Yankeesi Działdowo odważnie na dwóch frontach – Kadeci bez respektu podbijają ligę

Fot. nadesłane

W sobotę (1 września) Yankeesi Działdowo rozgrywali przedostatnie spotkania w rozgrywkach 1 ligi z wiceliderem Rawą Katowice. Mecze odbywały się na boisku w Żorach. Mimo osłabienia, z kadetami/ 15 latkowie/ w składzie, drużyna działdowska, która wcześniej zapewniła sobie zwycięstwo w 1 lidze z prawem awansu do Extraligi, jechała na Śląsk z zapewnieniem, że „tanio skóry nie sprzeda”.

Żądni rewanżu baseballiści ze stolicy Śląska liczyli na dwa łatwe zwycięstwa i...spotkał ich zawód gdyż działdowianie walczyli do końca i dwumecz przyniósł remis 1:1 a oba mecze kończyły się jednopunktową przewagą. Bardzo dobry debiut zaliczyli kadeci Piotr Sobiewski i Jakub Jedwabnik / uczestnicy międzynarodowego CAMP-u baseballowego z udziałem trenerów amerykańskiej ligi zawodowej/.

Yankees Działdowo @ Rawa Katowice 8:9

Rawa Katowice @ Yankees Działdowo 4:5

Yankeesi Działdowo w 1 lidze mają bilans 10 zwycięstw i 1 porażkę oraz do rozegranie jeden mecz z Baronami z Wrocławia.

Yankees Działdowo- Marcin Morawski, Paweł Karbowski, Kamil Olichwier, Maciej Lipiński, Daniel Gruszczyński, Łukasz Przybułek, Mateusz Przybułek, Mateusz Banach, Piotr Sobiewski, Jakub Jedwabnik, - trenerzy Maciej Lipiński, Marcin Morawski, Aneta Prusak

Bałtycka Liga Baseballu

Yankees Działdowo wracają na trzecie miejsce, a Lisy Białystok świętują swoje pierwsze ligowe zwycięstwo w Bałtyckiej Lidze Baseballu to główne wątki rozgrywek Bałtyckiej Ligi Baseballu.

Yankees Działdowo rozegrali dwumecz z Centaurami Warszawa grając znów bez trzech podstawowych zawodników leczących kontuzje.. W pierwszym spotkaniu, Yankees pewnie pokonali podopiecznych Pawła Rojka, uzyskując przewagę 12:2. Drugie spotkanie było zdecydowanie bardziej zacięte, jego losy ważyły się do finałowej, siódmej rundy. Ostatecznie, działdowska drużyna ponownie okazała się lepsza, a wynik końcowy brzmiał 7:6 dla Yankees. Podwójne zwycięstwo zespołu z Działdowa, pozwoliło mu wrócić na trzecie miejsce w tabeli, co sprawia, iż walka o pozycje medalowe do końca będzie zacięta. Piraci Władysławowo, którzy ustąpili Yankees miejsca, a którzy mają do rozegrania już tylko dwa mecze z Lisami Białystok, tracą na dzień dzisiejszy jeden punkt do rywali. Działdowianie rozegrają za tydzień również ostatnie dwa mecze sezonu, a ich przeciwnikami będą Ravens Lublin.

W minioną sobotę na boisku w Działdowie Warsaw Dragons podejmowali w roli gospodarza drużynę Lisów Białystok. Niespodziewanie, zespół z Białegostoku szybko objął dość wysokie prowadzenie, którego nie oddał już do końca meczu, ostatecznie pokonując Dragons 10:6. Warto przypomnieć, iż jest to pierwsza, historyczna wygrana Lisów. Choć niemałą zasługę w zwycięstwie mieli doświadczeni Piotr Mikołajczyk oraz Paweł Komosa, wypożyczeni przez Lisy z ekstraligowego zespołu Centaurów Warszawa, to w grze zawodników na co dzień reprezentujących Podlasie dało się dostrzec kolejne postępy. Komosa zaliczył dobry występ na górce miotacza, a w ataku popisał się grand slam home-runem. Dragons, którzy podobnie jak Lisy, są młodym, rozwijającym się zespołem, musieli uznać wyższość rywali, choć niespełna pięć miesięcy temu, to właśnie oni, w debiutanckim dla Lisów meczu, triumfowali dzięki dwunastopunktowej przewadze, dającej im obecnie wyższą lokatę w klasyfikacji ogólnej.

Yankees Działdowo- Marcin Morawski, Paweł Karbowski, Daniel Wójcik,Damian Zaczkowski, Maciej Lipiński, Bartosz Gajtkowski, Łukasz Przybułek, Mateusz Przybułek, Mateusz Banach, Piotr Sobiewski, Filip Nowakowski, - trenerzy Maciej Lipiński, Marcin Morawski, Aneta Prusak

Choć jeszcze wszystko może się zdarzyć, należy się spodziewać, że lublinianie na pewno wysoko postawią poprzeczkę w meczu z Yankees. Piraci, którzy będą mierzyć się z teoretycznie słabszym przeciwnikiem, muszą pamiętać o tym, iż Lisy Białystok są obecnie drużyną zdecydowanie lepszą, niż na początku sezonu. Czy na koniec rozgrywek dojdzie do kolejnych niespodzianek? Odpowiedź na to pytanie poznamy w trakcie najbliższych dwóch kolejek ligowych BLB 2018.

29 września 2018 roku o godzinie 10.00 na boisku przy ulicy Świerkowej czeka nas nie lada gratka. Drużyna Yankeesów rozegra mecz baseballu z reprezentacją armii amerykańskiej stacjonującej na Warmii i Mazurach!

Udział drużyny Yankees Działdowo w rozgrywkach 1 ligi i Bałtyckiej Ligi Baseballu możliwy dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i miasta Działdowo.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn