O Puchar Dyrektora SP2 Działdowo - Po reformie ambicja i zapał takie same

Fot. nadesłane

Na boisku im.Ala Koproskiego w Działdowie 17 października odbył się turniej baseballu, w którym uczestniczyli baseballiści nowych szkół zreformowanych przez MEN. W zawodach zagrały drużyny SP 2 Działdowo/ Yankees/ po 1,5 rocznej przerwie/, SP Miłomłyn / „Lider”/, SP Zajączkowo /”Fryga”/, Kadra Młodzików / brązowi medaliści MP/ oraz „świeże” nabytki klubów.

Na turnieju aż roiło się od „sław” baseballu Warmii i Mazur, bo wystąpili wszyscy brązowi medaliści Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodzików w tym 3 reprezentantów Polski na Mistrzostwach Europy U-12 w Holandii , finaliści Mistrzostw Polski Juniorów / V miejsce/ a zawody sędziował reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy w Szwajcarii w kategorii U-18 Mateusz Banach .

Zawody rozpoczęły się przy mglistej pogodzie, ale szybko baseballistom zaczęło sprzyjać LATO i mecze rozgrywane były przy pięknej słonecznej aurze. Stawką był puchar dyrektora SP 2 Działdowo Pana Michała Struzika a nagrody wręczała wicedyrektor SP 2 Pani Agata Wrzecionowska.

Reprezentacja SP 2 Działdowo / czytaj „Yankees”/ zagrała mecze z faworyzowanym zespołem z SP Miłomłyn i mimo porażek 4:5 i 0:2 pokazała, że ostatnie treningi nie poszły na marne. Zagrali także młodzicy i początkujący z Działdowa, Zajączkowa Lub. oraz Kadra Warmii i Mazur. W meczach młodzików SP Miłomłyn w pierwszym meczu pokonał Zajączkowo Lubawskie 12:4, a w drugim po wyrównanej walce spotkanie zakończyło się remisem 12:12. Kadra Młodzików zremisowała z SP 2 Działdowo 2:2 a w meczu „nowych” SP 2 Działdowo pokonała SP Zajączkowo Lub. 8:5 .

W trakcie zawodów odbył się konkurs na najdalsze odbicie piłki baseballowej , który wygrał Wojtek Legęza z Miłomłyna odbiciem na 90 m, dalej poza konkursem odbił Mateusz Banach. Organizator zawodów Zdzisław Ziółkowski/trener kadry/ oraz trenerzy Dorota Nowińska /Zajączkowo Lub./ i Andrzej Krzykowski / trener kadry, Miłomłyn/ wyróżnili najlepszych zawodników zmagań.

MVP turnieju został Wojciech Legęza / Miłomłyn/ a statuetki najlepszych otrzymali: Dominik Łątkowski /Miłomłyn/, Filip Nowakowski / Działdowo/, Antoni Maier – najmłodszy zawodnik / Miłomłyn /, Mikołaj Struzik / Zajączkowo Lub./. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez starostwo powiatowe i klub UKS „Yankees” Działdowo.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn