Yankeesi pewnym krokiem do ekstraligi - Gdy idzie karta można się popisać fajerwerkiem

Fot. nadesłane

Yankeesi Działdowo pokonali w niedzielę (24 czerwca) u siebie Demony Miejska Górka 22:3 i 5:4. Pewnym krokiem zmierzają do Extraligi baseballu, są nadal bez porażki w 1 lidze. W pierwszym meczu z Demonami, mając zdecydowaną przewagę popisywali się dalekimi odbiciami a Kamil Olichwier pierwszym w „życiu” Grand Slamem / wybicie home run za 4 pkt/.

W drugim spotkaniu Yankeesi kontrolowali grę a miotacze Mateusz Banach, Łukasz Przybułek i Paweł Karbowski nie „pozwolili” przeciwnikom na pokonanie działdowskiej drużyny. Cały zespół zasłużył na najwyższą notę za bardzo dobrą grę z zespołem , który wyraźnie wzmocnił się w trakcie rozgrywek. Działdowianie z 9 zwycięstwami pewnie przewodzą 1 lidze i wielkimi krokami zmierzają do Extraligi, którą musieli opuścić z powodu niedostosowania boiska do gry w elicie.

Mamy nadzieję , że w końcu znajdą się środki na „naprawę boiska”. Jest to jedyny plac do gry w baseball we Wschodniej Polsce. Na „ Al. Koproski Stadium” (tak ochrzczono działdowski obiekt) w 1 lidze i Bałtyckiej Lidze Baseballu rozegrano w ciągu 3 ostatnich miesięcy 20 spotkań z udziałem drużyn z Wrocławia, Katowic, Władysławowa, Lublina, Białegostoku, Warszawy , Miejskiej Górki oraz Półfinały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostwa Województwa, turnieje ogólnopolskie.

Przed nami przerwa wakacyjna i pod koniec sierpnia mecze decydujące w 1 lidze i Bałtyckiej Lidze Baseballu. Gratulacje dla zawodników, trenerów za grę i podziękowania za przygotowanie boisk do rozgrywania spotkań.

Wyniki 1 liga:

Yankees Działdowo @ Demony Miejska Górka 22:3 /2:1,7:2,10:0,3:0/

Demony Miejska Górka @ Yankees Działdowo 4:5 /0:2,3:0,1:3,0:0,0:0,0:0,0:0/

Skład Yankees Działdowo- Kamil Olichwier, Maciej Lipiński, Mateusz Banach, Mateusz Przybułek, Łukasz Przybułek, Daniel Gruszczyński, Paweł Karbowski, Daniel Wójcik, Dawid Jurkowski, , Bartosz Gajtkowski, Marcin Morawski, Damian Zaczkowski – trenerzy Maciej Lipiński, Aneta Prusak, Marcin Morawski

Bałtycka Liga Baseballu

Yankeesi Działdowo w Bałtyckiej Lidze mieli przerwę, a mecze w Działdowie rozgrywali rywale. W sobotę 23 czerwca mecze na szczycie pomiędzy liderem Ravens Lublin i Piratami Władysławowo zakończyły się podziałem punktów – 1:13 i 12:0. Pierwsza porażka lidera i faworyta BLB była niespodzianką. W trzecim meczu lublinian z Lisami Białystok niespodzianki nie było. „Kruki” z Lublina nadal przewodzą w BLB ale mają przed sobą jeszcze mecze m.in. z Yankeesami Działdowo. Zespół działdowski jest na podium ale rozegrał mniej spotkań niż prowadzące ekipy.

Wyniki :

Ravens Lublin @ Piraci Władysławowo 1:13 i 12:0

Ravens Lublin @ Lisy Białystok 17:0

Udział Yankees Działdowo w 1 lidze jest możliwy dzięki wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn