Pracowity wtorek baseballistów – Lider Miłomłyn wygrał jubileuszowy turniej, Zajączkowo mistrzem województwa SZS

Fot. nadesłane

We wtorek (22 maja) w Działdowie rozegrano dwa turnieje baseballowe, w których oprócz zespołów z Warmii i Mazur gościnnie wystąpił zespół Orłów Gdańsk. W imprezie z okazji 60-cia Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi o Puchar Dyrektora Szkoły Michała Struzika zagrały zespoły Lidera Miłomłyn , Yankees Działdowo i Orłów Gdańsk.

Najwięcej emocji dostarczyły mecze Lidera i Yankees w których wystąpili wszyscy najlepsi kadeci brani pod uwagę na półfinały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które w dniach 15-17.czerwca odbędą się w Działdowie. Mecze tych drużyn stały na niezłym poziomie a lepsi, głównie dzięki bardzo dobrej grze miotacza z Piotra Świgońskiego, okazali się zawodnicy z Miłomłyna, wygrywając z gospodarzami 7:3 i 7:1. Młody zespół Orłów Gdańsk był bez szans przegrywając swoje mecze 0:8 i 4:21 8:.

Klasyfikacja końcowa:

1. Lider Miłomłyn

2. Yankees Działdowo

3. Orły Gdańsk

Statuetki dla najlepszych zawodników otrzymali Dominik Łątkowski /Lider Miłomłyn/ i Piotr Sobiewski /Yankees Działdowo/. Organizatorem zawodów był UKS ”Yankees” Działdowo.

Równolegle na drugim boisku odbywały się Mistrzostwa Województwa Warmińsko- Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Szkół Podstawowych w baseballu. Tak zaciętych spotkań dawno nie było w rywalizacji szkół. W pierwszym meczu zeszłoroczni mistrzowie i faworyci baseballiści z Miłomłyna po wyrównanym do końca meczu pokonali w końcówce „dwójkę” działdowską 12:10.

Kiedy na boisko weszli ponownie gospodarze imprezy na mecz z SP Zajączkowo Lub.znów zapowiadał się mecz na styku. Przez 4 zmiany było remisowo 16:16 i dopiero błąd w obronie działdowskiej drużyny sprawił, że 21:20 zwyciężyło Zajączkowo Lub. Niestety nie dotarł czwarty finalista SP Tylice / trenerowi urodził się syn-gratulacje/ i w meczu o brąz powalczyły 2 zespoły gospodarzy w którym lepsi byli zawodnicy SP I 15:9. Także gościnnie zagrali baseballiści Orłów Gdańsk ale i tym razem ulegli ekipom Działdowa i Zajączkowa Lub. Dosyć sensacyjnie zakończył się mecz o prymat w województwie. Po zaciętym meczu miej błędów popełnili baseballiści Zajączkowa i oni wygrywając 13:12 zajęli I miejsce.

Klasyfikacja końcowa:

1. SP Zajączkowo Lub.

2. SP Miłomłyn

3. SP 2 Działdowo

4. SP 2 II Działdowo pk

Zawody były współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz realizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn