Z Mistrzem jak równy z równym, ale do czasu - Dlaczego Yankeesi gubią koncentrację?

Fot. nadesłane

Yankeesi Działdowo rozpoczęli wakacje meczami z Mistrzami Polski warszawskimi Centaurami na wynajętym boisku w Osielsku. Trwa już runda rewanżowa Ekstraligi baseballowej i po raz kolejny Yankeesi pokazali, że jako beniaminek spisują się coraz lepiej, chociaż jeszcze ciągle pokutuje brak koncentracji w całym meczu. Tak było i tym razem.

W pierwszym spotkaniu doskonała gra Yankeesów sprawiła, ze przez sześć zmian baseballiści ze stolicy prowadzili zaledwie 1:0 i zanosiło się na niespodziankę. Chyba szansa wygranej z Mistrzami Polski tak "sparaliżowała" działdowian, że oddali pole przegrywając 0:8. Kompleks "jednej" zmiany już miewali Yankeesi grając w I lidze.

W drugim meczu sobotnim, rozgrywanym po krótkiej przerwie, znowu zaczęło się pomyślnie i przez pięć zmian utrzymywał się wynik 5:4 dla Centaurów. Znowu było blisko, gdyby nie feralna końcówka, a tak wynik 4:19 nie odzwierciedla walki z Mistrzami Polski. O grze Yankeesów niech świadczy komentarz zawodnika Centaurów, reprezentanta kraju

"Wynik nie oddaje pełnego obrazu gry. Yankeesi dzielnie stawiali opór. W pewnym momencie zupełnie zgubili koncentracje i zapomnieli o założeniach taktycznych , w konsekwencji błędy zrobiły swoje”.

Kolejny mecz działdowianie zagrają 9 lipca oczywiście w Osielsku / osłabieni kadrowiczami z U-18 ME/ z Baronami z Wrocławia i dopiero będą mogli miesiąc odpocząć przed play-off.

Wyniki kolejki:

01.07.2017

Yankees Działdowo@ Centaury Warszawa 0:8, 4:19

02.07.2017

Dęby Osielsko@ Stal Bis Kutno 1:16, 2:13

Barons Wrocław@ Silesia Rybnik 0:12, 6:9

Skład Yankees Działdowo: Marcin Morawski, Ricardo Santos, Łukasz Przybułek, Mateusz Przybuek, Daniel Wójcik, Daniel Gruszczyński, Maciej Lipiński, Kamil Olichwier, Damian Zaczkowski, Mateusz Banach, Krystian Tyska,     Paweł Karbowski, Bartosz Gajtkowski- trener Maciej Lipiński

Udział w ekstralidze jest możliwy dzięki wsparciu Burmistrza Miasta i Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Zdzisław Ziółkowski

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn