Huśtawka nastrojów, ale ostatnie słowo należało do Yankeesów – Mamy człowieka w centrali

Fot. nadesłane

W sobotę (26 maja) zespół Yankees Działdowo podejmował u siebie Baronów 2 z Wrocławia w II kolejce 1 ligi. Tym razem pogoda płatała figle i deszcz „rozdawał karty”. Po wysokich porażkach we Wrocławiu na rewanż do Działdowa Baronowie, chcąc się odegrać, przyjechali w mocniejszym składzie. Niezbędna była pełna mobilizacja Yankeesów. Tak też się stało chociaż dużą rolę odegrała aura.

Początek meczu. Zgodnie z planem Yankeesi objęli prowadzenie 1:0. Horror zaczął się od drugiej zmiany, w której dominowali Baronowie wygrywając ją 4:0!. Na szczęście, mimo padającego deszczu i przerywania meczu, w oczekiwaniu na poprawę pogody w 3 zmianie działdowianie odrobili straty zdobywając cztery obiegi i doprowadzili do remisu 5:5. Bardzo dobrze prezentowali się miotacze Yankeesów –Mateusz Banach, Paweł Karbowski , Łukasz Przybułek a pozostali poprawili grę w ataku i swoimi odbiciami pozwolili na zdobywanie punktów . Czwarta zmiana na „czysto” 0:0

V zmiana miała przynieść rozstrzygnięcie, gdyż coraz większe opady deszczu zagrażały zawodnikom i sędziowie liczyli się z zakończeniem meczu wcześniej, ale zgodnie z regulaminem. Ostatnia zmiana punkt to Yankeesów na wagę zwycięstwa - trzeciego w 1 lidze. Był to dobry sprawdzian dla ekipy trenerskiej i całego zespołu. Sędzia główny z Warszawy zakończył pierwszy mecz po V zmianie, który i tak przerywany trwał dosyć długo. Jednak do rozegrania pozostał jeszcze kolejny gdyż w ligach baseballu zespoły grają dwa spotkania ze sobą jednego dnia. Drugi mecz nie doszedł do skutku z powodu niesprzyjających warunków i złego stanu boiska. Dzięki trzeciej wygrane Yankeesi Działdowo nadal liderują w 1 lidze z Rawą Katowice.

1 liga1 n

Yankees Działdowo @ Barons 2 Wrocław 6:5 / 1:0, 0:4, 4:1, 0:0, 1:0/

Barons 2 Wrocław @ Yankees Działdowo – odwołany

Skład Yankees Działdowo- Kamil Olichwier, Maciej Lipiński, Mateusz Banach, Mateusz Przybułek, Łukasz Przybułek, Daniel Gruszczyński, Paweł Karbowski, Daniel Wójcik, Dawid Jurkowski, Krystian Tyska, Bartosz Gajtkowski, Marcin Morawski, Damian Zaczkowski – trenerzy Maciej Lipiński, Aneta Prusak, Marcin Morawski

y10

W tym samym dniu trener i wiceprezes klubu Zdzisław Ziółkowski uczestniczył w Warszawie /ulewnej/w Sprawozdawczym Walnym Zjeździe Delegatów Polskiego Związku Baseballu i Softballu, na którym odbyły się uzupełniające wybory do Zarządu PZBall-u. Tu także „zwycięstwo” Yankeesów bo Zdzisław Ziółkowski od wczoraj jest w Zarządzie Polskiego Związku Baseballu i Softballu!

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn