Akcenty warmińsko-mazurskie w ME U12 i U18 - Może uda się za rok...

Fot. nadesłane

Zakończyły sie  Mistrzostwa Europy w baseballu U-12 w Utrechcie /Holandia/ i U-18 w Zurychu /Szwajcaria/, w których w barwach reprezentacji Polski uczestniczyli zawodnicy z Warmii i Mazur - podopieczni trenerów Yankees Działdowo -Andrzeja Krzykowskiego / Miłomłyn/ i Zdzisława Ziółkowskiego /Działdowo/. Biało-czerwoni furory nie zrobili, nadzieja tylko w tym , że zdobyte doświadczenia zaprocentuja w przyszłości.

I dzień

W Kadrze U-12 występują bracia Skolmowscy Damian i Tomasz oraz Adam Wityczyn, a w U-18 Daniel Wójcik i Mateusz Banach zawodnicy Ekstraligowej drużyny Yankees Działdowo. Młodsi baseballiści graja w grupie B będą z Włochami Czechami, Rosjanami i Ukrainą.  Natomiast juniorzy za przeciwników na boisku w Zurychu mają:  Belgów, Irlandczyków, Rosjan i gospodarzy Szwajcarów. Wprwdzie w premierach poniesliśmy porażki, ale to dopiero początek. czekamy na dalsze wydazrenia.

II dzień

W drugim dniu Mistrzostw Europy w baseballu w kategoriach U-12 i U-18 obydwie reprezentacje zagrały z Rosją. Mimo coraz lepszej gry nasza reprezentacja U-18 przegrała w Zurychu 2:12 ponosząc drugą porażkę. W tym spotkaniu zagrali obaj nasi reprezentanci klubu Yankees Działdowo –Daniel Wójcik oraz Mateusz Banach, który zadebiutował na pozycji miotacza od V zmiany. Obaj pokazali, że potrafią grać w baseball na tle bardzo dobrze grających Rosjan.

Natomiast w Holandii młodzicy także rozgrywali spotkanie z Rosją i tym razem lepsi byli Rosjanie (14:4). I w tym spotkaniu nasi zawodnicy / jeszcze o rok młodsi / z Warmii i Mazur zagrali całą trójką stanowiąc 1/3 drużyny na boisku. Damian Skolmowski jako miotacz, jego brat Tomasz i Adam Wityczyn jako zawodnicy zapola stanowili trzon zespołu i jak sam trener powiedział po meczu, że gra była o niebo lepsza niż dzień wcześniej z Włochami. Dobry to prognostyk przed Mistrzostwami Polski Młodzików we wrześniu / 08-10 /w Działdowie / jeśli znajdziemy środki na organizację / i Mistrzostwami Polski Juniorów w Osielsku również we wrześniu / 15-17 /i tu też mogą być problemy organizacyjne. W środę młodzicy grają z Ukrainą o godz.14.00, która uległa Włochom 0:18 , a juniorzy z Irlandią o godz. 18.00 która pokonała Szwajcarów 9:0. Liczymy na dobrą grę reprezentacji i oczywiście naszych zawodników.

ba1

III dzień

Trzeci dzień baseballistów Warmii i Mazur w Kadrach Narodowych na Mistrzostwach Europy U-12 i U- 18 przyniósł niestety kolejne porażki z Ukrainą i Irlandią. Bliższa zwycięstwa była nasza reprezentacja U-18 w meczu z niepokonanymi dotychczas wyspiarzami z Irlandii. Mecz , który miał dwa oblicza. Praktycznie do połowy 8 zmiany prowadziliśmy 7:6 i fatalne błędy w końcówce w obronie pozwoliły Irlandczykom odnieść 3 wygraną (10:7). Tym samym będą walczyć o awans do elity prawdopodobnie z Belgami. Właśnie z Belgią zagra nasza reprezentacja na zakończenie turnieju i może w końcu pokusi się o zwycięstwo bo nareszcie pokazała , że grać potrafi. W drugim meczu naszej grupy Belgowie pewnie pokonali Rosjan 16:6. W tym spotkaniu niestety nie zagrali obaj reprezentanci Warmii i mazur reprezentanci a szkoda.

ba2

Natomiast w Utrechcie /Holandia/ młodzicy rozgrywali spotkanie z Ukrainą, która wyraźnie była lepsza i wygrała 12:2. W Mistrzostwach Europy U-12 trener Bob Mann/ USA/ cały czas korzysta z naszych reprezentantów -Tomasza i Damian Skolmowskiego i Adama Wityczyna którzy stanowią trzon zespołu. Dzisiaj gramy z Czechami , którzy mierzą w złoto i ten mecz będzie ciężką próbą dla naszych zawodników. Czesi wygrali z Rosją 19:4

ba3

Mecze naszych o 17.00 z Czechami i 14.00 z Belgami. Na podsumowanie Mistrzostw przyjdzie czas ale już widać, że mamy w młodzieżowym baseballu jeszcze wiele do zrobienia.

IV dzień

W czwartym dniu Mistrzostw Europy w baseballu w kategoriach U-12 i U-18 tylko młodzicy pozostali w grze. Reprezentacja Polski w tej kategorii rozegrała mecz z drużyną Czech, która pretenduje do jednego z medali zakończony porażką 0:15 podobnie jak w drugim meczu takim wynikiem Włosi pokonali Rosjan. W polskiej drużynie na boisko wyszli oczywiście nasi bliźniacy Damian i Tomasz Skolmowscy oraz Adam Wityczyn , ale także kolejni bliźniacy – synowie trenera Smętka . Nasz zespół jest najmłodszą drużyną na Mistrzostwach Europy gdyż 90 % drużyny stanowią zawodnicy o rok młodsi. Ten zespół za rok powinien odnosić sukcesy. Młodzików czekają jeszcze 1 lub 2 mecze- najpierw z Austrią (ostatnia w 4-zespolowej grupie A) a w przypadku wygranej mecz o 7 miejsce ponownie z Ukrainą.

Zakończyli mistrzostwa nasi juniorzy meczem z Belgią i podobnie jak wczoraj niewiele brakowało do zwycięstwa. Początek meczu nie wskazywał na końcowy horror jaki zgotowali nasi reprezentanci . Po 6 zmianach Belgowie prowadzili 8:1 i byli co tu dużo gadać pewni wygranej z drużyną, która nie ma na koncie zwycięstwa. W ostatnich 3 zmianach Polacy zagrali koncertowo i doprowadzili do remisu 8:8. Konieczna była dogrywka tzw. Extra Time, gdzie rozpoczyna się grę już z zawodnikami ustawionymi na 1 i 2 bazie. W doliczonym czasie „wróciło stare” czyli brak koncentracji i po błędach Belgowie zwyciężyli 11:8. Ostatnie 2 mecze z najlepszymi zespołami pokazały, że gramy nieźle ale jeszcze brakuje nam ogrania bo technicznie zbytnio nie odstajemy od innych.

W drugim meczu Rosjanie niespodziewanie w ostatniej zmianie pokonali gospodarzy Szwajcarów 7:6. Wracają nasi reprezentanci Mateusz Banach i Daniel Wójcik / grali z nr 7 i 6/, którzy po odpoczynku będą przygotowywać się do wrześniowych play - off w Ekstralidze i Mistrzostw Polski Juniorów

VI dzień

Sobota była 6 dniem Mistrzostw Europy w baseballu w kategoriach U-12 w którym po dniu przerwy czekały Polaków mecze z Austrią i w razie wygranej gra o VII miejsce z Ukrainą. Reprezentanci Polski nareszcie odnieśli oczekiwane zwycięstwo 13:6 nad Austrią i mieli zapewnione miejsce w „ósemce” najlepszych drużyn Europy. W polskiej drużynie na boisko wyszli oczywiście nasi bliźniacy Damian i Tomasz Skolmowscy oraz Adam Wityczyn , którzy rozegrali bardzo dobry mecz i walnie przyczynili się do wygranej. Po krótkim odpoczynku kolejny mecz już o VII miejsce z Ukrainą z którą wcześniej w grupie przegrali 2:12. Zmęczeni meczem porannym nie sprostali ponownie Ukrainie przegrywając 4:13.Nasz zespół jest najmłodszą drużyną na Mistrzostwach Europy a rok różnicy w tym wieku robi wiele. Za rok będziemy oczekiwać na awans co najmniej do pierwszej „szóstki”.

Mistrzami Europy zostali Włosi grający w naszej grupie, którzy pokonali Francję 12:1, a 3 miejsce zajęli też z naszej grupy Czesi.

W ME U-18 w walce o prymat Irlandczycy wygrali z Belgami 12:0 i awansowali do elity juniorów. Polacy najlepsze mecze rozegrali z finalistami i niewiele brakło do zwycięstwa. Co się nie udało teraz może uda się za rok.

Wyniki

U12

Polska - Włochy 0:15

Czechy - Ukraina 18:5

Polska - Rosja 4:14

Ukraina - Włochy 0:18

Polska - Ukraina 2:12

Czechy - Rosja 19:4

Polska - Czechy 0:15

Rosja - Włochy 0:15

Włochy - Czechy 7:6

Ukraina Rosja 15:21

Tabela grupy B

1 Włochy 4 4 0

2 Czechy 4 3 1

3 Rosja 4 2 2

4 Ukraina 4 1 3

5 Polska 4 0 4

Tabela grupy A

1 Francja 3 2 1

2 Niemcy 3 2 1

3 Holandia 3 2 1

4 Austria 3 0 3

mecz dodatkowy

Polska – Austria 13:6

Mecze o miejsca

o 7 miejsce

Ukraina – Polska 13:4

o 5 miejsce

Holandia – Rosja 9:5

o 3 miejsce

Czechy – Niemcy 8:2

o 1 miejsce

Włochy – Francja 12:1

U18

Szwajcaria - Poska 17:6

Irlandia - Belgia 18:3

Irlandia - Szwajcaria 9:0

Rosja - Polska 11:2

Polska - Irlandia 7:10

Belgia - Rosja 16:6

Polsla - Belgia 8:11

Rosja - Szwajcaria 7:6

Szwajcaria - Belgia 13:14

Irlandia - Rosja 16:7

Kolejność

1 Irlandia  4  4 0

2 Belgia  4  3  1

3 Rosja  4  2  2

4 Szwajcaria  2  1  3

5 Polska  4  0  4

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn