Pomyślny weekend w Działdowie – Juniorzy młodsi w finałach OOM, Yankeesi liderem I ligi

Fot. nadesłane

W piątek i sobotę /15 i 16 czerwca/ na boisku baseballowym przy ulicy Świerkowej 1 w tworzyła się najnowsza historia działdowskiego baseballu. Najpierw swoje zmagania rozpoczęli juniorzy młodsi U-15 w półfinale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży/ OOM/ , Do Działdowa przyjechały Kruki Augustów i Centaury Warszawa/ ubiegłoroczny Mistrz Polski/

W ostatniej chwili wycofał się zespół Akademii Schaby i również zabrakło przedstawiciela Lubelskiego. Gospodarze osłabieni brakiem trzech kontuzjowanych zawodników/ O. Borowski, M. Kempka, M. Lis/ mieli trudne zadanie, bo do faworytów nie należeli. Zmagania o awans do finału, czyli szóstki najlepszych w kraju rozpoczęli goście: Centaury i Kruki. Początek dla faworytów ze stolicy 5:0 ale później augustowianie zbliżyli się na 3 obiegi i było 7:4. Z czasem wzrastała przewaga Centaurów, którzy zakończyli mecz 21:7.

Po odpoczynku na boisko weszli Yankeesi i Kruki na mecz , który miał zadecydować o awansie. Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia 3:0 dzięki dobrej grze miotacza Jakuba Jedwabnika. Istny atak nastąpił w kolejnej zmianie, gdzie zespoły zdobywały punkty raz po raz. Z tej potyczki Yankeesi wyszli także zwycięsko wygrywając 8:7. Zespól działdowski utrzymał korzystny wynik do końca pokonując ostatecznie rywali 13:10 i zdobył historyczny awans do finału OOM w grach zespołowych, chyba pierwszy dla Działdowa. Teraz jeśli znajdą się środki na wyjazd / Żory i Rybnik- gospodarzami OOM jest województwo śląskie/ będzie to największy sukces młodych przedstawicieli tej dyscypliny, gdyż baseball po raz pierwszy gościć będzie na największej imprezie młodzieżowej w kraju po ośmiu latach kwarantanny.

Ostatni mecz był już tylko formalnością. Trenerzy działdowscy rozpoczęli „eksperymentować” już pod kątem finałów i w tym „towarzyskim” meczu podczas zachodzącego słońca Centaury wygrały 24:4. Puchary i okolicznościowe medale ufundowane przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego wręczał członek Zarządu Polskiego Związku Baseballu Zdzisław Ziółkowski.

plakat najnowszy

Wyniki:

KRUKI Augustów @ CENTAURY Warszawa 7:21

YANKEES Działdowo @ KRUKI Augustów 13:10

CENTAURY Warszawa @ YANKEES Działdowo 24:4

Tabela

1. Centaury Warszawa 2 45:11

2. Yankees Działdowo 1 17:34

3. Kruki Augustów 0 17:34

Akademia Schaby i lubelskie nie uczestniczyły.

Awans do finału OOM 2018 wywalczyły drużyny Centaury Warszawa i Yankees

Działdowo. Z pozostałych półfinałów awansowały drużyny Gepardy Żory, Silesia Rybnik, Stal BiS Kutno i Dęby Osielsko.

Skład Yankees Działdowo: Jakub Jedwabnik, Oskar Zero, Piotr Sobiewski, Filip Nowakowski, Igor Piotrowicz, Wiktor Kowalski, Oskar Borowski/k/, Michał Kempka/k/, Grzegorz Łątkowski, Karol Wityczyn , Adam Wityczyn , Damian Skolmowski, Tomasz Skolmowski, Michał Cięszczyk, Emil Maier, trenerzy: Maciej Lipiński, Andrzej Krzykowski, Aneta Prusak, trener koordynator Zdzisław Ziółkowski

674

Sukces juniorów młodszych zmobilizował starszych kolegów , którzy na drugi dzień zmierzyli się z niepokonaną drużyną 1 ligi Rawą Katowice. Mecze na szczycie miały też swój podtekst z przeszłości bo to drużyną działdowska pokonała katowiczan w meczu barażowym o awans do Extraligi w sezonie 2017. Dotychczas w lidze zespół działdowski rozegrał pięć spotkań zakończonych zwycięsko a goście cztery.

Początek pierwszego i drugiego meczu bardzo nerwowy w wykonaniu gospodarzy, którzy od pierwszej zmiany chcieli nadawać ton grze. Jednak zespół ze stolicy Śląska od roku szykuje drużynę na Extraligę i mecze wygrane w Działdowie przybliżyłyby ich do upragnionej elity. Yankeesi po raz kolejny pokazali, że nawet dwa home runy wybite przez gości nie wyprowadziły ich z równowagi. Sami odpowiedzieli home runem Daniela Wójcika i extra grą w końcówkach meczów. Oba spotkania na szczycie wygrali Yankeesi 13:8 i 8:3 i zostali samodzielnymi liderami 1 ligi mając na koncie same zwycięstwa i też jest to historyczne wydarzenie. Ostatnie mecze przed wakacjami w 1 lidze gospodarze zagrają 24 czerwca z Demonami Miejska Górka. W obu spotkaniach wszyscy bez wyjątku zasłużyli na ogromne brawa i tylko kontuzja nogi Ricardo Santosa , która wyeliminowała go z gry za tydzień była stratą dla zespołu.

Skład Yankees: Kamil Olichwier, Maciej Lipiński, Mateusz Banach, Mateusz Przybułek, Łukasz Przybułek, Daniel Gruszczyński, Paweł Karbowski, Daniel Wójcik, Dawid Jurkowski, Bartosz Gajtkowski, Marcin Morawski, Damian Zaczkowski, Ricardo Santos, – trenerzy Maciej Lipiński, Aneta Prusak, Marcin Morawski

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn