Znakomity weekend Yankeesów Działdowo – Młodzicy ze złotem, seniorzy jak taran w I lidze

Fot. nadesłane

Miniony weekend (9/10 czerwca) dla baseballu Warmii i Mazur zakończył się wielkim sukcesem. Kadra Warmii i Mazur występująca jako Yankees Działdowo w kategorii młodzików U-12 zdobyła w Warszawie złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski. Seniorzy Yankees doskonale radzą sobie w I lidze. Po zwycięstwach w Miejskiej Górce sa współliderami tabeli z dużymi szansami na awans do ekstraligi.

Młodzicy

Kadra Warmii i Mazur (Yankees) pokonała w stolicy „Dęby” Osielsko 8:5, Akademię Schaby 12:2 i Centaury Warszawa 9:1. Zespół przygotowywany od roku przez duet trenerski- Andrzej Krzykowski i Zdzisław Ziółkowski /koordynator kadry/ zrobił bardzo duży postęp i „nareszcie” pokazał , że jest najlepszy. Baseballiści z Miłomłyna, Zajączkowa i Działdowa grający w największym klubie baseballowym Warmii i Mazur Yankees Działdowo zasłużyli na „złoto” pokonując rywali w bardzo dobrym stylu. Najlepszym zawodnikiem został wybrany miotacz Adam Wityczyn , który będzie „prowadził” reprezentację Polski na Mistrzostwach Europy U-12 w Budapeszcie a wspierać go będą „kadrowicze” Damian i Tomasz Skolmowscy.

Yankees Działdowo/Kadra Warmii i Mazur/: Adam Wityczyn, Damian Skolmowski, Tomasz Skolmowski, Nikodem Borowski, Łukasz Ismer, Antoni Maier, Michał Łuniewski, Mikołaj Orpel, Tomasz Borowiec, Artur Mikowski, Aleksander Stanisławski, Kacper Ulatowski, Kacper Legęza- trenerzy Andrzej Krzykowski, Zdzisław Ziółkowski

Seniorzy

W niedzielę Kadra seniorów Yankees Działdowo udała się na daleką wyprawę do Miejskiej Górki na mecze 1 ligi z tamtejszymi „Demonami”. Zespół gospodarzy wzmacnia się w trakcie ligi i należy do trudnych rywali szczególnie na własnym terenie, na boisku zwanym Demonowymi Polami gdzie odbywają się często zawody rangi Mistrzostw Europy. Działdowianie już ”potykali się” z gospodarzami, ale bez sukcesów. Tym razem w obecnym sezonie to Yankeesi należeli do faworytów i nie zawiedli choć gospodarze stawiali duży opór. Szczególnie dramatyczne było drugie spotkanie w którym „zmęczeni” miotacze Mateusz Banach, Łukasz i Mateusz Przybułkowie w końcu wykrzesali jeszcze siły a dalekie wybicie „Demonów” wyłapał Marcin Morawski dające wygraną 11:10.

Demony Miejska Górka @ Yankees Działdowo 2:5

Demony Miejska Górka @ Yankees Działdowo 10:11

Dzięki zwycięstwom Yankeesi prowadzą w 1 lidze wspólnie z Rawą Katowice i te drużyny rozstrzygną o awansie do Extraligi w sezonie 2019.

Yankees Działdowo: Mateusz Banach, Ricardo Santos, Mateusz Przybułek, Marcin Morawski, Daniel Gruszczyński, Kamil Olichwier, Mikołaj Rojewski, Dawid Jurkowski, Maciej Lipiński, Krystian Tyska, - trenerzy: Aneta Prusak, Maciej Lipiński, Marcin Morawski

Zawody współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Warminńsko-Mazurskiego.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn