MP Juniorów Osielsko 2017 – Yankeesi na piątym miejscu, ale w tych okolicznościach...

Fot. nadesłane

Zawodnicy Yankees Działdowo zajęli V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów, które w dniach 15- 17 września odbywały się w Osielsku. Jest to dotychczas najlepszy wynik baseballistów Yankees w tej kategorii wiekowej. Występ działdowian w najważniejszej dla nich imprezie poprzedziły duże kłopoty, dlatego wynik należy ocenić bardzo wysoko. Relacja Zdzisława Ziółkowskiego:

- Mimo wielu trudności począwszy od problemów finansowych , kłopotów ze znalezieniem transportu / dopiero znaleźliśmy przewoźnika z Morąga!/ i absencją zawodników udział V miejsce należy uznać za duży sukces odmłodzonej drużyny. Niestety nadal pokutuje brak ogrania, gdzie poza trzema juniorami grającymi w Ekstralidze (w tym dwóch reprezentantów Polski) pozostali to jeszcze kadeci i wchodzący w wiek juniora. Dziękuję wszystkim zawodnikom, że mimo trudności i przeciwności losowych starali dać z siebie wszystko i dzięki temu zdobyli dla województwa 40 pkt. Home runem popisał się nasz najlepszy obecnie junior Mateusz Banach, a spoza biorących udział w Mistrzostwach Polski podobnym odbiciem popisał się tylko jeszcze jeden zawodnik z Centaurów Warszawa. Oprócz Mateusza najlepiej wypadli miotacze Krystian Tyska i Filip Świgoński, Daniel Wójcik, Mateusz Cymbalak , Klaudiusz Osiecki. Inni też zasługują na uznanie. Już niedługo nabiorą doświadczenia i powalczą w kolejnych mistrzostwach. Trenerami zespołu byli Zdzisław Ziółkowski / powrót do baseballu po przerwie/ i Andrzej Krzykowski / Miłomłyn/.

weu3

Mistrzem Polski Juniorów bezapelacyjnie zostali zawodnicy Centaurów Warszawa, wicemistrzami Demony Miejska Górka a brąz wywalczyli gospodarze Dęby Osielsko. Dziękujemy za wsparcie Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu, a już w najbliższy weekend (22/24 września) kolejny występ baseballistów Warmii i Mazur . W Działdowie zagra Kadra Województwa Młodzików prowadzona przez trenerów Andrzeja Krzykowskiego i Zdzisława Ziółkowskiego w Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików organizowanych w Działdowie przy wsparciu Marszałka Województwa, Burmistrza Miasta i Starosty Działdowskiego oraz sponsorów.

Skład Yankees Działdowo w MP Juniorów: Mateusz Banach, Krystian Tyska, Daniel Wójcik, Mateusz Cymbalak, Mikołaj Rojewski, Filip Świgoński, Dominik Łątkowski, Aleksander Klamut, Klaudiusz Osiecki, Wojciech Legęza.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn