zawodów. Mecze trzeciej rundy nie miały już znaczenia na układ tabeli i dlatego też trenerzy (szczególnie działdowscy) dali możliwość gry wszystkim zawodnikom. Działdowianie i tym razem nie mogli zagrać w najmocniejszym składzie. Zabrakło kilku zawodników, w tym kluczowych bo miotaczy. Pierwszy mecz z Centaurami zagrali tzw. dublerami, którzy niedługo mogą zastąpić tych z „żelaznej” dziewiątki. W obu spotkaniach na szczególne wyróżnienie zasłużyli Karol Gulczyński (objawienie na pozycji miotacza i wybicie na Home Run), Kamil Olichwier (Home Run ,połamana kolejna pałka) oraz występujący w meczu z Piratami zawodnicy.

W meczu z Centaurami II Warszawa Yankeesi nastawili się na „home runy” zapominając w ogóle o grze w obronie. Taka „samowolka” nie mogła skończyć się inaczej jak porażką . Wypróbowano 4 miotaczy ale zabrakło mobilizacji w tym meczu i 3 godziny grania też zrobiło swoje.

Piraci „rozjechali” Centaury wysoko, ale też na skutek błędów miotaczy. O godzinie 17.00 rozpoczął się mecz z liderem grupy C i jednym z faworytów do awansu do Extra Ligi Piratami Władysławowo. Tym razem Yankeesi już zagrali na swoim poziomie, a gdyby ustrzegli się jednego błędu w obronie, to by mecz wygrali. Porażka 3:5 świadczy o dobrej postawie gospodarzy i napawa optymizmem przed walką o miejsca IV-VI w 1 lidze. Ich przeciwnikami będą zespoły Stal II Kutno i Demony Miejska Górka. Teraz czekają nas przygotowania juniorów do Mistrzostw Polski o ile znajdą się środki na udział.

Od godziny już 10.00 do 19.00 trwały mecze 1 ligi, które obejrzało wielu mieszkańców miasta, młodzież i dzieci a także kilku nowych adeptów zyskał baseball. Jednym z kibiców był wicestarosta powiatu Marian Brandt, który kiedyś w szkole prowadził zespół baseballu. Dziękujemy Panu Andrzejowi Lipińskiemu i jego pracownikom, Panu Jerzemu Kempce, Panu Zbigniewowi Młodawskiemu oraz zawodnikom, którzy pomagali w przygotowaniu boiska do gry.

I LIGA – Działdowo

Centaury II Warszawa @ Yankees Działdowo 23:9 [HR: Kamil Kulesza (Centaury), Karol Gulczyński (Yankees), Kamil Olichwier (Yankees)]

Piraci Władysławowo @ Centaury II Warszawa 33:0 [HR: Damian Koza (Piraci)]

Yankees Działdowo @ Piraci Władysławowo 3:5

Sędziowie: Wasiak Michał, Wojtczak Artur, zapisowy: Wasielewska Paulina / wszyscy Kutno/.

Skład Yankees – Kamil Olichwier , Karol Gulczyński, Paweł Karbowski, Marcin Morawski, Ricardo Santos, Radosław Myśliński, Dawid Jurkowski, Mateusz Banach, Damian Zaczkowski, Nikodem Przeworski, Jakub Rydel, Adam Dąbrówka, Bartosz Gajtkowski, Daniel Gruszczyński, Maciej Lipiński, Radosław Reluga- trenerzy Maciej Lipiński, Maciej Główczewski, coach manager Zdzisław Ziółkowski

{AdmirorGallery}dz70f{/AdmirorGallery}

I Liga – ranking

GRUPA A

1 FENIKSY Warszawa 6 0 6 1.000 65 31 34

2 STAL II Kutno 3 3 6 0.500 73 41 32

3 DEFENDERS Częstochowa 0 6 6 0.000 11 77 -66

GRUPA B

1 BASEBALL II Wrocław 4 0 4 1.000 54 27 27

2 DEMONY Miejska Górka 2 2 4 0.500 42 37 5

3 RAWA Katowice 0 4 4 0.000 25 57 -32

GRUPA C

1 PIRACI Władysławowo 6 0 6 1.000 90 33 572

2 YANKEES Działdowo 2 4 6 0.333 50 58 -8

3 CENTAURY II Warszawa 1 5 6 0.167 35 84 -49

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn