W Ekstralidze Yankeesi cały czas na wyjazdach – Barons Wrocław na razie nieosiągalny

Fot. nadesłane

W sobotę (13 maja) Yankeesi rozgrywali mecz Ekstraligi z Barons Wrocław na boisku w Miejskiej Górce. Wrocławianie podobnie jak działdowianie rozgrywają mecze na wynajętych boiskach. W IV kolejce gospodarzem powinni być Yankeesi ale za zgodą Wrocławia zamieniono gospodarzy tak, żeby w czerwcu zespół z Działdowa mógł zagrać u siebie pod warunkiem, że „obiecane” przystosowanie boiska w dojdzie do skutku.

Pierwszy termin wyznaczono na koniec kwietnia, następny „może” na koniec maja. Mimo optymizmu zawodników gra w lidze na własnym obiekcie może skończyć się jak dotychczas. Priorytety miasta na 2017 rok jeśli chodzi o infrastrukturę sportową to stadion lekkoatletyczny i zadaszenie lodowiska, co zapowiada, że baseballiści skończą ligę na wyjazdach / jeśli środki na to pozwolą/ bo w budżecie może nie być środków na boisko. W tej sytuacji zagrożona jest także organizacja Mistrzostw Polski Kadetów.

Tymczasem Yankeesi zagrali z jednym z faworytów Ekstraligi Baronami z Wrocławia dobre spotkania nawiązując długimi okresami równą walkę. Dobrze wypadli miotacze: Łukasz i Mateusz Przybułkowie, Paweł Karbowski, Radosław Myśliński oraz pozostali zawodnicy chociaż po raz kolejny zabrakło w składzie meczowym kilku podstawowych graczy.

W opinii trenera Macieja Lipińskiego z meczu na mecz gramy coraz lepiej z „tuzami” polskiej Ekstraligi. Zresztą rywale też ciepło wyrażali się o grze działdowian. A to już cieszy.

Yankeesi grali w składzie: Kamil Olichwier, Łukasz Przybułek, Mateusz Przybułek, Paweł Karbowski, Ricardo Santos, Marcin Morawski, Damian Zaczkowski, Radosław Myśliński, Daniel Gruszczyński, Mateusz Banach, Maciej Lipiński/ grający trener/.

Za tydzień kolejny wyjazd na południe Polski na mecz z bardzo mocną Silesią Rybnik i też w składzie może zabraknąć kilku zawodników / studia, praca/. Mamy nadzieję, że przyjdzie czas na normalne granie i odpadną kłopoty ciągnące się od czasu awansu klubu do najwyższej ligi.

IV Kolejka ligowa – wyniki:

13 maj 2017r.

Miejska Górka:„BARONS” Wrocław – UKS „YANKEES” Działdowo 10:1 i 12:3

Rybnik, KS „SILESIA” Rybnik – WUKB „CENTAURY” Warszawa 7:6 i 6:4

14 maj 2017r.

Rybnik KS „SILESIA” Rybnik – UKS „DĘBY” Osielsko 7:0 i 6:8

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn