Baseball olimpijski w Spychowie – czemu nie - Yankeesi Działdowo pomagają w nauce gry

Fot. nadesłane

W czerwcu 2017 na zaproszenie dyrekcji i nauczyciela wychowania fizycznego p. Rafała Zwiernika z Zespołu Szkół w Spychowie / powiat szczycieński/ przebywał w tamtejszej placówce trener Yankeesów Działdowo Zdzisław Ziółkowski. Cel wizyty to zapoznanie uczniów z dyscypliną olimpijska – baseballem, także przekazanie nieodpłatnie szkole sprzętu do uprawiania tej gry.

Szkoła Podstawowa im. Marii Zientary-Malewskiej posiada wspaniałe zaplecze do nauki i trenowania baseballu. Piękna hala sportowa oraz 200 m od szkoły duża polana w lesie, a w planie przyszkolny Orlik mogą sprawić, że w Spychowie baseball rozkwitnie. Zajęcia odbywały się na leśnej polanie, a grupa dziewcząt i chłopców / akurat 2 zespoły baseballowe – 18 uczniów/ w ciągu kilku godzin przy słonecznej pogodzie poznawały tajniki baseballu, na które złożyły się: nauka podań i chwytu piłki w rękawicę baseballową, nauka odbić piłki ze stojaka i z podrzutu, przepisy gry oraz gra w kickball / piłka nożna baseballowa/ i w tee-ball / odbicia ze stojaka/.

Jak na pierwszy raz, mimo zróżnicowanej sprawności i budowy fizycznej uczniów / w baseball mogą grać obok siebie „taki mały, taki duży, taki chudy i ten trochę lepiej zbudowany” /, różnicy płci / w baseball dziewczęta mogą grać razem z chłopcami/ grupa ze Spychowa mile mnie zaskoczyła. Po kilku godzinach „mogli” już zagrać w uproszczony baseball , biegać po bazach, zdobywać punkty i autować przeciwników.

Na koniec spotkania wszyscy otrzymali upominki baseballowe / szkoła także/ - czapeczki, karty zawodników Major League Baseball a nawet buty spike. Kolejne spotkanie w Spychowie już pod koniec sierpnia i kolejny sprzęt zawita do szkoły, ale już prosto z Ameryki od Ala Koproskiego i Polish National Youth Baseball Foundation. W październiku zaprosimy drużynę ze Spychowa do turnieju na Polach Grunwaldzkich.

Warmia i Mazury może się pochwalić sukcesami w baseballu mając reprezentantów Kadry Polski od seniorów do młodzików z Działdowa, Miłomłyna, Małdyt, Zajączkowa, drużynę Yankees Działdowo w Ekstralidze. W lipcu juniorzy/ 2 zawodników/ z Kadrą Narodową zagrają w Zurychu / Szwajcaria/ w Mistrzostwach Europy U-18 a w Utrechcie/ Holandia/ młodzicy / 3 zawodników/ w Mistrzostwach Europy U-12 / młodzicy jadą potem na miesięczny staż do USA/.

Uwaga dyrektorzy, nauczyciele chcący nauczyć dzieci wspaniałej strategicznej gry olimpijskiej jaką jest baseball. Przyjedziemy i nauczymy dzieci, nauczycieli – przekażemy sprzęt do nauki gry a potem będziecie otrzymywać z USA jak zechcecie grać dłużej. W baseball grają dzieci od lat 5 do dorosłych 100 plus. Każdy znajdzie miejsce w drużynie bez względu na warunki fizyczne. Pierwszy kontakt do: Zdzisław Ziółkowski / trener baseballu / 694 813 791, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Nie zwlekaj bo możesz nie dobiec do „bazy” i inni Cię wyprzedzą. Nie ważne gdzie mieszkasz, w jakiej gminie, mieście czy powiecie-ZAGRAJ w BASEBALL.

Zdzisław Ziółkowski

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn