Yankees Działdowo wiceliderem w Bałtyckiej Lidze Baseballu – Czujnie w obronie i zdecydowanie w ataku

Fot. nadesłane

W niedzielne popołudnie (3 czerwca)na boisku w Działdowie miejscowi Yankeesi dwukrotnie z drużyną Dragons Warsaw. W obydwu spotkaniach, zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze obiektu. Zwycięstwa 11:3 i 22:6 pozwoliły zespołowi z Działdowa wyprzedzić o dwa punkty Dęby Osielsko, które mogły cieszyć się z pozycji wicelidera BLB zaledwie przez kilka dni.

W pierwszym meczu, Daniel Gruszczyński z Yankees wybił swojego drugiego w tym sezonie home runa, natomiast w drugim spotkaniu, przy obsadzonych biegaczami trzech bazach, jego kolega z drużyny, leworęczny Mateusz Banach/na zdjęciu/, również posłał piłkę za końcowe ogrodzenie i tym samym stał się pierwszym w historii BLB zdobywcą Grand Slama (home run za 4 punkty).

Tym razem działdowianie czujnie gali w obronie, a w ataku był to chyba najlepszy mecz z dotychczasowych w lidze. Wysoki poziom zaprezentowali miotacze Mateusz Banach, Paweł Karbowski, Mateusz Przybułek, dostosowali się do nich pozostali. „Smoki” ze stolicy w przedmeczowych wypowiedziach w mediach jechały do Działdowa po wygraną ale Yankeesi nie odpuszczają żadnego meczu. Po raz kolejny trenerzy Aneta Prusak i Maciej Lipiński dali możliwość zagrania kadetom Piotrowi Sobiewskiemu i Wiktorowi Kowalskiemu. Relacje z meczu na żywo można oglądać na Live stream i fanpage Yankeesów.

Teraz w lidze BLB 3 tygodniowa przerwa i zespół działdowski czekają mecze w 1 lidze. W niedzielę 10 czerwca zagrają dwumecz z „Demonami” Miejska Górka na „demonowych polach”,a tydzień później u siebie będą gościć lidera 1 ligi Rawę Katowice.

Wyniki

Yankees Działdowo @ Dragons Warsaw 11:3

Dragons Warsaw @ Yankees Działdowo 6:22

Skład Yankees: Mateusz Banach, Paweł Karbowski, Mateusz Przybułek, Marcin Morawski, Daniel Gruszczyński, Kamil Olichwier, Bartosz Gajtkowski, Dawid Jurkowski, Maciej Lipiński, Krystian Tyska, Piotr Sobiewski, Wiktor Kowalski-trenerzy: Aneta Prusak, Maciej Lipiński, Marcin Morawski

Zdzisław Ziółkowski

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn