Fantastyczny początek Yankeesów w I lidze – Upokorzenie Baronów na ich boisku

Fot. nadesłane

W sobotnim (19 maja) meczu 1 ligi Yankeesi Działdowo pokonali (20:2 i 17:2) na wyjeździe „Baronów”2 z Wrocławia. mających w składzie „byłych” extraligowców. Yankeesi jako ostatni zespół rozpoczął rywalizację w 1 lidze państwowej baseballu. Do tej pory tylko rozegrali cztery spotkania w Bałtyckiej Lidze Baseballu z których wygrali trzy.

Wrocławianie pokonali już dwa razy w 1 lidze z Demonów Miejska Górka i ulegli faworytowi i głównemu pretendentowi do awansu Rawie Katowice. Działdowianie pojechali do stolicy Dolnego Śląska w osłabionym składzie pod wodzą nowo upieczonych trenerów Anety Prusak i Marcina Morawskiego. Zespół gospodarzy od tego roku rozgrywa mecze na nowym boisku najlepiej wyposażonym w kraju i liczył na kolejny sukces w 1 lidze.

Pierwszy mecz, zwłaszcza jego początek jakby potwierdzał obawy Yankeesów. Pierwsza zmiana 1:0 dla gospodarzy, w drugiej podwyższyli na 2:0, ale działdowianie szybko ocknęli się i zaczęli odrabiać straty kończąc drugą zmianę prowadzeniem 3:2. Od trzeciej zmiany rozpoczął się koncert gry zarówno w ataku jak i obronie Yankeesów. Bardzo dobrze spisywali się miotacze Mateusz Przybułek i Paweł Karbowski nie dając szans przeciwnikom na dalekie odbicia i zdobywanie punktów, a pozostali raz po raz wybijając piłki, zdobywali punkt za punktem, obieg za obiegiem. W piątej zmianie mecz zakończył się po 150 minutach gry wynikiem 20:2!

UKS „Yankees” Działdowo @ „Barons” 2 Wrocław 20:2 /0:1,3:1,4:0,3:0,10:0/

tuo3

Po niespełna 30 minutach mecz rewanżowy. W zespole wrocławskim pełna koncentracja po „zimnym prysznicu” jaki sprawili im działdowianie. I znowu Baronowie zaczęli od prowadzenia 2:0 ale Yankeesi jeszcze w pierwszej zmianie wyrównali stan meczu na 2:2. Druga zmiana 0:0 i tak jak w pierwszym meczu od trzeciej zmiany „grali” tylko Yankeesi zdobywając jeszcze 15 obiegów kończąc mecz po szóstej zmianie (140 minutach gry) zwycięstwem 17:2. W obu spotkaniach cała drużyna zasłużyła na wysokie noty.

tuo4

UKS „Yankees” Działdowo @ „Barons” 2 Wrocław 17:2 / 2:2,0:0,4:0,2:0,6:0,3:0/

Skład Yankees” Działdowo /w nawiasie zdobyte obiegi/- Marcin Morawski –/3/,Paweł Karbowski –/5/,Mateusz Banach -/5/,Dawid Jurkowski /4/,Kamil Olichwier /3/, Daniel Gruszczyński /5/,Ricardo Santos /3/, Krystian Tyska /1/, Łukasz Przybułek /6/, Mateusz Przybułek /2/,Mikołaj Rojewski. Trenerzy: Aneta Prusak, Marcin Morawski

Udział w 1 lidze współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Urzędu Miasta Działdowo.

Zdzisław Ziółkowski

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn