Mistrzostwa Województwa SZS IX Turniej Mikołajkowym Działdowo 2017 – Tytuł dla Miłomłyna

Fot. nadesłane

W przeddzień Mikołajek w hali SP 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie odbyły się zawody baseballowe o Mistrzostwo Województwa SZS oraz już IX Turniej Mikołajkowy. Wystąpiło pięć zespołów ze Szkół Podstawowych: UKS Jedynka Bratian UKS Lider Miłomłyn, UKS Fryga Zajączkowo i dwie ekipy działdowskie UKS Yankees I i II.

W meczu o główne trofeum czyli tytuł mistrzowski i złote medale zagrali faworyci z Miłomłyna i Działdowa. Zespół gospodarzy dopiero nabiera rozpędu po dość długiej przerwie i początek meczu wyglądał całkiem nieźle. Po I zmianie było 1:0 a po dwóch 2:1. Dwa proste błędy w obronie / braki w treningu/ wykorzystali zawodnicy z Miłomłyna i zdobyli 3 obiegi, które dały im wygraną 5:2. Trzecie miejsce zajęli baseballiści Zajączkowa Lubawskiego, którzy lepszym bilansem małych punktów wyprzedzili Bratian i drugi zespół działdowski.

Klasyfikacja Mistrzostw Województwa Szkół Podstawowych SZS:

1. SP Miłomłyn

2. SP 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi Działdowo

3. SP Zajączkowo Lub.

4. ZS Bratian

5. SP 2 Działdowo II

Zawody były współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz realizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

W Turnieju Mikołajkowym drużyny grały mecze ze stojaka, gdzie gra była bardzo szybka i tutaj o zwycięstwie decydowały małe punkty. Każda z trzech drużyn miała po jednym zwycięstwie i los uśmiechnął się do baseballistów z „Jedynki” Bratian. Na miejscu drugim młody stażem zespół Yankees II a na trzecim „ Fryga”Zajączkowo Lub.

Wszystkie ekipy otrzymały puchary, dyplomy i upominki ufundowane przez Burmistrza Miasta /koszulki/, Starostwo Powiatowe / upominki/, Heinz Glas i Dekorglass / upominki/, PROREMBUD / puchary/, Nowakowski/ wyroby cukiernicze/.

Zawody sędziowali zawodnicy Yankees Działdowo / Paweł Karbowski, Krystian Tyska, Dawid Falk, Mateusz Cymbalak, Mikołaj Rojewski.

Organizatorem imprez byli: UKS „Yankees” Działdowo/ Zdzisław Ziółkowski/ oraz Dyrekcja Szkoły.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn