Kadra Polski U-18 na zgrupowaniu w Działdowie – Trójka Yankeesów daje z siebie wszystko

Fot. nadesłane

Nie minął tydzień od wielkiego turnieju baseballu, a do Działdowa zjechała na zgrupowanie Kadra Polski juniorów przygotowująca się do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Szwajcarii. Wśród kadrowiczów trenera Pawła Rojka znaleźli się trzej zawodnicy UKS Yankees Działdowo- Mateusz Banach, Krystian Tyska i Daniel Wójcik / Miłomłyn/ oraz zawodnicy z Kutna, Augustowa, Osielska, Warszawy, Miejskiej Górki.

Zajęcia w hali Gimnazjum Nr 2 były bardzo intensywne i wszyscy bez wyjątku słuchali cennych uwag trenera i asystentów. Pełny profesjonalizm. Ja postarałem się zapewnić komfort przygotowań zawodników co zostało zauważone i docenione. Bardzo dobrze radzili sobie Yankeesi: Mateusz, Daniel i Krystian, którzy wyciskali z siebie „siódme poty” żeby jak najlepiej wypaść i pokazać swoje najlepsze umiejętności. Cała trójka mogąca grać na pozycji miotacza, a także 1 bazie i zapolu musiała wykazać się przed trenerami kadry i udowodnić, że warto na nich postawić. Rzuty z prędkością 70 mil/godz. dają dobre widoki na przyszłość. Teraz kadra w dniach 7-9 kwietnia spotka się na meczach kontrolnych w Miejskiej Górce gdzie zagra z reprezentacją Australii. Kadrowiczów czekają 3 tygodniowe przygotowania, w czasie których będą realizować zalecenia trenerów kadry.

Działdowo zostało także wyróżnione i docenione przez Polski Związek Baseballu i Softballu , który przyznał nam organizację Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodzików w 2017 roku / w czerwcu i sierpniu/. Postaramy się zorganizować imprezę na dobrym poziomie i liczymy na współpracę samorządów i sponsorów przy organizacji tak dużych imprez.

Zdzisław Ziółkowski

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn