OOM Żory/Rybnik 2018 – Yankeesi nie wygrali, ale się wiele nauczyli

Fot. nadesłane

Na boiskach w Rybniku i Żorach (woj. śląskie) zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w baseballu. W turnieju finałowym wystąpiło sześć zespołów, a obowiązywał system każdy z każdym. Reprezentujący Warmię i Mazury Yankeesi Działdowo, którzy zajęli ostatnie miejsce.

W finale stawiła się doborowa stawka – przeciwnicy Yankeesów to zaplecze drużyn ekstraligowych Silesii Rybnik, Gepardów Żory, Centaurów Warszawa, Stali Kutno i Dębów Osielsko. Po raz pierwszy zawody rozegrane zostały w nowej formule systemem „każdy z każdym” i limitem narzutów dla miotaczy. Zespół działdowski miał niewiele czasu na przygotowania ze względu na brak środków na zgrupowania i wyjazdy na mecze a na dodatek 3 zawodników ze składu w tym czasie reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Europy U-12 w Budapeszcie. Wyjazd na OOM Śląskie 2018 miał pomóc zawodnikom w rozwoju swoich umiejętności. Tak też było podczas gier , gdzie przy nowym systemie liczenia narzutów miotaczy walka wyrównana trwała do połowy meczu, później była to walka ze swoimi słabościami.

Jak to na olimpiadzie najważniejszy dla nas był udział w tym historycznym wydarzeniu / po raz pierwszy w historii klubu/ oraz dla miasta bo w grach zespołowych jak pracuję tutaj od 1980 roku w finałach żaden klub nie wystąpił. Jesteśmy w szóstce najlepszych w kraju, województwo warmińsko-mazurskie w baseballu sklasyfikowane zostało na 5 miejscu. Dzięki organizatorom mieliśmy tygodniowy pobyt w Żorach w westernowym miasteczku TWINPIGS /zakwaterowanie i wyżywienie/ a mecze rozgrywaliśmy na obiektach w Rybniku i Żorach /kiedy My będziemy mogli grać na takich boiskach?/. Zawodnicy wytrzymali trudy zawodów/ prawie wszyscy/ i dali z siebie wszystko a to czego się nauczyli będzie procentowało na przyszłość. Trzech zawodników : Piotr Sobiewski, Filip Nowakowski i Grzegorz Łątkowski „zapisani” zostali w notesie obecnego na Olimpiadzie amerykańskiego trenera Kadry Narodowej U-15. Mimo pewnych mankamentów dziękuję wszystkim zawodnikom za walkę i dobrą grą na zawodach. Dziękuję za pomoc w wyjeździe na Olimpiadę Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu, Starostwu Powiatowemu w Działdowie, Firmom DEKORGLASS , HEINZ GLAS i PROREMBUD.

Zdzisław Ziółkowski

Wyniki meczów i klasyfikacja końcowa finałów OOM w baseballu

05.07.2018

WUKB Centaury Warszawa – UKS Yankees Działdowo – 17:2

UKS Dęby Osielsko – BUKS Gepardy Żory – 0:22

KS Silesia Rybnik – MKS Stal BiS Kutno – 10:21

06.07.2018

MKS Stal BiS Kutno – WUKB Centaury Warszawa – 21:6

UKS Yankees Działdowo – UKS Dęby Osielsko – 3:19

BUKS Gepardy Żory – KS Silesia Rybnik – 30:15

07.07.2018

UKS Yankees Działdowo – KS Silesia Rybnik – 1:21

MKS Stal BiS Kutno – BUKS Gepardy Żory – 11:22

UKS Dęby Osielsko – WUKB Centaury Warszawa – 2:24

08.07.2018

UKS Yankees Działdowo – MKS Stal BiS Kutno – 0:15

WUKB Centaury Warszawa – BUKS Gepardy Żory – 8:29

UKS Dęby Osielsko – KS Silesia Rybnik – 10:34

09.07.2018

BUKS Gepardy Żory – UKS Yankees Działdowo – 22:3

MKS Stal BiS Kutno – UKS Dęby Osielsko – 27:4

KS Silesia Rybnik – WUKB Centaury Warszawa – 9:12

Końcowa klasyfikacja klubowa:

1. BUKS Gepardy Żory

2. MKS Stal BiS Kutno

3. WUKB Centaury Warszawa

4. KS Silesia Rybnik

5. UKS Dęby Osielsko

6. UKS Yankees Działdowo

Końcowa klasyfikacja wojewódzka:

1. Województwo śląskie – 77 pkt

2. Województwo łódzkie – 40 pkt

3. Województwo mazowieckie – 36 pkt

4. Województwo kujawsko-pomorskie – 28 pkt

5. Województwo warmińsko-mazurskie – 24 pkt

Nagrodę dla najlepszego zawodnika drużyny otrzymał Piotr Sobiewski.

Yankees Działdowo - Filip Nowakowski, Piotr Sobiewski , Grzegorz Łątkowski , Michał Kempka , Lis Miłosz , Maciej Rosiak , Jakub Jedwabnik , Michał Cięszczyk , Karol Wityczyn, Oskar Borowski , Wiktor Kowalski, Igor Piotrowicz, Emil Maier, Miłosz Chmielewski - trener Zdzisław Ziółkowski

Yankeesi mistrzami I ligi, ale czy zagrają w elicie?

W trakcie olimpiady dotarła do nas wiadomość, że w 1 lidze 2 porażek z Baronami z Wrocławia doznał zespół Rawy Katowice/ dotychczasowy wicelider/. Przy takim wyniku Yankeesi już są Mistrzami 1 ligi z prawem awansu po raz kolejny do Ekstraklasy bez względu na ostatnie mecze z Katowicami. Niestety pewnie i tak nie skorzystamy z awansu ze względu na koszty i brak wymiarowego

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn