Yankeesi” Działdowo rozpoczęli sezon – W Bałtyckiej Lidze na remis z Piratami, a mogło być jeszcze lepiej

Fot. nadesłane

W sobotę (28 kwietnia) „Yankeesi” Działdowo rozpoczęli rozgrywki baseballowe w sezonie 2018. Przy ulicy Świerkowej 1 na boisku noszącym imię Ala Koproskiego odbyły się dwa spotkania z faworytem rozgrywek i obecnym wiceliderem Bałtyckiej Ligi Baseballu” Piratami” z Władysławowa. Premiera była udana.

„Piraci” mający w swoim składzie zawodników z różnych klubów w Polsce w tym Extraligowych oraz Kubańczyka Aimara Edina przyjechali do Działdowa po wygraną. O godzinie 11.00 rozpoczęli od zdobycia pierwszego punktu w meczu, ale Yankeesi szybko odrobili straty grając bez żadnych kompleksów. Po I zmianie remis 1:1, po drugiej 2:2 a w trzeciej Yankeesi wyszli na prowadzenie 3:2 i 4:3. IV zmianę wygrali goście 1:0 i wyrównali stan meczu na 4:4. Gospodarze bardzo dobrze spisywali się w obronie nie pozwalając na zdobycie więcej obiegów Piratom. Kolejna zmiana przyniosła prowadzenie 5:4 baseballistom z Działdowa, ale została okupiona kontuzją Marcina Morawskiego grającego trenera Yankeesów. Po 2,5 godzinie gry o końcowym zwycięstwie miała zadecydować ostatnia zmiana. Piraci zwietrzyli szanse na zwycięstwo i postawili wszystko na „jedną kartę” czyli na atak. Działdowianie w końcówce popełnili 2 błędy w obronie i faworyzowani baseballiści znad Bałtyku wygrali mecz 6:5.

yankees piraci1 n

Po niespełna półgodzinnej przerwie mecz rewanżowy rozpoczęli Yankeesi od prowadzenia 1:0 i 3:1 zdeterminowani poprzednią porażką. Widać było moc i wielką wolę zwycięstwa. Piraci walczyli jeszcze o poprawę wyniku doprowadzając do remisu 4:4. Czyżby historia z pierwszego meczu miała się powtórzyć? Nic z tego. Kapitalnym wybiciem poza boisko czyli Home Runem popisał się Daniel Gruszczyński i dzięki pierwszemu takiemu odbiciu w lidze bałtyckiej działdowianie wyszli na prowadzenie 6:4.W końcówce meczu dołożyli jeszcze 1 obieg wygrywając cały mecz 7:4 odnosząc pierwsze zwycięstwo w Bałtyckiej Lidze Baseballu.

Yankees Działdowo @ Piraci Władysławowo 5:6

Piraci Władysławowo @ Yankees Działdowo 4:7

Skład Yankees Działdowo: Kamil Olichwier / zapolowy/, Paweł Karbowski / łącznik/, Dawid Jurkowski/ łapacz/, Krystian Tyska / zapolowy, miotacz/, Mateusz Banach / miotacz, zapolowy/, Łukasz Przybułek / miotacz/,Mateusz Przybułek / miotacz/, Marcin Morawski/ zapoloy/, Bartosz Gajtkowski/ drugo bazowy/, Daniel Gruszczyński/ łapacz, zapolowy/, Daniel Wójcik / zapolowy/, Damian Zaczkowski/ trzecia baza/, Maciej Lipiński / pierwsza baza/, Mikołaj Rojewski, Jakub Jedwabnik, Filip Nowakowski, Michał Kempka , Oskar Borowski, Piotr Sobiewski, Miłosz Chmielewski, Trenerzy: Maciej Lipiński, Marcin Morawski, Coach Manager Zdzisław Ziółkowski

centaury1 n

W niedzielę na boisku w Działdowie odbyły się kolejne mecze Bałtyckiej Ligi Baseballu w których faworyt Centaury Warszawa / zaplecze Extraligi/ pokonały debiutanta Lisy Białystok 20:4 i 14:7 a drugim Home Runem w lidze popisał się zawodnik z Białegostoku.

lisy 1 n

Mecze w Działdowie rozgrywane były dzięki ogromnej pracy trenera Macieja Lipińskiego i zawodników „młodej generacji”, którzy utwardzali mączkę ceglaną na „górce miotacza” i ścieżkach biegowych, wzmacniali ogrodzenie / siatkę podarowała firma Prezesa Klubu/. Przygotowali boisko wymierzając i malując linie, wstawiając bazy no i oczywiście wyzbierali mnóstwo kamieni. Nie udało się załatać wszystkich „dziur” w ogrodzeniu i boksach ale piłki ich nie „znalazły”! Największym problemem jest duży ruch samochodowy przy boisku ponieważ piłka kilkanaście razy „lądowała” na ulicy ale na szczęście nikt nie ucierpiał podczas meczów. Jedynie w czasie rozgrzewki piłka , rzucona ponad ogrodzeniem uszkodziła szybę samochodu! Już niedługo kolejne mecze Bałtyckiej Ligi Baseballu i 1 Ligi Państwowej.

Zdzisław Ziółkowski

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn