Yankeesi zbierają doświadczenia w ekstralidze – Juniorzy w reprezentacji, a młodzież czeka na premierę

Fot. ilustracja

Już po raz trzeci zmieniony został termin zawodów baseballowych w Działdowie. Mamy nadzieję , że sezon młodzieżowy wreszcie rozpocznie się 16 maja Mistrzostwami Województwa Kadetów. Zagrają drużyny z Miłomłyna, Zajączkowa, Bratiana i Działdowa. Po tym turnieju zostanie ustalony skład reprezentacji województwa na półfinały Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w dniach 11-13 czerwca.

Ważne to dla naszego regionu ponieważ finały Mistrzostwa Polski odbędą się w Działdowie 28-30 czerwca. Sezon baseballowy juniorów i seniorów trwa już od kwietnia mimo, że pogoda jest fatalna. W kwietniu trzech juniorów klubu Yankees Działdowo reprezentowało kraj w meczach kontrolnych Kadry Polski Juniorów U-18 z Australią. Mecze odbywały się w Miejskiej Górce a Yankeesów reprezentowali Mateusz Banach, Krystian Tyska i Daniel Wójcik. Trzy spotkania wygrali Australijczycy a jedno zakończyło się zwycięstwem kadry Polski. Bardzo dobrze wypadli działdowianie i dzięki temu dwóch zostało powołanych na mecze Pucharu Północy / 30-02.05.2017/ do Osielska.

Mateusz Banach i Daniel Wójcik wraz z reprezentacją zajęli drugie miejsce pokonując Pasikoniki Warszawa, Litwę U-23 i Dęby Osielsko. Przegrali jedynie finał z kadrą Polski U-23. Dobre noty znowu zebrali Yankeesi i mają duże szanse na udział w Mistrzostwach Europy U-18, które odbędą się w Szwajcarii.

Wystartowała też Extraliga baseballu z udziałem po raz pierwszy w historii tej dyscypliny drużyny z Działdowa. Niestety zespół na razie rozgrywa mecze na wyjazdach i czeka na remont boiska w Działdowie. Dwa spotkania Yankeesi rozegrali na boisku w Osielsku z mistrzami Polski Centaurami Warszawa i wicemistrzami Stalą Kutno. W czterech meczach ponieśli porażki, ale z meczu na mecz grają coraz lepiej i widać, że wyciągają wnioski z każdego kolejnego spotkania.

Podopieczni Macieja Lipińskiego i Macieja Główczewskiego jeszcze nie mieli okazji zagrać w najsilniejszym składzie / juniorzy byli na zgrupowaniu kadry, brak zwolnień z pracy i kontuzje/ ale trenerzy maja nadzieję , że w kolejnych spotkaniach będzie lepiej. Już w sobotę czekają Yankeesów mecze z Baronami z Wrocławia i tu faworytem są wrocławianie. W tym roku działdowianie liczą na „ogranie” się z zawodowcami, a trenerzy chętnie korzystają z wszystkich zawodników po to, aby zobaczyć na kogo można będzie postawić w roku przyszłym.

Zderzenie z Extraligą, w której budżety klubów sięgają kilkuset tysięcy / nasz 15/ i w których grają zawodnicy z innych krajów/ Czech, Litwy, Hiszpanii/jest mocno odczuwalne. Ale baseballiści to „twardy naród” i nie obawiają się gry z potęgami. Sam awans to wielki sukces a wyniki powoli też przyjdą. Nie od razu Kraków zbudowano i przy okazji liczymy, że i nasze boisko w czerwcu pozwoli nam grac u siebie.

Wyniki

Yankees Działdowo - Centaury Warszawa 1:18 i 2:19

Stal Kutno - Yankees Działdowo 20:2 i 14:0

Aktualna tabela

1 STAL Kutno 6 0 6 67:14

2 BARONS Wrocław 4 2 6 47:33

3 CENTAURY Warszawa 3 1 4 45:8

4 SILESIA Rybnik 1 3 4 27:39

5 DĘBY Osielsko 0 4 4 10:36

6 YANKEES Działdowo 0 4 4 5:71

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn