W Osielsku Yankaeesi trochę postraszyli faworytów – Cały czas pod górkę, ale są już przebłyski

Fot. nadesłane

W Osielsku z występującymi niezmiennie od wielu lat w Ekstralidze Baseballu Dębami Yankeesi Działdowo przegrali 0:11 i 3:7. W drugim meczu byli bliscy sprawienia niespodzianki, bo długo prowadzili, ale gospodarze w końcówce przechylili szalę zwycięstwa, głównie za sprawą jednego z najlepszych miotaczy w lidze Łukasza Snopka.

W pierwszym meczu dobrze spisywał się na „desce miotacza” junior Mateusz Banach / członek Kadry Narodowej/ oraz grający pełny drugi mecz Łukasz Przybułek najwyżej klasyfikowany z naszej ekipy w rankingu miotaczy / w autowaniu zawodników odbijających zajmuje wśród ponad 30 sklasyfikowanych 7 miejsce, a Banach jest 22/. Niestety większość punktów gospodarze zdobyli z błędów w obronie, a nie z odbić piłki.

W drugim meczu coraz lepiej grający Yankeesi walczyli o zwycięstwo i to już jest pozytywny efekt startu w najwyższej lidze kraju. Jak na razie jeszcze nie było możliwości wystąpić w najmocniejszym składzie, ale za to juniorzy grają już bez kompleksów. Wielu zawodników Yankeesów „łapie” się w klasyfikacjach na najlepszych zawodników obrony i ataku zajmując wiele miejsc w środku stawki, a są to : Łukasz Przybułek, Marcin Morawski, Kamil Olichwier, Mateusz Przybułek, Dawid Jurkowski, Bartosz Gajtkowski, Radosław Myśliński, Daniel Gruszczyński, Daniel Wójcik.

Największą „bolączką” naszej drużyny są kontuzje , brak możliwości zwolnienia w pracy na mecze, studia. Już jednak widać u wielu zawodników , że Ekstraliga wiele ich nauczyła i nabyte doświadczenia będą procentowały później. Cieszy dobra gra juniorów, którzy jednak osłabiają, drużynę, ponieważ Kadra ma zgrupowania w trakcie ligi.

Już w piątek (9 czerwca) Yankeesi wyjeżdżają na 4 spotkania z Silesią Rybnik ikoną polskiego baseballu i faworytami nie będą. Z Rybnika wywodzi się miotacz Artur Strzałka, który podpisał kontrakt z New York Yankees a obecnie gra w japońskiej lidze zawodowej.

Wyprawa na Śląsk będzie ciężką, ale i dobrą nauką dla nas. Może i my doczekamy się „strzałki”.

Yankees Działdowo @ Dęby Osielsko 0:11, 3:7

Skład Yankees Działdowo: Radosław Myśliński, Łukasz Przybułek, Marcin Morawski, Daniel Gruszczyński, Bartosz Gajtkowski, Dawid Jurkowski, Kamil Olichwier, Mateusz Banach, Daniel Wójcik, Maciej Lipiński, Damian Zaczkowski – trenerzy Maciej Lipiński, Maciej Główczewski

Kolejne mecze 10 czerwca godz. 14.00 i 17.00 i 11 czerwca godz. 11.00 i 14.00

Yankees Działdowo @ SILESIA Rybnik

Ekstraliga Baseballu – Tabela

Tabela

CENTAURY Warszawa 8 4 12 95:45

BARONS Wrocław 7 3 10 81:47

STAL Kutno 7 3 10 39:47

SILESIA Rybnik 4 4 8 53:57

DĘBY Osielsko 4 8 12 51:79

YANKEES Działdowo 0 8 8 12:111

Udział w Ekstralidze Yankeesi Działdowo zawdzięczają wsparciu Burmistrza Miasta Działdowo oraz Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn