Yankeesi walczą choć wiatr wieje w oczy – Działdowianie: Mateusz Banach i Daniel Wójcik jadą na ME

Fot. nadesłane

W ciągu niespełna tygodnia Yankeesi Działdowo rozegrali w ekstraklidze sześć spotkań – w tym cztery na Śląsku z Silesią Rybnik i dwa w Miejskiej Górce ze Stalą Kutno. A stało się za sprawą przełożenia meczów, bo nie raz trzeba kierować się sprawami oszczędnościowymi. Oczywiście brak własnego boiska też sprawia, że terminy od czasu do czasu trzeba kumulować. Wydawało się, że taka dawka jest zadaniem nie do wykonania.

Jako beniaminek nie dysponujemy tyloma miotaczami , żeby móc prowadzić wyrównaną walkę z tuzami polskiego baseballu. Tym bardziej , że na mecze przyjechał z dalekiej Japonii Artur Strzałka zawodnik Silesii grający na co dzień w japońskiej lidze zawodowej. Spotkanie naszych baseballistów z profesjonalnym miotaczem było dobrą i cenną nauką, a także wydarzeniem niecodziennym. Mimo porażek gra działdowskiej drużyny wygląda dużo lepiej jak jej wyniki.

Po ciężkich meczach okupionych kontuzjami czterech zawodników w osłabionym składzie pojechali do dalekiej Miejskiej Górki na mecz z faworytami ligi Stalą Bis Kutno / lider,/w której rej wodzi były zawodnik Yankees Maciej Wróblewski. Mimo zmęczenia nocną jazdą walczyli dzielnie i tanio skóry nie sprzedali. Rzeczywistość ligowa bywa jednak trudna dla beniaminka, ale zaprocentuje już w najbliższym czasie.

1 lipca i 9 lipca na boisku wynajmowanym przez nasz klub w Osielsku Yankeesi będą gościć Centaurów z Warszawy / wicelider/, którym niewiele zabrakło do awansu do Ligi Mistrzów Europy na turnieju na Słowacji / awans Hiszpanów/ i mocnymi Baronami z Wrocławia. Mecze rozpoczynają się o godzinie 12.00 i 15.00 i tylko na razie tam można będzie zobaczyć działdowskich baseballistów. Po wakacjach czekają nas play- offy i Yankeesi zagrają prawdopodobnie z Dębami Osielsko.

z4453003

Światełkiem w tunelu jest postawa naszych juniorów Mateusza Banacha i Daniela Wójcika którzy zagrają w Mistrzostwach Europy w dniach 09-16 lipca 2017 w Zurychu / Szwajcaria/ a być może rezerwowy Krystian Tyska także pojedzie.

z4453004

Wyniki Ekstraligi:

10-11.06.2017

Silesia Rybnik @ Yankees Działdowo 20:0, 16:1

Barons Wrocław@ Stal Bis Kutno 3:4, 1:30

Yankees Działdowo@ Silesia Rybnik 0:15, 2:25

15.06.2017

Stal Bis Kutno @ Yankees Działdowo 16:1, 21:4

Kolejność w ekstralidze

1. Stal Bis Kutno

2. Centaury Warszawa

3. Silesia Rybnik

4. Barons Wrocław

5. Dęby Osielsko

6. Yankees Działdowo

Skład Yankees: Mateusz Banach, Maciej Lipiński, Marcin Morawski, Damian Zaczkowski, Bartosz Gajtkowski, Paweł Karbowski, Krystian Tyska, Radosław Myśliński, Mateusz Cymbalak, Ricardo Santos, Daniel Gruszczyński, Łukasz Przybułek, Mateusz Przybułek, Daniel Wójcik, Kamil Olichwier- trener Maciej Lipiński.

z4453001

Udział Yankees Działdowo w Ekstralidze Baseballu jest możliwy dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Działdowo oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn