Międzywojewódzkie MP Młodzików 2017 - Po raz pierwszy w Działdowie.

Fot. nadesłane

W dniach 22-24 września Działdowo będzie gospodarzem Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodzików w baseballu rozgrywanych pod patronatem Marszałka Województwa Gustawa Marka Brzezina. W zawodach potwierdziły udział „Kruki” Augustów / woj. podlaskie/, Stal BiS Kutno / woj. łódzkie/, Centaury Warszawa / woj. mazowieckie/, „Yankees” Działdowo / woj. warmińsko- mazurskie/.

Zabraknie reprezentantów woj. lubelskiego i kujawsko-pomorskiego ale i tak wystąpi u nas czołówka kraju z mistrzem i wicemistrzem z 2016 roku / Kruki i Stal BiS/ oraz trzecimi Centaurami. Nasi reprezentanci to kadra warmińsko-mazurska złożona z zawodników Działdowa, Miłomłyna i Zajączkowa Lub. będących zawodnikami klubu działdowskiego. W szeregach działdowian większość to zawodnicy o rok młodsi od swoich kolegów chociaż mają za sobą udział w Mistrzostwach Europy U-12 w Holandii i staż w kolebce baseballu w USA / 3 zawodników to: Damian i Tomasz Skolmowscy oraz Adam Wityczyn z Miłomłyna/. Trenerami kadry województwa są Andrzej Krzykowski / Miłomłyn/ i Zdzisław Ziółkowski / Działdowo/. Liczymy na dobre występy młodzików tak by w następnym sezonie do Kadry Narodowej było więcej powołań. Mecze sobotnie z Centaurami Warszawa będzie można obserwować na żywo na kanale You –Tube warszawskiego zespołu. Zapraszamy do Działdowa wszystkich chętnych do uprawiania tej olimpijskiej dyscypliny.

Organizatorzy dziękują władzom samorządowym wojewódzkim, powiatowym i miejskim, Warmińsko- Mazurskiej Federacji Sportu, Dyrekcjom SP 2 Działdowo i SP 3 Działdowo oraz sponsorom - firmom Dekorglass, Heinz Glas, PROREMBUD, MEBLOLUX, AMPER, Kasy Stefczyka, Bułka z Masłem, IWOMAR i TINTA.

771

Harmonogram gier:

SOBOTA 23.09.2017

Godz. 9.30 Centaury Warszawa - Kruki Augustów

Godz. 12.00 Stal Bis Kutno - Centaury Warszawa

Godz. 16.30 Centaury Warszawa - Yankees Działdowo

Niedziela 24.09.2017

Godz. 9.00 Yankees Działdowo – Kruki Augustów

Godz. 11.30 Kruki Augustów - Stal Bis Kutno

Godz. 13.00 Stal Bis Kutno – Yankees Działdowo

Godz. 14.30 Zakończenie Mistrzostw

Organizator Zdzisław Ziółkowski

770

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn